|
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ الخميس ١٣ صفر ١٤٤٢ Thursday, October 1, 2020
کد خبر: 702797
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ - ۱۰:۳۷
رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا
اولویت همه باید متعهد کردن متخلفین به اجرای تعهداتشان در برجام باشد
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مخالفان برجام نباید تحت تاثیر فضاسازی های ایجاد شده ناشی ازانتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار گیرند گفت:‌ آن‌ها نباید یادشان رود که برجام توافق طرفینی است و 23 ماه برای حفظ برجام و نه برهم زدن آن تلاش شده است.
 اولویت همه باید متعهد کردن متخلفین به اجرای تعهداتشان در برجام باشد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه اکثر کشورها و شرکت های بین‌المللی قبل از تصویب برجام و برای مبادلات اقتصادی و تجاری به دنبال نتیجه مذاکرات بودند گفت:‌آن‌ها همه اقدامات شان را تا حصول نتیجه مذاکرات متوقف کرده بودند و بعد از آن بیشتر کشورهای دنیا از این توافق استقبال کردند که نمود عینی آن را می‌توان در حضور حداقل ۶۸ هیأت خارجی در سطح رئیس جمهور، نخست وزیر و وزرای خارجه بعد از توافق برجام در ایران مشاهده کرد و این جدا از هیأت های تجاری است که همراه روسای جمهور کشور ها وارد ایران شده اند.

رحیمی با تاکید بر اینکه طبق قطع‌نامه  ۲۲۳۱ ایران از فصل هفت منشور سازمان ملل خارج شده است گفت: همین خروج از فصل هفت منشور سازمان ملل باعث ورود هیأت های ایرانی به کشور شده است چون دنیا به این باور رسیده که ایران هیچ گونه تهدیدی برای جامعه بین‌الملل ندارد لازم است در داخل نیز انسجام دیدگاهی و بینشی در این زمینه وجود داشته تا بتوانیم قدم های جدی و بهتری برداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال خاطر نشان کرد: در حال حاضر فضاسازی ها در سطح دنیا علیه برجام تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است که غالبا توسط مجلس و نمایندگان انجام می‌ شود، حال اینکه تا زمانی مصوبات مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب سنا نرسد قابلیت قانونی و اجرایی ندارد. از این رو می‌توان گفت که این فضاسازی‌ها بیشتر متاثر از فضای انتخابات است، البته ممکن است اثراتی در داخل کشور نسبت به کسانی که به برجام بدبین بوده و از توافق ناخوشنود بودند نیز داشته و سرایت کند.

رحیمی در پایان و در توصیه‌ای به مخالفان برجام به خصوص در داخل کشور گفت:‌ این افراد یادشان نرود برجام توافق طرفینی است و ۲۳ ماه برای حفظ برجام ونه برهم زدن آن تلاش صورت گرفت. اولویت همه باید این باشد که متخلفین متعهد به اجرای برجام شوند نه اینکه توافق نامه برهم زده شود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top