|
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 5, 2020
کد خبر: 702804
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ - ۱۱:۱۸
دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته جاری
کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته جاری خود دعوت از برخی وزرا برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و بررسی لایحه برنامه ششم توسعه را در دستور کار دارند.
 دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته جاری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، وزرای جهاد کشاورزی،دادگستری، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان ، کشور، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و ،تحقیقات و فناوری هفته آینده برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند.

بررسی استیضاح فانی در کمیسیون آموزش با حضور وزیر و  نشست هیات رئیسه مجلس با کمیسیون تلفیق برنامه ششم، از دیگر دستور کارهای کمیسیونهای تخصصی در هفته آینده است.

 کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در جلسات هفته آینده خود ، نشست اعضای ثابت کمیسیون برای ادامه بررسی کارشناسی طرح های ارائه شده به کمیسیون موضوع طرح یک فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور، طرح ساماندهی حقوق و دستمزد مقامات و مدیران و طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص باحضور نمایندگان دولت، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی و مرکز پژوهش‌ها را در دستور کار دارد.

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی نیز در هفته آینده  طرح الحاق یک تبصره به ماده 42 قانون آیین‌نامه داخلی و  طرح الحاق دو ماده به‌عنوان (ماده 192 مکرر1) و (192 مکرر2) به قانون آیین‌نامه داخلی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تقویت و توسعه نظام ملی استاندارد نیز ادامه رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان را در دستور کار دارد.

کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه نیز در هفته آینده جلسه مشترک با هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی را برگزار خواهد کرد.

بررسی نهایی لایحه برنامه ششم توسعه، بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با حضور نمایندگان استیضاح کننده، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسؤولین مربوطه و نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص و نشست کمیته‌های پنج گانه با موضوع تعیین اولویت‌های کمیسیون نیز در دستور کار هفته‌ آینده  کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری قرار دارد.

اعضای این کمیسیون همچنین در جلسات هفته آینده بررسی طرح نظام رتبه‌بندی معلمان ،بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان‌ها و مجامع علمی آسیا ، و  دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان را در دستور کار دارد.

کمیسیون اجتماعی مجلس نیز ادامه بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ،بررسی آیین نامه داخلی کمیسیون اجتماعی، انتخاب ده نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح بیمه مؤسسان و مدیران آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد و انتخاب نه نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون مشترک قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار دارد.

همچنین اعضای این کمیسیون بررسی طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی،  بررسی طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد و  طرح ساماندهی حقوق و دستمزدهای بخش عمومی را در دستور کار دارند و نشست مشترکی به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر پیرامون مصوبات کمیسیون درمورد لایحه برنامه ششم توسعه برگزار خواهند کرد.

بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و  دعوت از ریاست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت ارائه گزارش عملکرد از دیگر دستور کارهای جلسات هفته آینده کمیسیون اجتماعی مجلس خواهد بود.

اعضای کمیسیون اقتصادی نیز ادامه بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری‌اسلامی‌ایران،‌جمع‌بندی و ارائه گزارش ، رسیدگی به لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی ،ادامه بررسی لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و  تعیین کارگروه‌های تخصصی کمیسیون  را در دستور کار دارند.

همچنین  نشستی با برخی از مسؤولان و کارشناسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت بررسی و استماع گزارش آنان درخصوص مسائل جاری کشور،  بررسی مسائل و مشکلات اصناف با حضور نمایندگان برخی از اصناف ، جلسه کارگروه مالیاتی در ارتباط با ادامه بررسی طرح یک فوریتی تنقیح قوانین مالیاتی کشور و  نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین ایشان و استماع گزارش عملکرد و برنامه های وزارتخانه در سال جاری از دیگر دستور کارهای این کمیسیون در هفته آینده خواهد بود.

دعوت از وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان  و  نشست با وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان ایشان و استماع گزارش عملکرد و برنامه های وزارتخانه در سال جاری در محل آن وزارت از دیگر دستور کارهای کمیسیون اقتصادی در هفته آینده است.

اعضای  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجینیز در هفته آینده بررسی آیین‌نامه داخلی کمیسیون، استماع گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)،  بررسی و جمع بندی نهائی طرح‌ها و لوایح ارجاعی،  دعوت از وزیر کشور جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان و نشست  مشترک  با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه را در دستور کار دارند.

اعضای  کمیسیون انرژی مجلس در جلسات هفته آینده خود  گزارش ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) درخصوص عملکرد و برنامه‌های آتی آن نهاد، بررسی لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان راجع به احداث و بهره‌برداری از نیروگاههای جریانی، بر روی رودخانه ارس با حضور مسؤولان و کارشناسان وزارتخانه‌های نیرو، امورخارجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی  و  ادامه بررسی و جمع‌بندی برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار دارند.

همچنین نمایندگان  عضو این کمیسیون بررسی طرح یکسان‌سازی مزایا حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور (اپراتور)های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ،  بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و همچنین بررسی طرح کاهش آلودگی هوای کشور با حضور مسؤولین و کارشناسان وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در دستور کار دارند.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نیز در هفته آینده رسیدگی به صلاحیت و انتخاب مستشاران دیوان محاسبات، رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران،  را در دستور کار دارند.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز درهفته آینده به بررسی و جمع‌بندی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه ،  بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکل‌های) اول و دوم الحاقی به کنوانسیون‌های ژنو 1977 ، بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور  و بررسی طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 بر اساس دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی آنان خواهند پرداخت.

 دعوت از ریاست سازمان پدافند غیرعامل جهت ارائه گزارش عملکرد و بررسی موضوع تهدیدات زیستی، دعوت از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان و بررسی طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات آسیب‌رسان به سلامت درفضاهای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای از دیگر دستور کارهای کمیسیون بهداشت در هفته آینده خواهد بود.

اعضای این کمیسیون همچنین دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی آن وزارتخانه، انتخاب 13 نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح بیمه مؤسسان و مدیران آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد،  انتخاب 10 نفر از اعضاء جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح استفساریه ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشوری ، تعیین اولویت‌ها و راهبردهای کمیسیون جهت ارائه به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و بررسی طرح استفساریه دریافت چهار درصد(4%) حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور از واگذارنده کار به پیمانکار  را در دستور کار دارند.

 کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز در هفته آینده ضمن استماع گزارش آخرین وضعیت شورای شهر تبریز ،  بررسی بند (2) طرح استفساریه تبصره (3) ماده (52) و ماده (73) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده از صحن علنی ، بررسی کلیات لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی کشور، و بررسی کلیات طرح دهیاری‌ها را در دستور کاردارد.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در هفته آینده  ادامه رسیدگی به طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی ،  بررسی مسائل و مشکلات صنایع مس کرمان و آذربایجان با حضور مسؤلین امر،لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آْلودگی هوا و ارائه  گزارش رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی‌ایران از عملکرد و برنامه‌ها را در دستور کار دارند.

کمیسیون عمران مجلس هم به بررسی  موافقتنامه دو جانبه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری زیمباوه ،  موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مسافر و کالا از طریق جاده بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان ، تصویب اصلاحات مقررات بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا ، تصویب مقررات بین‌المللی جلوگیری از تصادم در دریا ،  تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها ، و  بررسی کلیات لایحه شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور خواهد پرداخت.

نشست مشترک اعضای کمیسیون عمران و چیت چیان وزیر نیرو و معاونین وزارتخانه جهت استماع گزارش هدفگذاری و برنامه‌های وزارتخانه در حصول اهداف نیز هفته آینده برگزار خواهد شد.

دعوت از وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان و استماع گزارش هدفگذاری و برنامه‌های وزارتخانه در حصول اهداف وزارتخانه از دیگر دستور کارهای این کمیسیون در هفته آینده خواهد بود.

 کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در هفته آتی به بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت.

اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس هم در هفته آتی  ارائه گزارش عملکرد سازمان‌ثبت‌اسناد و املاک‌کشور با حضور ریاست آن‌سازمان، بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل‌متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی،  بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات (پروتکلهای) اول و دوم الحاقی به کنوانسیون‌های ژنو و  بررسی لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاههای اجرائی را در دستور کار دارند.

 دعوت از وزیر دادگستری جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان  نیز در دستور کار هفته آینده این کمیسیون خواهد بود.

 کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی هم در جلسات هفته آینده ضمن بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، جمع‌بندی بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری‌اسلامی‌ایران ودعوت از وزیر جهاد کشاورزی جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان را در دستور کار دارد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top