|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 702924
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ - ۱۶:۴۹
اعتراض مسلمانان هند؛
تخریب مساجد به بهانه گسترش جاده‌ها!
مسلمانان هندی از دولت محلی آندرا پرادش در حیدرآباد خواسته‌اند تا تخریب مساجد و درگاه‌ها را به بهانه گسترش جاده‌ها در این ایالت متوقف کنند.
اعتراض مسلمانان هند به تخریب خودسرانه مساجد حیدرآباد تخریب مساجد به بهانه گسترش جاده‌ها!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، مجلس اتحاد مسلمین هندوستان (ایمیم) از دولت محلی آندرا پرادش در حیدرآباد خواسته‌اند تا تخریب مساجد و درگاه‌ها را به بهانه گسترش جاده‌ها در این ایالت متوقف کنند.

 

یک هیات از قانونگذاران مسلمان در تلنگانا با دبیرکل آندرا پرادش در حیدرآباد ملاقات کرده و یادداشت خطاب به وزیر را به او ارائه دادند. در این نامه به با اشاره به حوادث ناگوار تخریب مساجد از جمله مسجد صدساله ابوبکر در ویجیاوادا، در ماه می و تخریب برخی مساجد دیگر، درگاه‌ها و گورستان‌ها در مناطق دیگر، این عمل دولت را که به اسم سازندگی، ساختن جاده‌ها و پل‌سازی انجام شده محکوم کردند.

 

در این یادداشت آمده است: مقامات منطقه‌ای کریشنا با حمایت فعال پلیس و شهرداری اقدام به تخریب خودسرانه مساجد، درگاه‌ها و گورستان‌های مسلمانان کرده‌اند که این عمل نقض فاحش قوانین مربوط به حفاظت از امکان مذهبی و نادیده گرفتن درخواست‌های رهبران اسلامی و تظاهرات‌های مسلمانان محلی بوده است.

 

پیشتر روحانیون و مسلمانان محلی برای جلوگیری از تخریب مساجد دست به تظاهرات زده بودند، اما هیچ اقدامی در این باره صورت نگرفت.

 

از سوی دیگر مسئولین منطقه کریشنا قصد تخریب مساجد و گورستان‌های بیشتری در راستای طرح‌های جاده سازی دارند. این گروه اسلامی خواستار بازسازی اماکن مذهبی تخریب شده و اقدام قانونی علیه افسران محلی مسئول تخریب‌ها شده است.

 

حوزه نیوز/222

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top