|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 702987
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ - ۲۰:۱۹
ورزش> فوتبال جهان؛
نبرد مثلث قهرمانی و شروع هیجان مسی - رونالدو
فوتبال جهان - رقابت‌های لیگ اسپانیا امشب آغاز خواهد شد و روزهای شنبه و یک‌شنبه بارسلونا، رئال‌مادرید و اتلتیکومادرید کارشان را آغاز خواهند کرد.
بارسلونا 5 اسپانیول ‎ 0  نبرد مثلث قهرمانی و شروع هیجان مسی - رونالدو
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، رقابت‌هاي ليگ اسپانيا هم امشب آغاز خواهد شد و روزهاي شنبه و يك‌شنبه بارسلونا، رئال‌مادريد و اتلتيكومادريد كارشان را آغاز خواهند كرد. در حالي كه بارسلونا پس از كسب دوگانه فوتبال اسپانيا به نظر مي‌رسيد تغيير چنداني براي فصل جديد نداشته باشد لوئيس انريكه چهار بازيكن جوان براي تيمش به خدمت گرفت كه مترصد رسيدن به تركيب اصلي بلوگرانا هستند. انريكه در پي هت‌تريك قهرماني ا‌ست و احتمالاً طرفداران بارسلونا خيال مي‌كنند تغييرات كم در رئال‌مادريد باعث خواهد شد باز هم به راحتي با رقيب ديرينه فاصله بگيرند. رئالي‌ها برخلاف انتظار هيچ بازيكن جديدي نخريدند و با همان كهكشان سابق، فصل جديد را هم شروع مي‌كنند. موراتا تنها بازيكن جديد و البته قديمي رئالي‌ها بوده كه شايد برگشتنش هم چندان غيرمنتظره نبود. به‌ هرحال جنس رئالي‌ها با تركيب فصل قبل هم جور است و مي‌توانند اميدوار باشند پايان خوب با زين‌الدين زيدان با شروع خوب در فصل جديد ادامه پيدا كند. ديگو سيمئونه هم بازيكنان خوبي گرفته كه البته شايد در بازار نقل‌و‌انتقالات كمتر به چشم مي‌آمدند ولي در تركيب اتلتيكو درخشان ظاهر خواهند شد. او مثل هميشه گرگ‌هاي گرسنه‌اي را به مصاف رئال و بارسا خواهد فرستاد. سويا ديگر تيمي‌ است كه مي‌تواند با خورخه سمپائولي روزهاي متفاوتي را تجربه كند. آندلوسي‌ها بيشترين تغيير را در بين تيم‌هاي مطرح اسپانيا داشته‌اند و علاوه بر جدايي اوناي اِمري بسياري از ستاره‌هاي‌شان را هم از دست دادند. شايد اين تغييرات باعث شود تا سويا برخلاف اين فصل لاليگا را بهتر دنبال كند و به جاي هفتم شدن بين چهار تيم صدر جدول قرار بگيرد. نگاهي به شرايط اين چهار تيم بزرگ اسپانيا مي‌اندازيم.

 

تيم‌هاي بزرگ لاليگا چه كرده‌اند؟
بارسلونا‌؛ جوان‌هايي براي هت‌تريك قهرماني
بلوگرانا فصل عجيبي را پشت ‌سر گذاشت. آنها در روزهاي آخر لاليگا استرس عجيبي براي از دست دادن قهرماني داشتند و شكست‌هاي غيرمنتظره كارشان را سخت كرد. انريكه در نقل‌و‌انتقالات سعي كرد نيمكت تيمش را قوي‌تر بكند و با جذب آندره گومس، ساموئل اومتيتي، لوكاس دين و دنيس سوارس كاري كرد دستش براي انجام تغييرات بازتر باشد. انريكه حتي در پي به خدمت گرفتن يك مهاجم ذخيره خوب هم هست و در آينده نزديك بازيكني در اين پست به تيمش اضافه خواهد شد. تركيب بارساي فصل جديد همان تركيب فصل قبل خواهد بود و با جانشينان خوبي كه ستاره‌هاي بارسا خواهند داشت با چالش فصل قبل مواجه نخواهد شد. دنيس سوارس را جانشيني براي ژاوي مي‌دانند و حتي شماره او را هم بر تن خواهد كرد. آندره گومس هم مي‌تواند در آينده نزديك جايي براي خودش در ميانه ميدان دست و پا كند و شايد حتي موقعيت راكيتيچ به خطر بيفتد. مزيت بازيكنان جديد بارسا سن آنهاست، همگي 22 و 23 سال سن دارند و البته كم‌تجربه هم نيستند. پيش‌بيني مي‌شود بارسا با تركيب فصل جديد راحت‌تر از فصل قبل قهرماني را به چنگ بياورد.
ستاره: به جز ليونل مسي نمي‌توان بازيكن ديگري را به عنوان تك‌ستاره بارسا معرفي كرد. پس از او لوئيس سوارس، نيمار و آندرس اينيستا را مي‌توان به عنوان بازيكناني معرفي كرد كه مي‌توانند سرنوشت يك بازي را براي بلوگرانا عوض كنند.

 

رئال‌مادريد‌؛ بدون تغيير به دنبال قهرماني
رئال با زيزو متحول شد. كسي فكر نمي‌كرد اسطوره فرانسوي كهكشاني‌ها بتواند اين تيم را به قهرماني ليگ قهرمانان اروپا برساند و به كورس قهرماني لاليگا بازگردد. البته رئالي‌ها مي‌دانند تزلزل بارسا باعث شد تا آنها شرايط بهتري در لاليگا پيدا كنند، اين فصل آنها تقويت شده‌اند. برخلاف بارسا، فلورنتينو پرس ديگر به ريخت و پاش‌هاي هميشگي‌اش ادامه نداده و فقط توانست با‌ بندي كه در قرارداد آلوارو موراتا وجود داشت او را به سانتياگو برنابئو برگرداند. شايد با ورود موراتا رئال بتواند در نوك حمله عملكرد بهتري داشته باشد و نوسان‌هاي بن‌زما باعث نيمكت‌نشيني‌اش شود. با توجه به مدت زماني كه تا پايان نقل‌و‌انتقالات باقي‌مانده بعيد نيست رئال بازيكن جديدي در خط مياني به خدمت بگيرد اما در هر صورت تغيير عمده صورت نخواهد گرفت. با اين تفاسير شايد حتي رئال در رقابت با اتلتيكومادريد هم كم بياورد و نايب‌قهرماني هم براي‌شان ساده نباشد. شرايط زيدان را با روزهاي ابتدايي حضور پپ گوارديولا در بارسلونا مقايسه مي‌كنند اما ادامه دادن موفقيت‌ها براي زيزو سخت خواهد بود. شايد مشكل رئال در فصل جديد نداشتن يك نيمكت قوي باشد، همان مشكلي كه بارسا داشت و البته در تابستان تا حد زيادي رفع شده است. پيش‌بيني جايگاه رئال در فصل جديد رده سوم است.
ستاره: تك ستاره رئالي‌ها هم كريستيانو رونالدو است اما فصل قبل در روزهايي كه او نبود گرت بيل به خوبي خودش را نشان داد. در صورتي كه هر دوي آنها در تركيب تيم زيزو نباشند خط حمله زهرداري در اختيار نخواهند داشت. توني كروس، لوكا مودريچ و سرخيو راموس هم بازيكناني تعيين‌كننده در تركيب رئال هستند.

 

اتلتيكومادريد‌؛ نامحسوس به دنبال قهرماني
تيم ديگو سيمئونه مثل هميشه خواهد بود. تركيب دفاعي قدرتمند براي به خطر انداختن جايگاه تيم‌هاي بالاي جدول. فصل قبل در روزهايي كه رئال و بارسا با يكديگر در رقابت بودند روخي‌بلانكو بدون سر و صدا نتايج لازم را گرفت و در كورس قهرماني قرار گرفت. اين فصل هم شرايط مثل قبل است. سيمئونه مانع جدايي بازيكنان كليدي تيمش شد و حتي فرناندو تورس را هم به طور قطعي به خدمت گرفت. خريد تك ستاره‌هايي مثل كوين گاميرو براي خط حمله، نيكولاس گايتان براي خط هافبك و شيمه ورساليكو براي خط دفاع اوضاع روخي‌بلانكو را بهتر خواهد كرد. سيمئونه فصل قبل جكسون مارتينس را براي خط حمله‌اش به خدمت گرفت كه مثمرثمر نبود اما گاميرو قطعاً شرايط متفاوتي خواهد داشت. او احتمالاً جاي تورس را خواهد گرفت تا خط حمله‌اي تمام فرانسوي با آنتوان گريزمن تشكيل دهد. تصور كنيد تيمي با دفاع قدرتمند و ضدحملاتي با دو مهاجم سرعتي فرانسوي. اتلتيكومادريد اين فصل مي‌تواند نايب‌قهرمان لاليگا باشد.
ستاره: در تيمي كه بنيان دفاعي دارد قطعاً دروازه‌بان ستاره است. يان اوبلاك باز هم نقش كليدي خواهد داشت و باز هم شايد كمترين گل خورده فصل را به نام خودش ثبت كند. گريزمن همپاي او ستاره روخي‌بلانكو در خط حمله است.

 

سويا‌؛ متحول شده به دنبال ليگ قهرمانان
قهرمان سه فصل اخير ليگ اروپا تقريباً تمامي ستاره‌هاي اسمي‌اش را از دست داد. البته تيمي كه متخصص قهرماني ليگ اروپا بود در لاليگا چندان شرايط خوبي نداشت و شايد هم اين باشگاه با جدايي اوناي اِمري توفيق اجباري نصيبش شد تا در ليگ بتواند نتايج بهتري بگيرد. بانگا، گاميرو، كريچووياك، كوكه و بسياري از بازيكناني كه نقش مهمي در موفقيت‌هاي سويا داشتند حالا نيستند و براي جا افتادن تيمِ خورخه سمپائولي زمان لازم است. به نحوي مي‌توان گفت سويا مثل هندوانه در بسته است، يا سه تيم ديگر قدرتمند لاليگا را به دردسر مي‌اندازد و يا اين‌كه تفكرات سمپائولي در اين تيم جواب نخواهد داد و حتي از رده هفتم فصل قبل هم پايين‌تر قرار خواهند گرفت. ‌حضور در رده چهارم براي آندلوسي‌ها دور از دسترس نيست.


ستاره: يوگني كونوپليانكا مي‌تواند ستاره سويا در فصل جديد باشد. هافبك اوكرايني از زير سايه ديگر ستاره‌هاي تيم كه جدا شدند بيرون آمده و نقش مهمي در سوياي فصل جديد خواهد داشت. لوسيانو ويتو مهاجم آرژانتيني اتلتيكومادريد هم كه به طور قرضي اين فصل در سويا توپ خواهد زد هم گزينه ديگري براي درخشيدن در فصل جديد است.

کلیدواژه ها:
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top