|
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 20, 2020
کد خبر: 703128
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۰۷:۱۴
علت مرگ کیارستمی قصور پزشکی نیست
نماینده مجلس شورای اسلامی و ناظر پرونده کیارستمی با اعلام نظر خود در خصوص فوت وی، از عدم احراز قصور پزشکی در ایران مبنی بر علت مرگ آن مرحوم خبر داد.
عباس کیارستمی علت مرگ کیارستمی قصور پزشکی نیست
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز، مره صدق عضور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و ناظر پرونده رسیدگی به ماجرای فوت مرحوم کیارستمی با تاکید بر اینکه قصور پزشکی در ایران محرز نشده، افزود: اعمال جراحی انتخابی وی همگی بر اساس استنادهای علمی و به درستی انجام شده اما هر جراحی طبیعتا عوارضی نیز با خود به همراه می آورد که در بیشتر موارد قابل کنترل است.

 
وی با بیان اینکه عوارض جراحی مرحوم کیارستمی قابل پیش بینی و کنترل بوده، گفت: تنها مورد در این زمینه تاخیر در کنترل خون ریزی وی پس از جراحی بوده که چند روز بعد انجام گرفته و همین موضوع نیز می تواند باعث ایجاد عوارض بعدی در بیمار شود.

 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه قصور پزشکی یا کوتاهی در درمان عارضه جراحی علت  مرگ کیارستمی نیست، تصریح کرد: با توجه به شواهد بالینی پرونده پزشکی وی در ایران، علی رغم بروز اشتباه در کنترل دیر هنگام عارضه بیماری، وضعیت آن مرحوم پیش از پرواز روبه بهبودی بوده و حتی تب وی نیز پایین آمده بود و اصلا نیازی به انتقال کیارستمی به خارج نبود.

 
مره صدق تاکید کرد: حال مرحوم کیارستمی بر اساس آخرین شواهد بالینی پرونده پزشکی ایران، روبه بهبودی بوده و انتقال وی کاملا علی رغم مخالفت های تیم پزشکی و تیم مداخله گر درمانی وزارت بهداشت انجام گرفته و تا زمانی که پرونده بالینی آن مرحوم از فرانسه به دست ما نرسد نمیتوان هیچ اظهار نظر قطعی مبنی بر قصور پزشکی و یا دیرکرد در کنترل عارضه در ایران را علت فوت کیارستمی اعلام کرد.

 
وی با اظهار تئوری دیگری در خصوص پرونده پزشکی فرانسوی کیارستمی گفت: شاید آن مرحوم در فرانسه دچار سانحه تصادف نیز شده ولی چون پرونده وی هنوز نرسیده نمی توان اظهار نظر کرد از سوی دیگر نیز پرواز طولانی مدت برای بیماری در شرایط کیارستمی با وجود 4 جراحی اساسی کاملا خطرناک بوده، اقدامی که هنوز اجازه دهنده به پرواز آن مرحوم از ایران را مشخص نکرده است./ افکارنیوز

 

115

 

کلیدواژه ها:
کیارستمی  |  فرهنگ  |  مجلس  |  پزشک  |  فرانسه  |  ایران  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top