|
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ٢ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Monday, October 19, 2020
کد خبر: 703176
نظرات: 18
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۵
اندیشکده گیت استون:
افزایش چشمگیر محبوبیت آیت‌الله خامنه‌ای و ژنرال سلیمانی/ اصولگرایان شانس اول انتخابات
در حال حاضر رئیس جمهور پیشین ایران محمود احمدی نژاد آماده است تا جایگزین حسن روحانی بشود و به نظر می رسد که همه چیز محیا شده است تا یک رئیس جمهور اصولگرا در سال 2017 روی کار بیاید.
آیت الله خامنه ای و ژنرال سلیمانی افزایش چشمگیر محبوبیت آیت‌الله خامنه‌ای و ژنرال سلیمانی/ اصولگرایان شانس اول انتخابات
به این مطلب امتیاز دهید
97.7% 2.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، اندیشکده گیت استون (Gatestoneinstitute) در گزارشی با عنوان "محبوبیت آقای خامنه ای و سپاه ایران در حال افزایش است" به انتخابات مهم ریاست جمهوری ایران اشاره کرد و نوشت: طبق آخرین نظرسنجی ها، شمار اصولگرایان و حامیان آنها در ایران در  حال افزایش است. به نظر می رسد اکنون که تحریم ها هم برداشته شده اند، پایگاه اجتماعی را برای یک رئیس جمهور اصولگرا که جایگزین حسن روحانی بشود، آماده شده است.

 

 

این اندیشکده نوشت: «در حال حاضر رئیس جمهور پیشین ایران محمود احمدی نژاد آماده است تا جایگزین حسن روحانی بشود و به نظر می رسد که همه چیز محیا شده است تا یک رئیس جمهور اصولگرا در سال 2017 روی کار بیاید. محبوبیت حسن روحانی و ایستادگی وی چیزی نیست که بتوان روی آن خیلی حساب باز کرد و تنها امید روی موضوع اقتصادی بود که این موضوع نیز خیلی موفقیت آمیز نبوده است. اکثریت مردم ایران در زمان انتخابات ایران به وعده های اقتصادی حسن روحانی باور داشتند و 63 درصد از ایرانی ها در زمان انجام توافق هسته ای باور داشتند که آنها بزودی شاهد بهتر شدن اوضاع اقتصادی خواهند شد، در حالیکه گزارش ها نشان می دهد که در حال حاضر 74 درصد از ایرانی ها بر این باورند که بهبود اقتصادی را در یکسال اخیر شاهد نبوده اند.»

 

گیت استون افزود: «شمار مواردی که اکنون موجب کند شدن رشد اقتصادی شده است، شامل سطح بالای بیکاری، دولتی بودن بسیاری از فعالیت های اقتصادی، بالا بودن فساد اقتصادی، نبود فرصت اقتصادی برای عموم مردم، فاصله طبقاتی زیادی بین سطوح جامه می باشد. رهبر ایران نیز اکنون مقصر اصلی اوضاع اقتصادی ایران را، آمریکا و غرب میداند و بر این باور است که آمریکا اجازه نمی دهد که ایران با وجود رفع تحریم ها، از اوضاع اقتصادی نفع ببرد. در حال حاضر سخنرانی های رهبر ایران بسیاری تاثیر گذار می باشد و طبق جدیدترین نظرسنجی ها 75 درصد از مردم ایران بر این باورند که آمریکا مقصر اصلی مشکلات اقتصادی در ایران است.»

 

 

این اندیشکده افزود: «این درست است از زمان انجام توافق هسته ای، نرخ بیکاری در ایران از 10.8 درصد به 12 درصد افزایش یافته است و گفتنی است که در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی، نرخ بیکاری ایران دو درصد افزایش یافته است. نظرسنجی ها نیز نشان میدهند که محبوبیت احمدی نژاد در حال افزایش است.»

 

 

 

گیت استون در پایان نوشت: «درنهایت باید گفت فرد دیگری که در ایران از جذابیت زیادی برخوردار است و دارای احترام زیادی می باشد، ژنرال قاسم سلیمانی است. محبوبیت وی در یکسال اخیر به شدت افزایش یافته است. همچنین باید گفت محبوبیت اصولگرایان دیگری چون محمد باقر قالیباف و علی لاریجانی نیز افزایش یافته است و این امر می تواند انتخاب دوباره حسن روحانی را به خطر بیاندازد. اکنون بنظر می رسد که تاکنون کمپین اصولگرایان در انتخابات آینده شانس بیشتری را خواهد داشت.»

 

 

 

501

 

 

 

مشاهده نظرات

دست به دامان اندیشکده‌ی شیطان بزرک شدین...؟!...

پاسخ

۱

۷

درود بر دکتر احمدی نژاد

پاسخ

۷

۶

اصولگرایان شانس اول انتخابات .... ژژژیییییییییپپپپپپپپپ بابا

پاسخ

۴

۳۱

۰

۰

۴

۳

۴

۱

درود بر مقام معظم رهبری و یاران راستین ایشان.

پاسخ

۳۴

۷

مهیا درسته، نه محیا

پاسخ

۹

۷

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top