|
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ الأحد ١٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, November 1, 2020
کد خبر: 703180
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۰۹:۴۹
همزمان با سی‌امین سفر استانی دولت؛
حضور 74 مدیر ارشد در شهرها و روستاها
همزمان با سی امین سفر استانی دولت تدبیر و امید به استان کهگیلویه وبویراحمد، 74 نفر از مدیران ارشد هفته گذشته با حضور میدانی در دهها شهر و روستا، روند طرح های مختلف توسعه کشور را پیگیری کردند.
روحانی حضور 74 مدیر ارشد در شهرها و روستاها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، همزمان با سی امین سفر استانی دولت تدبیر و امید به استان کهگیلویه وبویراحمد، 74 نفر از مدیران ارشد هفته گذشته با حضور میدانی در دهها شهر و روستا، روند طرح های مختلف توسعه کشور را پیگیری کردند.

 

سی امین سفر استانی رئیس جمهوری، با حضور پرنشاط مردم استان کهگیلویه وبویراحمد، خالق حماسه دیگری شد و نمادی دیگر از همدلی و همزبانی و استحکام پشتوانه مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش درآمد.


دکتر روحانی در این سفر 2 روزه که روز یکشنبه آغاز شد ضمن دیدار با مردم، عشایر، روستاییان، علما، ایثارگران و برگزیدگان و حضور در جلسات مختلف از جمله شورای اداری، سرمایه گذاری و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد به بیان مسائل روز کشور، شرایط بین المللی و برنامه های آینده دولت یازدهم پرداخت و همچنین نکات مهمی را درمورد برجام، رفع تحریم ها، اقتصاد مقاومتی، اشتغال جوانان و افزایش رشد اقتصادی کشور بیان کرد.


در سی امین سفر کاروان تدبیر و امید بیش از 17 نفر از معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها به نمایندگی از رئیس جمهوری در سفر به شهرها و روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات مردم را بررسی و یا با نظارت بر طرح ها و مصوبات، در آیین بهره برداری طرح های مختلف عمرانی شرکت کردند.


سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی از وزیرانی بودند که دکتر روحانی را در این سفر همراهی کردند.


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه بودجه نیز از جمله اعضای کاروان تدبیر و امید به استان کهگیلویه و بویراحمد بودند.


همچنین گچساران در سفر کاروان تدبیر و امید هفته گذشته مقصد سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، حسین علی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری ، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری، سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری بود.


در سفر استانی دولت تدبیر و امید افزون بر 9 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح های عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد.


این اعتبارات برای تکمیل 46 طرح حوزه های راهسازی، بهداشت و درمان، کشاورزی، آب و فاضلاب، علمی و فرهنگی و توسعه شهری در سال های 95 و 96 مصوب شده است.


2هزار و 600 میلیارد ریال از این اعتبار در بخش راهسازی،2 هزار و 190 میلیارد ریال آب و فاضلاب، یکهزار و 740 میلیارد ریال عمران شهری، یک هزار و 330 میلیارد ریال کشاورزی،970 میلیارد ریال به چهار بیمارستان در حال ساخت و 720 میلیارد ریال برای طرح های فرهنگی دانشگاه ها در نظر گرفته شده است.


همچنین یکهزار و 400 میلیارد ریال اعتبار با تصمیم هیات دولت برای یارانه تسهیلات بانکی سرمایه گذاری در طرح های اشتغالزایی تصویب شد.این اعتبار برای کاهش 50 درصدی کارمزد بانکی 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات مصوب شده است.


انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد کشور با هدف ساخت یکهزار واحد مسکونی برای نیازمندان، تعهد شرکت گاز برای گازرسانی به 236 روستای کهگیلویه و بویراحمد و تصویب 850 میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت های اینترنت از دیگر دستاوردهای سفر کاروان تدبیر و امید به کهگیلویه و بویراحمد ذکر شده است .


کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 سفرهای استانی خود را شروع کرد و قبل از سی امین سفر خود کهگیلویه و بویراحمد به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرد.


همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان کهگیلویه و بویراحمد در هفته گذشته 74 نفر از مدیران ارشد دولت نیز با سفر به دهها شهر و روستا، پیگیر امور در حوزه های مختلف بودند.


هفته گذشته خراسان رضوی و شهرها و روستاهای این استانی شمالی کشور بیشترین سفر مدیران ارشد را تجربه کرد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، معاون امورهنری وزارت ارشاد، معاون وزیر آموزش و پرورش، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، معاون سیاسی وزارت کشور، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش از جمله اعضای دولت در سفر به استان خراسان رضوی بودند.


ساری، سمنان، زنجان، ایلام و اهواز هفته گذشته مقصد معاون بهداشتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، معاون سیاسی وزارت کشور، معاون امور تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و معاون وزارت نیرو در امور آب و آبفا بود.


درهفته گذشته معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به شهرری سفر داشتند و معاون وزیر راه و شهرسازی به مراغه، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به آبادان ، قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت به گرگان، معاون آموزش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به اردبیل و معاون امور باغی وزارت جهاد کشاورزی به کرج سفر کردند.


اما مردم شهرهای رشت، بجنورد ، کرمان ، اهواز ، گرگان و قزوین هم میزبان معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، معاون سیاسی وزیر کشور، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی ،معاون توسعه و کارآفرینی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت بودند.


هفته گذشته اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان اردبیل از بهره برداری 14 پروژه فناوری اطلاعات با ارزش یک هزار و 50 میلیارد ریال خبر داد که موجب تقویت زیر ساخت های ارتباطی در نقاط مرزی استان می شود .
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور هفته گذشته سفری به اهواز داشت و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بندرعباس ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کرمان، معاون وزیر راه و شهرسازی به ساری ، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد به مشهد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور هم به اردبیل سفر کرد.


همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بوشهر، وزیرکشور به اردبیل، معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت به گرگان، وزیر راه و شهرسازی به ارومیه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شیراز ،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به مشهد و معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده نیز به رشت سفر کردند.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به مشهد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به اردبیل، معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به مشهد ، معاون غذا و داروی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زنجان ،وزیر دادگستری به نوشهر ،معاون امور راه روستایی وزیر راه و شهرسازی به مراغه و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در سومین روز سفر به استان کرمان در جیرفت سه طرح بهداشتی و درمانی را در جنوب این استان افتتاح کرد. /ایرنا

 

 

444

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top