|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 703416
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۸
حوادث؛
زاینده رود شوخی ندارد
گردشگران رودخانه زاینده رود در سامان چهارمحال و بختیاری همچنان بی توجه به هشدار ها در خصوص خطر ورود به رودخانه هستند و این در حالی است که رودخانه دوباره قربانی گرفت.
زاینده رود زاینده رود شوخی ندارد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، شهرستان سامان استان چهارمحال و بختیاری به‌واسطه عبور رودخانه زاینده‌رود و داشتن باغ‌های گسترده میوه و روستاهای تاریخی کوچک توانسته شهرت کشوری و جهانی در حوزه گردشگری کسب کند.

 

وجود پل‌های تاریخی همچون پل زمانخان، پل هوره و... زیبایی گردشگری این منطقه را چندین برابر کرده است، به‌طوری‌که مسافران بسیاری از استان‌های خوزستان و استان اصفهان به این منطقه سفر می‌کنند.

 

رودخانه زاینده‌رود از سد زاینده‌رود در مرز استان چهارمحال و بختیاری با استان اصفهان جریان پیدا می‌کند که پس از عبور از پیچ‌وخم دره‌های شهرستان بن این استان وارد شهرستان سامان می‌شود و از داخل باغات گسترده میوه می‌گذرد.

 

آب رودخانه در این منطقه، از دبی بسیار بالایی برخوردار است. خروشان بودن رودخانه به علت حجم بالای آب از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که مسافران و گردشگران را به شهرستان سامان می‌کشاند.

 

از طرفی این رودخانه به‌واسطه شدت‌جریان بالای آب میزبان ورزشکاران و علاقه‌مندان رشته ورزشی رفتینگ است که مسافران و گردشگران بسیاری از ظرفیت خروشان بودن رودخانه استفاده می‌کنند و از هیجان قایق‌سواری در این رودخانه لذت می‌برند.

 

در حالی که هفت روز پیش خبرگزاری مهر گزارشی از خطر ورود به رودخانه زاینده‌رود تحت عنوان «مرگ تهدیدی برای گردشگران زاینده‌رود/ خروش رودخانه جدی است» منتشر کرد و در این گزارش به بی‌توجهی ورود گردشگران به رودخانه زاینده‌رود اشاره‌شده بود، اما همچنان مسافران و گردشگران بدون توجه به هشدارها وارد رودخانه زاینده‌رود می‌شوند.

 

بررسی میدانی خبرنگار مهر در روز گذشته در حاشیه رودخانه زاینده‌رود نشان از این دارد که شوخی با رودخانه زاینده‌رود به اوج خود رسیده است و از کودک سه‌ساله تا پیرمرد ۷۰ ساله وارد رودخانه زاینده‌رود شده و اقدام به شنا و تفریح با آب این رودخانه می کنند.

 

 در کنار پل تاریخی زمانخان بیش از ۱۰۰ گردشگر و مسافر وارد رودخانه زاینده‌رود شده‌اند و بسیاری اقدام به گذر از عرض رودخانه کرده اند، غافل از اینکه چه خطری آن‌ها را تهدید می کند.

 

شلوغ بودن منطقه از مسافر و گردشگر موجب شده است که بسیاری از جوانان  در مقابل دید هزاران گردشگر منطقه هیجانی شده و وارد رودخانه شوند و اگر شنا نیز بلند نیستند در مقابل چشم هزار مسافر نشان دهند که در شنا مهارت دارند و ...

 

 متأسفانه روز گذشته(جمعه) یک نوجوان ۱۴ ساله به علت بی‌توجهی به هشدارها، در رودخانه زاینده‌رود غرق شد و جسد وی شامگاه جمعه در پایین‌ترین نقطه رودخانه توسط مردم پیدا شد.

یک نوجوان ۱۴ ساله در حاشیه رودخانه زاینده‌رود در منطقه روستای بابا پیر احمد به علت ورود به رودخانه و نداشتن مهارت در شنا غرق شدفرماندار شهرستان سامان در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: یک نوجوان ۱۴ ساله در حاشیه رودخانه زاینده‌رود در منطقه روستای بابا پیر احمد به علت ورود به رودخانه و نداشتن مهارت در شنا غرق شد.

 

سعید صالحی عنوان کرد: این نوجوان حدود ساعت ۶ بعدازظهر در رودخانه غرق شد و جسد وی چند ساعت بعد توسط مردم در پایین‌دست رودخانه پیدا شد.

 

فرماندار شهرستان سامان در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر گردشگران بسیاری راهی منطقه سامان شده‌اند و گرم شدن و هوا و خنک بودن آب رودخانه موجب شده گردشگران و مسافران وارد رودخانه شوند.

 

وی بیان کرد: خانواده نباید بگذارند کودکان و نوجوانان آن‌ها وارد رودخانه بشوند و باید حتی با احتیاط در کنار رودخانه تردد کنند.

وی ادامه داد: آمار غرق‌شدگی در رودخانه زاینده‌رود امسال در حال افزایش است.

 

بسیاری از خانواده‌ها مسافران و گردشگران در منطقه سامان در خصوص ورود به رودخانه زاینده رود بی‌توجه به هشدارها هستندمعاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به غرق شدن نوجوان ۱۴ ساله در زاینده رود، تأکید کرد: بسیاری از خانواده‌ها در منطقه سامان بی‌توجه به هشدارها هستند.

 

برومند جهانگیری ادامه داد: بی‌توجهی خانواده‌ها در شهرستان سامان و ورود به رودخانه زاینده‌رود هرساله در تابستان حادثه‌های تلخی رقم می‌زند.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال و بختیاری افزود: کف رودخانه سنگلاخی است و شدت‌جریان بالای آب سبب برخورد قسمتی از بدن با سنگ‌های داخل رودخانه می‌شود و همین امر از فعالیت فرد برای نجات خود جلوگیری می‌کند و سبب غرق شدن می‌شود.

 

مرگ نوجوان ۱۴ ساله در روز گذشته هشدار دیگری برای خانواده هایی است که شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری را مقصد گردشگری خود در نظر می گیرند و می خواهند تفریح و گردش آنها به عزا تبدیل نشود.

افکار

110

این اخبار را از دست ندهید:

زن جوان را سوار خودرو شخصیم کردم / حرفی به من زد که از شنیدنش خشکم زد

عمل زشت یکی از مردان فامیل با مادرو دختر تهرانی / وقتی وارد خانه شدم همسر سحر در خانه نبود

اقدام زننده داماد ناخلف با مادر زنش

آزارو اذیت دختر 19 ساله توسط پسر دایی اش

عمل زشت و غیر انسانی پسر جوان با مادرش در استخر

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top