|
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ الجمعة ٣٠ المحرّم ١٤٤٢ Friday, September 18, 2020
کد خبر: 703431
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۳:۱۷
قاسمی:‌ سفر ظریف به آمریکای لاتین در راستای اقتصاد مقاومتی است
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: توسعه همه جانبه مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی هیشه در دستور کار سیاست خارجی ایران قرار داشته است.
 قاسمی:‌ سفر ظریف به آمریکای لاتین در راستای اقتصاد مقاومتی است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

جام نیوز، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه سفر ظریف به شش کشور آمریکای لاتین را در چارچوب تقویت روابط سیاسی و اقتصادی با این کشورها ارزیابی کرد و  گفت: وزارت امور خارجه به لحاظ راهبردی معتقد به نگاه متوازن به همه کشورها و مناطق جغرافیایی در سیاست خارجی  است و در کنار تقویت روابط با همسایگان و کشورهای اسلامی که همواره از اولویت‌های سیاست خارجی کشورمان بوده است، توسعه همه جانبه مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی نیز هیشه در دستور کار سیاست خارجی ایران قرار داشته است.

او گفت: در فضای مثبت ایجاد شده پس از توافق هسته‌ای ظرف یک‌سال گذشته و با چشم‌انداز روشنی که پیش روی ملت ایران قرار دارد، کارآفرینان و شرکت‌های ایرانی می‌توانند از حداکثر ظرفیت‌های فنی، مهندسی، مالی، تجاری و تولیدی خود در خارج از کشور استفاده کنند که حضور ده‌ها شرکت ایرانی در سفرهای دوره‌یی وزیر امور خارجه به مناطق مختلف جهان از جمله آسیا، آفریقا و سفر آتی به آمریکای لاتین در همین چارچوب و در راستای صدور خدمات فنی - مهندسی و ترویج صادرات غیرنفتی به عنوان اهداف اقتصاد مقاومتی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار کرد: امروزه نمی‌توان ابعاد مختلف دیپلماسی و مولفه‌های گوناگون یک سیاست خارجی موفق را از یکدیگر تفکیک کرد. امروزه اقتصاد در خدمت دیپلماسی و دیپلماسی در خدمت اقتصاد هستند تا اهداف سیاست خارجی کشورها را به پیش برانند. از این‌رو همراهی شرکت‌های اقتصادی و تجاری در سفر رییس دستگاه دیپلماسی در سفرهای خارجی پیام عملی برای گسترش روابط با کشورهای جهان است.

قاسمی با اشاره به اهمیت کشورهای آمریکای لاتین برای جمهوری اسلامی ایران به دلیل قرابت‌های سیاسی، فرهنگی و هم‌سویی در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی به‌ویژه در جنبش غیرمتعهدها تاکید کرد: اکنون ایران در موقعیتی است که می‌تواند دوستان سیاسی و شریکان تجاری‌اش را خود انتخاب کند و ناگزیر به همکاری با کشور یا منطقه خاصی در جهان نیست.

 انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top