|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 703608
نظرات: 6
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۹:۵۲
گفتگو با دو وزیر اطلاعات؛
واکنش دو وزیر اطلاعات به انتشار فایل صوتی منتظری در حمایت از منافقین
حضرت امام تکلیف مدار بود و هیچ ملاحظه احدی را نداشت. بی بی سی و غربی ها هیچ گاه نسبت به ما دلسوز نخواهند بود، ما باید هوشیار باشیم اینها عقبه های آنان هستند و در زمین دشمن بازی می کنند.
دری نجف آبادی و فلاحیان واکنش دو وزیر اطلاعات به انتشار فایل صوتی منتظری در حمایت از منافقین
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در ادامه دیدگاه دو تن از وزرای اسبق اطلاعات ایران درباره انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری را مشاهده می کنید:

 

 

 

آیت الله دری نجف آبادی مطرح کرد؛

روایتی از لو رفتن نامه محرمانه منتظری و قرائت آن در بی بی سی/ امام تکلیف مدار بود و ملاحظه احدی را نداشت

 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به هجمه های اخیر ضد انقلاب و شبکه های بیگانه به امام راحل گفت: حضرت امام (ره) تکلیف مدار بودند و برای خدا قیام و اقدام کردند.

 

وی افزود: این روزها رسانه های غربی مخصوصا بی بی سی العیاذ بالله نسبت به حرمت حضرت امام(ره) از هتک حرمت و توهین ابا ندارند و اجتناب نمی کنند، این رسانه ها مدتها است که دنبال بهانه می گردند تا شخصیت قدسی امام را زیر سؤال ببرند از این رو چندی پیش  به این عنوان که امام با رییس جمهور آمریکا صحبت و مذاکره کرده هجمه هایی داشتند.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به انتشار فایل صوتی آقای منتظری و هجمه به امام اظهار داشت: بنده در جریان این حوادث اخیر بوده ام زمانی که رادیو بی بی سی جرقه آتش فتنه را شعله ور کرد؛ خود آن آقای محترم به من می فرمود وقتی بی بی سی نامه خرداد ماه من را در شب پنجم فروردین 1368 قرائت کرد امام در آن زمان راجع به مهاجرین جنگ تحمیلی یک موضع بسیار قاطع گرفتند و فرمودند ما با هیچ کسی رابطه ای و نسبتی نداریم، ما تابع شرع و قانون هستیم، از وظایف خود تخلف نمی کنیم،  ملاحظه احدی را نمی کنیم و با کسی رودربایستی نداریم.

 

وی ادامه داد: در آن زمان اتفاقا مادر بزرگ بنده به رحمت خدا رفته بودند و بنده در نجف آباد بودم منتها این فرمایشات امام خمینی (ره) خیلی تکان دهنده بود و من هم تابم تمام شد و سریع به قم آمده و دنبال مسائل و ملاقات با بزرگان حوزه از جمله آیت الله مشکینی و آیت الله امینی بودم.

 

آیت الله دری نجف آبادی ابراز داشت: نامه ای  که  نویسنده آن نامه ادعا می کرد آنرا محرمانه برای دفتر امام (ره) نوشته اند و برای آیت الله موسوی اردبیلی و برای دادستان وقت ارسال کرده اند، حالا دست رادیو بی بی سی است  و آنرا قرائت می کند، روشن بود  که نمی شد دفتر امام (ره) و دیگران  را مقصر دانست و طبیعتا خود آقایان باید پاسخگو باشند که این نامه از کجا درز کرده و ایشان تعبیرشان این بود بی بی سی  بشکه بنزین را روی ماجرا ریخت، یک بشکه بنزین که دیگر کار از کار گذشته بود و امام(ره) تصمیم قاطع خودشان را گرفته بودند.

 

وی با بیان این که هنوز هم بی بی سی ام الفتنه و ام الفساد است، عنوان کرد: اینها از اول تاسیس شده فرقه ضاله و صهیونیست ها بوده اند و حلقه های مرتبط آنها هم منافقین، کوردل ها و مزدوران هستند.

 

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: عده ای هرچه آب در آسیاب دشمن بریزند، هرچه دروازه بانی برای دشمن بکنند به ضرر اسلام، کشور و نظام و به ضرر همه است و قطعا دشمن سوء استفاده می کند.

 

وی اضافه کرد: افرادی در داخل خیال نکنند برای دفاع از یک شخص هنری کرده اند، این هنر نیست و بلکه برخلاف اخلاق و ارزش ها بوده و به ضرر خود می شود؛ متأسفانه تا شرایط یک مقدار آرام می شود و برخی قدری بزرگواری می کنند و می خواهند بعضی مسائل فراموش شود خودشان مجددا یک کبریتی به آتش می زنند که این کاملا اشتباه و از هر جهت به ضرر است.

 

آیت الله دری نجف آبادی با بیان این که اگر امام (ره) نبودند همه این آقایان از جمله مرحوم آیت الله طالقانی و ... در زندان پوسیده بودند، این افراد که جرأت، شجاعت و صلابت امام(ره) را نداشتند.

 

وی افزود: امام برای خدا تصمیم می گرفت، امام تکلیف مدار بود و هیچ ملاحظه احدی را  نداشت، همان زمان هم به ما گفتند برخورد این آقایان با امام (ره) مثل برخورد یک ظرف شیشه ای با یک ظرف مسی است و نتیجه ای جز نابودی ندارد.

 

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که برخوردهای  کودکانه و غلط آب به آسیاب دشمن ریختن است، اظهار داشت: در چنین شرایطی که آل سعود از یک طرف با منافقین کور دل، صهیونیست ها، محمود عباس جنایتکار با دارو دسته شان و سر دسته منافقین، ترکی فیصل و دیگران در فرانسه از طرف دیگر برنامه ریزی کرده بودند، که چیزی جز خیانت نیست.

 

وی ادامه داد:  مشخص است بی بی سی چه اهدافی را دنبال می کند و بعضی از افراد هم مستقیم و غیر مستقیم آب به آسیاب آنها می ریزند و با آنها همسو هستند؛ در اقدام خیانت آمیز حتما نیاز نیست که قصد باشد نتیجه مهم است.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان این که بی بی سی هیچ گاه دوست ملت ما نبوده و نخواهد بود، ابراز داشت: در همین حادثه هم سال 68 ایشان به تعبیر ما فرمود بشکه بنزین را بی بی سی روی ماجرا ریخت، آنها آتش زدند ، آنها دامن زدند و متاسفانه بعضی از افراد داخلی هم آب بیار آسیاب دشمن می شوند.

 

وی عنوان کرد: آنها نباید آب بیار برای آسیاب دشمنان اسلام و قرآن باشند، نباید کاری کنند که همه زحمات امام راحل، شهدا،نظام، انقلاب و فداکاری‌ها را زیر سوال ببرند زیرا خیال می کنند درست یا غلط از فلانی یا فلان جریان دفاع می کنند، این دفاع نیست بلکه  غیر مستقیم یک ظلم مضاعف است که اینها بر این قبیل افراد انجام می دهند.

 

امام جمعه اراک با تأکید بر این که امام(ره) تا آخر هم عزیز خواهد بود و از شخصیت امام و از عظمت ایشان چیزی کم نخواهد شد، خاطرنشان کرد: در میان ملت ما و ملت‌های مسلمان هر چه هم استکبار جهانی و صهیونیست، آمریکا، اسراییل، فرقه ضاله، منافقین و آل سعود نسبت به امام اهانت کنند رونق بازار آفتاب نکاهد.

 

وی اضافه کرد: بی بی سی و غربی ها هیچ گاه نسبت به ما دلسوز نخواهند بود، ما باید هوشیار باشیم اینها عقبه های آنان هستند و در زمین دشمن بازی می کنند.

 

 

 

وزیر اطلاعات دولت سازندگی:

ماجرای منافقی که 32 نفر را به جرم داشتن ریش به قتل رساند/ انتشار فایل صوتی آقای منتظری مایه تعجب است

 

حجت الاسلام والمسلمین علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت سازندگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به انتشار فایل صوتی منتظری که حاوی هجمه به حضرت امام و انقلاب است، گفت: بنده هم از این صوت تعجب کردم چون مبنای فقهی حضرت امام و آقای منتظری در این مورد تفاوتی نداشت.

 

 

مبنای فقهی حضرت امام و منتظری درباره محاربین و اهل بغی تفاوتی نداشت

وی افزود: یعنی به عنوان فتوای اولیه آن ها حکم محاربین و اهل بغی را اعدام می دانند از این رو تعجب است که چنین حرفی زدند منتهی یک بحثی به عنوان ثانوی وجود دارد که مثلا اگر ما الان احکام را اجرا کنیم تعبیر آقای منتظری این است که تاریخ قضاوت بدی درباره ما می کند.

 

نماینده سابق خبرگان رهبری با بیان این که این حرفی بود که اطرافیان به آقای منتظری القا کردند، اظهار داشت: اطرافیان آقای منتظری را وادار کردند که بگوید مصلحت نیست، در فقه ما اگر اجرای یک حکمی مصلحت نباشد البته نه هر مصلحی بلکه مصلحت ملزمه داشته و الزام آور باشد فقیه می تواند بر خلاف فتوایش جلوی اجرای حکم را بگیرد.

 

وی ادامه داد: درباره افرادی که قاچاق موارد مخدر می کردند بحث بود و اتفاقا فتوای آقای منتظری تندتر از فتوای حضرت امام بود که با آن ها برخورد شود اما بعدا برخی رفتند و گفتند مصلحت نیست و ایشان دومرتبه به عنوان ثانوی برگشت.

 

 

شرح ماجرای منافقی که 32 نفر بیگناه را به جرم ریشن داشتن کشته بود

حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان با بیان این که نظر حضرت امام این بود که حکم خدا باید اجرا شود، ابرازداشت: ایشان معتقد بودند باید حکم خدا را اجرا کرد و توجهی به قضاوت تاریخ نباید بشود، نظر امام این است کسانی که در تاریخ مغرض هستند مسلما علیه ما می نویسند حال هرگونه که ما عمل کنیم و کسانی که طرفدار یا منصف هستند واقعیت را می نویسند.

 

وی عنوان کرد: واقعیت این است که برای کسی شک و شبهه ای نیست که منافقین، جوانان و نیروهای خوب ما را به شهادت رساند که انفجار حزب جمهوری اسلامی، عملیات مرصاد و ترورهای شهری از اینگونه موارد است.

 

وزیر اسبق اطلاعات خاطرنشان کرد: خود بنده یک نفر را در مشهد دستگیر کردم و وقتی که با او صحبتی داشتم متوجه شدم 32 نفر را کشته بود، از او پرسیدم چرا افراد را به قتل رساندی که جواب داد سازمان به ما گفته بود هر که ریش دارد حزب اللهی است و او را بزنید که سرانگشتان نظام هستند.

 

 

بسیاری از منافقین دوران زندان خود را گذرانده و متعاقبا علیه جمهوری اسلامی دست به عملیات زدند

وی اضافه کرد: حضرت امام می فرمود که مراقب باشید چنین افرادی فرار نکنند و از زندان آزاد نشوند، آقای منتظری می گوید چرا وقتی این افراد زندان بودند اعدام شدند که باید گفت بسیاری از منافقین دوران زندان خود را گذرانده بودند و برگشتند و به عراق رفتند و علیه جمهوری اسلامی عملیات کردند و افراد را کشتند.

 

نماینده سابق خبرگان رهبری با بیان این که منافقین از کار خود توبه نکردند، گفت: حضرت امام که درباره تائبین دستور نداد بلکه مربوط به کسانی می شد که همچنان سرموضع و جنگ با نظام هستند باید حکم اجرا شود، نظر امام این چنین بود.

 

وی افزود: آقای منتظری بارها به من می فرمودند که من نظر امام را بر نظر خود ترجیح می دهم، نظر حضرت امام، آقای منتظری و همه علما این است اهل بغی یعنی کسانی که علیه حکومت اسلامی شورش و اقدام مسلحانه می کنند حکمشان اعدام است و شکی در آن وجود ندارد، بحث روی مصلحت است؛ ایشان چیزی نگفته، گفته که تاریخ اینگونه قضاوت می کند و امام نیز فرمودند که منتظر قضاوت تاریخ نباشید و حکم الهی را اجرا کنید.

 

 

منافقین محلی از اعراب ندارند

حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان با بیان این که پخش کردن این مطالب پس از رسوایی، به ذلت افتادن و افتضاحات درون سازمانی منافقین صورت گرفته است، اظهار داشت: منافقین محلی از اعراب ندارند، این ها دیگر جایگاهی ندارد.

 

 

نمی دانم غرض و هدف مطرح کنندگان فایل صوتی چیست

وی ادامه داد: انسان از مطرح کردن دوباره این مسائل تعجب می کند و برای خود آقای منتظری بد است که ایشان را به عنوان کسی که در برابر امام ایستاده مطرح کنند،  بنده نمی دانم چه غرضی دارند اما می خواهند سوژه درست کنند تا رسانه های بیگانه و ضد انقلاب علیه اسلام، امام و انقلاب فعالیت کنند.

 

وزیر اسبق اطلاعات با بیان این که پس از گذشت زمان و در حال حاضر ما شاهد این هستیم که حقانیت جمهوری اسلامی در دنیا اثبات شده است، ابراز داشت: ما از همه مظلومان جهان دفاع می کنیم و ملت و به ویژه رهبر ما با قدرت در برابر استکبار و عوامل آن ایستاده اند و این حرف ها نیز جایگاهی ندارد البته ممکن است سبب خوشحالی برخی افرادی که ناراحتی هایی دارند و منحرف هستند شود.

 

 

222

 

مشاهده نظرات

حمایت از منافقین یعنی حمایت از مفسدان فی الارض

پاسخ

۷

۵

خط امامی‌ها چرا خفه شده اند

پاسخ

۳

۵

خدا بر عذاب آن ساده لوح معزول بیفزاید

پاسخ

۶

۱۵

۱

۲

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top