|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 703644
نظرات: 26
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۲۱:۴۳
در برنامه «متن و حاشیه»؛
هشدار شدیداللحن مشاور ارشد روحانی به وزیر صنعت در تلویزیون
«این درست نیست که یک وزیر در مورد مصوبه ۲ فوریتی دولت نسبت به مناطق آزاد واکنش منفی نشان دهد و با وجود آنکه خودش مسئول واردات و ثبت سفارش‌های کالاست، مناطق آزاد را متهم به واردات بی رویه و قاچاق کند.»
اکبر ترکان نعمت زاده هشدار شدیداللحن مشاور ارشد روحانی به وزیر صنعت در تلویزیون
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، "اکبر ترکان" دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در برنامه تلویزیونی "متن و حاشیه" با اشاره به سهم ناچیز مناطق آزاد در میزان قاچاق کشور گفت: کل واردات از مناطق آزاد حدود ۴۰۰ میلیون دلار است که اگر در بدبینانه‌ترین حالت نصف آن هم قاچاق باشد، از ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کل کشور سهم بسیار ناچیزی دارد. پس این اشتباه است که مناطق آزاد را متهم به مرکز قاچاق و واردات کنیم.

 

وی در ادامه راجع به انتقادهای "نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد میزان واردات از مناطق آزاد گفت: «آقای نعمت زاده! خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم! اجازه بدهید من چیزی نگویم، اما بی محابا صحبت نکنید! کسی که در داخل دولت بر علیه مصوبه دولت صحبت کند، نشانگر دموکراسی نیست، نشانه هرج و مرج است.»

 

وی ادامه داد: این درست نیست که یک وزیر در مورد مصوبه ۲ فوریتی دولت نسبت به مناطق آزاد واکنش منفی نشان دهد و با وجود آنکه خودش مسئول واردات و ثبت سفارش‌های کالاست، مناطق آزاد را متهم به واردات بی رویه و قاچاق کند.

 

ترکان تاکید کرد: دموکراسی برای احزاب است و این درست نیست که عده‌ای در دولت، مصوبات و عملکرد دولت را زیر سؤال ببرند.

 

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد همچنین به عملکرد مناطق آزاد و تأثیر مثبت آن بر اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: وجود مناطق آزاد می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کرده و مسیر واردات و صادرات را سامان ببخشد.

 

وی در پایان گفت: مناطق آزاد هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند و در مبادلات تجاری کشور تعیین کننده باشد، اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مسیر این مهم گام برمی‌داریم و باید این مناطق را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

میزان

 

مشاهده نظرات

.....بیچاره ما مردم

پاسخ

۷

۰

حالمون از این بگم بگم‌های الکی بهم می‌خوره ...

پاسخ

۱۰

۲

نعمت زاده ... است.امضاء: TD

پاسخ

۱

۰

به قول امیرالمومنین (ع) برای دنیا مثل ...

پاسخ

۱

۰

... اونایی که اینارو انتخاب کردن.

پاسخ

۲

۰

واقعا چرا باید مجلس درمورد این گونه وزرا که مملکتو به فنا میکشند ساکت بمونه بخدا آگه این وضع ادامه پیدا کنه به حال ایران باید گریست اونم بدست خودمان. مجلس باید در راس همه امور باشد.

پاسخ

۴۵

۵

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top