|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 703673
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۲۲:۰۱
جابری انصاری مطرح کرد :
ناکارآمدی شوراي امنيت در متوقف كردن جنگ افروزی رژيم سعودي در یمن
محكوميت وسيع حمله به بيمارستانها و مدارس از سوي نهادهاي بين المللي از يك سو نشان مي دهد جهان نمي تواند برای همیشه نسبت به ظلم و تجاوز گري سكوت كند و از سوي ديگر بي توجهي عربستان به اينگونه هشدارها حكايت از ناكارآمدي شوراي امنيت در متوقف كردن رژيم سعودي دارد.
 ناکارآمدی  شوراي امنيت در متوقف كردن جنگ افروزی رژيم سعودي در یمن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز

معاون عربي و آفريقا وزارت امور خارجه حمايت گسترده مردم يمن از مجلس منتخب اين كشور و تصميمات آن را با اهميت و شايسته توجه جامعه بين المللي دانست و افزود :ترديدي نيست كه رويكرد غير منطقي و زياده خواهانه عربستان موجب شكست مذاكرات كويت و بازگشت به نقطه صفر در تلاش هاي نماينده سازمان ملل شد .
 جام نیوز ،حسین جابری انصاری افزود :اين مذاكرات در صورت رعايت انصاف مي توانست پاياني بر يك جنگ كور باشد كه پس از تقريبا يك سال و نيم حاصلي بجز ويراني يمن و قرباني شدن هزاران غير نظامي بي گناه از جمله زنان و كودكان نداشته است. متاسفانه جنگ افروزي هنوز ادامه دارد و سعوديها با هدف قرار دادن مدارس و بيمارستانها وارد فاز خطرناكي از اقدامات عليه بشريت شده اند تا جایيكه امدادگران بين المللي و پزشكان بدون مرز نيز از حملات انتقام جويانه هواپيماهاي ائتلاف خود خوانده عربستان بي نصيب نمانده اند.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان ادامه داد : محكوميت وسيع حمله به بيمارستانها و مدارس از سوي نهادهاي بين المللي از يك سو نشان مي دهد جهان نمي تواند برای همیشه نسبت به ظلم و تجاوز گري سكوت كند و از سوي ديگر بي توجهي عربستان به اينگونه هشدارها حكايت از ناكارآمدي شوراي امنيت در متوقف كردن رژيم سعودي دارد. بي ترديد اگر همراهي برخي اعضاي دائم شوراي امنيت با زياده خواهي هاي  عربستان نبود اين جنگ تاكنون ادامه نمي يافت.
جابري انصاري افزود: يمن آزمون بزرگ و مهمي فراروي جامعه بين المللي و شوراي امنيت است تا نشان دهد تا چه ميزان مي تواند در تحقق موازين مورد پذيرش خود كارايي داشته باشد. بي ترديد پس از يك سال و نيم جنگ خانماسوز و تعلل قدرتهاي بزرگ چاره اي براي مردم يمن جز بازگشت به ساز و كارهاي قانوني داخلي و در راس انها اعاده فعاليت مجلس منتخب باقي نمانده و ترديدي نيست كه هيچ طرفي نمي تواند مشروعيت پارلمان منتخب يمن را زير سوال ببرد.
 معاون وزیر خارجه تاکید کرد : تصميمات نمايندگان مردم يمن از جمله در زمینه تشكيل شوراي عالي سياسي، قانونی و قابل احترام بوده و از اين پس در همه طرحها و ابتكارات صلح، اين تصميمات می بایست مورد شناسايي قرار گيرد.
 انتهای پیام

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top