|
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 25, 2021
کد خبر: 726560
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ - ۰۷:۰۳
گروگانگیری دختران نوجوان ایرانی؛
پسر افغان به موبایلم زنگ زد و چیزی در مورد خواهرم گفت که خیلی شوکه شدم
اعضای باند گروگانگیری با ربودن دختران نوجوان ایرانی و زندانی کردن آن‌ها، دست به اخاذی از خانواده‌هایشان می‌زدند.
دستگیری پسر افغان به موبایلم زنگ زد و چیزی در مورد خواهرم گفت که خیلی شوکه شدم
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش سرویس حوادث"جام نیـوز"،  متهمان که همگی از اتباع افغانستان هستند از زمانی تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند که پسرجوانی نزد مأموران رفت و خبر از ناپدید شدن خواهر ۱۵ساله‌اش داد. وی که ساکن یکی از شهرک‌های اطراف تهران است به مأموران گفت: خواهرم برای دیدن دوستش از خانه بیرون رفت و قرار شد تا غروب برگردد اما دیگر خبری از او نشد. هرچه با موبایلش تماس می‌گیرم خاموش است و هیچ‌کس از او خبری ندارد.با اعلام این گزارش، تیمی از مأموران تحقیقات خود را برای پیدا کردن ردی از دختر نوجوان شروع کردند اما پس از گذشت ۲روز، شاکی بار دیگر به اداره پلیس رفت و مدعی شد که خواهرش را ربوده‌اند. وی گفت: ساعتی قبل‌ موبایلم زنگ خورد و آن طرف خط جوانی بود که می‌گفت خواهرم را در خانه‌ای زندانی کرده‌اند و برای آزادی‌اش ۲۰۰میلیون تومان می‌خواهند. من خیلی شوکه شده بودم . اما من یک کارگر ساده هستم و پدرم سال‌ها پیش فوت شده است. کل سرمایه‌ام ۲۰۰میلیون تومان نمی‌شود با این حال آنها تهدید کرده‌اند که اگر این پول را ظرف ۳روز فراهم نکنم خواهرم را به قتل می‌رسانند.

پایان گروگانگیری ۳۰روزه

وقتی گزارش آدم‌ربایی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت، آنها آموزش‌های لازم را به برادر گروگان دادند و خواستند تا به بهانه پرداخت پول با آدم‌ربایان قرار بگذارد. در تماس‌های بعدی هرچند برادر گروگان مدعی بود که پول را فراهم کرده است اما آدم‌ربایان مرتب قرار را به امروز و فردا موکول می‌کردند. حدود ۳۰روز از ماجرا گذشت تا اینکه آدم ربایان به بهانه تحویل دختر نوجوان و دریافت پول با شاکی در یکی از خیابان‌های جنوب پایتخت قرار گذاشتند. کارآگاهان از یک ساعت قبل‌تر، محل قرار را به‌صورت نامحسوس تحت کنترل قرار دادند تا اینکه خودروی پراید آدم ربایان را شناسایی کردند. داخل ماشین به جز راننده جوان دیگری به همراه دختر نوجوان نشسته بودند که کارآگاهان در عملیاتی غافلگیرانه متهمان را دستگیر و گروگان را آزاد کردند.

باند سازمان یافته

۲متهم دستگیر شده ۱۸سال بیشتر ندارند و اهل افغانستان هستند. هر دوی آنها به اداره آگاهی منتقل شدند و این در حالی بود که دختر نوجوانی که ۳۰روز در اسارت آنها بود در تحقیقات حقایق تازه‌ای را فاش کرد؛ حقایقی که نشان می‌داد مأموران در برابر باندی سازمان یافته که در حدود ۸عضو داشت، قرار دارند؛ باندی که دختران نوجوان را شکار می‌کردند تا پس از ربودن آنها از خانواده‌هایشان باج بگیرند.

دختر نوجوان در توضیح ماجرا چنین گفت: از طریق تلگرام با پسری به نام محمد آشنا شدم. او به من نگفت که افغان است و مرا سر قرار کشاند تا همدیگر را ببینیم. وقتی او را دیدم با چرب‌زبانی مرا فریب داد و بعد از چند روز، درحالی‌که دلباخته‌اش شده بودم از من خواست تا به خانه‌اش بروم. می‌گفت مادرش می‌خواهد عروس آینده‌اش را ببیند. من هم از همه جا بی‌خبر راهی خانه محمد شدم غافل از اینکه او دامی برایم پهن کرده است. در آنجا به جز محمد ۲پسر افغان دیگر هم بودند که با تهدید دست و پایم را بستند. وقتی داد و فریاد راه انداختم مرا مورد ضرب و شتم قراردادند. تهدیدم کردند که اگر حرفی بزنم مرا خفه می‌کنند.

آنها چند روزی مرا در آن خانه نگه داشتند و پس از آن چشمانم را بستند و به جای دیگری بردند. در آنجا به جز من ۲دختر دیگر هم زندانی بودند که شنیدم آدم‌ربایان از خانواده‌هایشان اخاذی کرده‌اند. حتی شنیدم که می‌خواهند آنها را قاچاقی به افغانستان بفرستند و به‌عنوان برده بفروشند. خیلی ترسیده بودم و التماسشان می‌کردم که آزادم کنند.

آنها روزی یک وعده به من غذا می‌دادند و در اتاقی زندانی بودم که درهایش قفل بود تا اینکه شماره تماس خانواده‌ام را گرفتند و برای آزادی‌ام درخواست پول کردند. وی ادامه داد: باورم نمی‌شد که از دست آنها نجات پیدا خواهم کرد. چندین‌بار می‌خواستم فرار کنم اما ۲نفر همیشه مراقب من بودند تا مبادا بلایی سر خودم بیاورم یا فکر فرار به سرم بزند. خوشبختانه سرانجام پس از گذشت یک‌ماه پیش خانواده‌ام برگشتم و هنوز کابوس آن شب‌های وحشتناک اسارت را می‌بینم.

نقشه فقط اخاذی بود

با اظهارات دختر نوجوان، مأموران راهی اسارتگاه او شدند اما همدستان آدم‌ربایان این محل را که زیرزمین خانه‌ای در جنوب تهران بود، تخلیه کرده و ناپدید شده بودند. در تحقیقات بیشتر مشخص شد که اعضای این باند از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و تانگو و… یا در راه مدرسه دختران نوجوان را شکار کرده و پس از ربودن آنها دست به اخاذی از خانواده هایشان می‌زدند.

۲متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها اقرار کردند که تنها نیتشان اخاذی از خانواده‌های دختران بوده و هرگز دختری را قاچاقی به افغانستان نفرستاده‌اند. یکی از آنها گفت: ما نقش نگهبان را داشتیم و از سرکرده‌های باند روزی ۳۵۰هزارتومان پول می‌گرفتیم. من همیشه مراقب دختران بودم و اجازه نمی‌دادم کسی آنها را اذیت کند. حتی چندین بار دلم به حالشان سوخت و می‌خواستم آنها را فراری دهم اما وقتی به یاد تهدیدهای سرکردگان باند که می‌گفتند اگر گروگان فرار کند با شلیک گلوله شما را به قتل می‌رسانیم، می‌افتادم، منصرف می‌شدم.یکی از سرکرده‌های اصلی باند در یکی از استان‌های کشور به جرم قتل دستگیر شده و تحقیقات برای افشای راز این باند ادامه دارد.

جام جم

110

این اخبار را از دست ندهید:

عمل زشت سه مرد با مسافران در خودرو پراید + تصویر بدون پوشش متهمین

مردی بعد از ازدواجش متوجه حقیقتی باورنکردنی در مورد همسرش شد

پسر افغان به موبایلم زنگ زد و چیزی در مورد خواهرم گفت که خیلی شوکه شدم

حملۀ انتحاری هنگام توزیع غذای نذری میان عزاداران حسینی +عکس

مادرزنم در خانه تنها بود / زمانی که به خانه اش رفتم از دیدن وضعیتش خشکم زد

کار بسیار زشت و زننده 16 دختر و پسر تهرانی در شب عاشورا

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top