|
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 28, 2021
کد خبر: 726978
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۶
سرمقاله النشره؛
ایران و عربستان بر سر پرونده ریاست جمهوری لبنان به توافق رسیدند
«این سیاست ریاض نشانه های خود را هنگام منصرف شدن از دادن هدیه تسلیحاتی به لبنان و دست برداشتن تدریجی از حمایت سعد الحریری آشکار کرد.»
لبنان ایران و عربستان بر سر پرونده ریاست جمهوری لبنان به توافق رسیدند
به این مطلب امتیاز دهید
83.3% 16.7% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز روزنامه النشره در سرمقاله امروز خود نوشت: «منابع دیپلماتیک تأکید کردند که جنگ سوریه و اهداف در کنار تحولات سیاسی منطقه باعث تنش افزایی میان کشورهای عربی شورای همکاری و غرب شده است. این مسئله باعث شده تا عربستان سیاستی شبیه "دوری از اوضاع موجود" در پرونده لبنان را اتخاذ کند.»

 

النشره در ادامه نوشت: «این سیاست ریاض نشانه های خود را هنگام منصرف شدن از دادن هدیه تسلیحاتی به لبنان و دست برداشتن تدریجی از حمایت سعد الحریری آشکار کرد. این مسائل به این قضیه بر می گیرد که عربستان اعلام کرده که مایل نیست درگیر مسئله لبنان شود چرا که معتقد است وارد شدن در مسئله لبنان یک مسئله شکست خورده نسبت به ریاض محسوب می شود.»

 

این روزنامه ادامه داد: «از سویی هم ایران از آنجا که می بیند حزب الله قادراست روی پای خود بایستد، وارد مسئله ریاست جمهوری نشد. به ویژه اینکه تهران مطمئن است حزب الله می تواند با هر گونه بازی و فتنه سنی-شیعی مواجه شود و اینک هم پرونده ریاست جمهوری لبنان طبق مراد ایران در حال پیش رفتن است.»

 

النشره ادامه داد: «نشانه ها حاکی از پیشروی میشل عون نامزد حزب الله برای ریاست جمهوری لبنان است. این مسائل ذکر شده و این اوضاع پیش آمده در تعامل عربستان و ایران درباره پرونده ریاست جمهوری لبنان باعث شد تا ریاض و تهران بر سر پرونده ریاست جمهوری توافق ضمنی بکنند اینکه کار را بدست خود لبنانی ها واگذار کنند.»

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top