|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 727339
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۲
قصه روسری همیشگی سرمربی تیم ملی بانوان؛
ولاسکوی جدید والیبال کشورمان: حجاب من را به شاگردانم و دختران ایران نزدیک تر می کند
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: «حتی اگر روزی همراه شاگردانم به شهر محل زندگی و زادگاه خودم هم بروم، باز هم همین پوشش را خواهم داشت.»
مایدا چیچیچ ولاسکوی جدید والیبال کشورمان: حجاب من را به شاگردانم و دختران ایران نزدیک تر می کند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مایدا چیچیچ شاید برای خیلی ها نام آشنایی نباشد اما والیبالی ها می گویند نام او خیلی زود به اندازه خولیو ولاسکو سر زبان ها می افتد.

 

وی را اهالی والیبال خیلی خوب می شناسند. سرمربی تیم ملی والیبال بانوان ایران که شاگردانش می گویند به شدت کاربلد است و در حال تبدیل تیم بانوان ایران به یک تیم قدرتمند بین المللی است اما آنهایی که دور از والیبال بانوان هستند، نام او را به یک دلیل دیگر شنیده اند؛ حجاب.

 

مایدا همان مربی خارجی است که بیرون از ایران هم حجاب دارد. هیچ کس از او نخواسته در بازی های خارج از ایران پوشش اسلامی داشته باشد و هیچ کجاری قراردادش هم ذکر نشده ملزم به رعایت پوشش اسلامی در بازی های خارج از کشور هستی اما خودش تمایل دارد حجاب داشته باشد.

 

اولین بار هم خودش گفت: «حجاب من اجباری نیست و خودم دوست دارم حجاب داشته باشم.»

 

مایدا حالا راز علاقه اش به پوشش اسلامی در بازی های خارجی را فاش کرد: «روسری را دوست دارم. پوشش جالبی است. هیچ کس به من نمی گوید در بازی های خارج از ایران و در تورنمنت ها یا اردوهای خارجی هم حجاب داشته باش اما خودم تمایل دارم پوششم مثل بازیکنان تیم ملی و همکارانم باشد. این پوشش من را به شاگردانم و مردم ایران، به خصوص دخترهایی که آنها را در ایران می بینم و رابطه خوبی میان مان برقرار می شود، نزدیک می کند.»

 

مایدا در ادامه گفت: «وقتی برای بار اول با تیم ایران به سفر خارجی رفتیم، نماینده فدراسیون تعجب کرد از این که من چند روسری به همراه دارم. به او گفتم مگر از نظر شما اشکالی دارد که من خارج از کشور هم حجاب داشته باشم. در جواب من گفته شد نه، اما شاید رسانه های خارجی تصور کنند ما تو را ملزم به این پوشش کرده ایم که گفتم جواب آنها را خودم می دهم و می گویم این پوشش دلخواه خودم است. حتی اگر روزی همراه شاگردانم به شهر محل زندگی و زادگاه خودم هم بروم، باز هم همین پوشش را خواهم داشت تا همه ببینند من هم عضوی از تیم هستم.»

 

حرفی جز تحسین مایدا نداریم.

رادنیوز

109

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top