|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 727455
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ - ۱۹:۲۴
جنبش ضد اسلامی پگیدا؛
شوک بزرگی که به اسلام‌ستیزان آلمان وارد شد
کاهش چشمگیر طرفداران جنبش ضد اسلامی «پگیدا» در تظاهرات دومین سالگرد تأسیس آن در شهر «درسدن» آلمان باعث شوکه‌شدن هواداران و اعضای این جنبش شد.
جنبش نئونازی پگیدا شوک بزرگی که به اسلام‌ستیزان آلمان وارد شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از پایگاه خبریchristiantoday»»، جنبش نئونازی پگیدا(اروپایی‌های مهین‌پرست علیه اسلامی شدن غرب) که سال گذشته در نخستین تجمع خود ۲۵ هزار شرکت‌کننده داشت، امسال تنها با ۶۵۰۰ نفر و با نظارت ۱۷۰۰ نیروی پلیس دست به تظاهرات زد که نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشت.


کاهش چشمگیر طرفداران پگیدا در تظاهرات دیروز یکشنبه، ۲۵ مهرماه باعث اظهار امیدواری وزیر کشور آلمان در ادامه‌نداشتن این تظاهرات شد و وی عنوان کرد: این آخرین باری باشد که پگیدا سالگرد تأسیس برگزار می‌کند.


سال گذشته جنبش نئونازی پگیدا، ۶ فوریه (۱۷ بهمن) را روز «سنگر اروپا» نامید و از تمامی طرفدارانش در سراسر این قاره خواست به خیابان‌ها بروند. در همین راستا حدود ۱۵ هزار تن در شهر درسدنِ آلمان که محل تولد جنبش پگیدا در سال ۲۰۱۴ بود، تجمع کردند و ده‌ها هزار نفر دست‌کم در ۱۴ کشور اروپایی تظاهرات کردند و در شش نقطه از این اعتراضات، پلیس با طرفداران پگیدا درگیر شد.


گروه ضد اسلامی و راست‌ افراطی پگیدا در طول سال گذشته بارها به سازماندهی تظاهرات و تجمعاتی علیه حضور پناهجویان در آلمان و اروپا و سیاست درهای باز آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در قبال پناهجویان پرداخته است.


 لوتس باخمن، سارق سریالی و قاچاقچی مواد مخدر، رهبر این جنبش خود متولد درسدن است. او در سخنرانی‌های خود گفته بود: ما می‌خواهیم هویت خود، آداب و رسوم و سنت خود را حفظ کنیم و هر کس که این موضوع برایش ناخوشایند است، به اشتباه در آلمان زندگی‌ می‌کند.


جالب توجه این است که در مونیخ، شهری که در آن مهاجران زیادی زندگی می‌کنند و شهروندان آلمانی هر روز رنج زندگی پناهندگان را تجربه می‌کنند، همبستگی قوی‌تر است و کمترین تعداد مهاجران در درسدن زندگی می‌کنند و مردم درسدن هنوز در حال و هوای جنگ جهانی دوم باقی مانده‌اند و دنبال افراط‌گرایی، تعصب، بیگانه‌ستیزی و آشوبگری هستند تا جاییکه باخمن در پی انتشار عکسی از خودش با شمایل هیتلر خشم عمومی را برانگیخت و این موضوع سبب کناره‌گیری وی از رهبری این گروه شد.


وی به دلیل «آشغال و حیوان» خواندن خارجی‌ها به اتهام «تحریک» در شهر درسدن در شرق آلمان محاکمه شد.


در آلمان حدود ۴ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند. در ایالت «زاکسن» که شمار مسلمانان اندک است، جنبش پگیدا بیشترین طرفداران را دارد.

 

 

ایکنا/222

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top