|
پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ الخميس ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 29, 2020
کد خبر: 727895
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۰
سخنگوی دولت:
رئیس جمهور تصمیم به تغییر و تحول دیگری ندارد
سخنگوی دولت با بیان این مطلب که رئیس‌جمهور فعلا بنای تغییر و تحولات دیگری را ندارد از معرفی وزرای پشنهادی جدید به مجلس در حداقل زمان خبر داد.
محمد باقر نوبخت رئیس جمهور تصمیم به تغییر و تحول دیگری ندارد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با حضور در برنامه تیتر امشب با مورد توجه قرار دادن تغییرات در کابینه دولت، تغییر و تحول در سطح سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را در راستای رشد و توسعه و ارتقاء بهره وری این سه وزارتخانه دانست و گفت: دولت یازدهم در برابر مجلس و مطالبات مردم مسئول است.

 

وی افزود: این بازآرایی در سطح وزیران به منظور تسریع در پاسخگویی مطالبات مردم و نیازهای روز جامعه در اقشار مختلفی همچون جوانان، فرهنگیان، بازنشستگان و سطح فرهنگی جامعه انجام شده است.

 

نوبخت تصریح کرد: برای جوابگویی به مطالبات مردم از دولت یازدهم و همچنین ارتقاء‌ بهره‌وری در این سه وزارتخانه نیازمند نیروهای تازه نفس‌تر و جوان‌تر هستیم که البته این تغییر از ارزش‌های وزرای پیشین نمی‌کاهد.

 

دولت یازدهم در یک حرکت جمعی به جمع‌بندی فعلی دست یافت و اقدام به تغییر وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش کرد و امیدواریم در آینده نزدیک رضایتمندی بیشتری در ذهن مردم پدیدار شود.

 

سخنگوی دولت با بیان این مطلب که تمام تلاش دولت این است که رضایت مردم را بیشتر و شفافتر به دست آورد،  اظهار داشت: ای تغییرات مغایر با فکر عوامانه برخی است؛ ساکت کردن منتقدین و مخالفین هدف رئیس جمهور نبوده است زیرا ما منتقدین دولت یازدهم را به رسمیت می‌شناسیم و برای رشد و اصلاح خود به آنان نیازمندیم.

 

نوبخت گفت:‌ دولت یازدهم در یک حرکت جمعی به جمع‌بندی فعلی دست یافت و اقدام به تغییر وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش کرد و امیدواریم در آینده نزدیک رضایتمندی بیشتری در ذهن مردم پدیدار شود و رشد و توسعه بهتر و به روزتری در عرصه‌های فرهنگی و ورزشی داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: تحلیل ما برای تغییر وزراء یاد شده بر این نبوده که آنان ضعف‌هایی داشته‌اند بلکه ما به اثربخشی بیشتر و تقویت اهرم‌های بالابر سطح بهره‌وری اندیشیده ایم. این تحول، نوعی نگاه فردی نبوده و تلاش دولت بر این است که همه آنچه که در سه سال گذشته حاصل شده مبنایی باشد برای آنچه می تواند به رشد و توسعه کشور در سال‌های پیش رو بیانجامد به این منظور دولت یازدهم برای پاسخگویی به مطالبات فرهنگی و ورزشی مردم و جوانان را مورد توجه قرار داده است.

 

سخنگوی دولت تغییرات صورت گرفته در سه وزارتخانه ارشاد، ورزش و آموزش وپروش را بر اساس مؤلفه‌های گوناگون توصیف کرد و اظهار داشت: این تغییرات تصمیم تک بعدی‌ نبوده و از شایستگی های افراد مورد تغییر نخواهد کاست.

 

در رابطه با وزیر ارشاد وقتی آقای روحانی به این نتیجه رسید که با تغییر وزیر کل حوزه فرهنگ از کارآیی بهتری برخوردار می‌شود در این راستا اقدام‌کرد و نفرات جایگزین این وزراء در حداقل زمان معرفی خواهند شد.

 

نوبخت همچنین از تأثیرات وزارت آموزش و پرورش بر همه خانواده‌ها و همکاران فرهنگی گفت و افزود: روا نیست فردی که دو بار مورد استیضاح قرار گرفته برای بار سوم زیر سؤال رود، آقای فانی فردی با تجربه و خبره است و ما برای رشد و ارتقاء سطح علمی و آموزشی جامعه و همچنین پاسخگویی به مطالبات خانواده‌ها و همکاران فرهنگی صلاح دیده شده فردی دیگر جایگزین ایشان شود و آقای فانی در جای دیگری از دولت به ارائه خدمات علمی بپردازند.

 

وی گفت: در رابطه با وزیر ارشاد وقتی آقای روحانی به این نتیجه رسید که با تغییر وزیر کل حوزه فرهنگ از کارآیی بهتری برخوردار می‌شود در این راستا اقدام‌کرد.

 

وی ادامه داد:‌ نفرات جایگزین این وزراء در حداقل زمان معرفی خواهند شد و اگر تصمیم دیگری هم اتخاذ شود به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

 

به گفته نوبخت در حال حاضر رئیس جمهور تصمیم برای تغییر و تحول دیگری ندارد و همه تلاش و همت دولت یازدهم برای رصد و نظارت بر دستگاه‌های ذیربط خواهد بود، بدون شک اگر تغییری شکل گرفته که البته هزینه بسیاری هم خواهد داشت رئیس‌جمهور سود و منفعت این تغییر را بیشتر از هزینه دیده است.

 

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: برای همسان‌سازی و ارتقاء‌ سطح معیشت بازنشستگان و فرهنگیان، بهبود وضعیت درآمدی و توان خرید آنان در برنامه ششم توسعه، تدابیری اندیشیده شده که اجرایی خواهد شد.

 

سخنگوی دولت در توضیح ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان به افزایش حقوق کارمندان این حوزه از یک میلیون و 200 هزار تومان به دو میلیون و یکصد هزار ریال اشاره کرد و افزود: کاملاً‌ واقفیم که این افزایش کافی نیست و در پی آنیم که این شرایط بهتر شود.

116

تسنیم

پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top