|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 727920
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۵
هشدار ایران در نشست عمومی شورای امنیت سازمان ملل
سفیر و نماینده دائمی کشورمان در سازمان ملل متحد بحران هایی نظیر بحران لیبی، سوریه و یمن را نتیجه مستقیم اقدامات اشغالگرانه و تجاوزگرانه در خاورمیانه دانست و تصریح کرد که بی تفاوتی جامعه جهانی و دخالت عوامل خارجی سبب عمق بیشتر این بحران ها شده است.
ش هشدار ایران در نشست عمومی شورای امنیت سازمان ملل
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سفیر و نماینده دائمی کشورمان در سازمان ملل متحد بحران هایی نظیر بحران لیبی، سوریه و یمن را نتیجه مستقیم اقدامات اشغالگرانه و تجاوزگرانه در خاورمیانه دانست و تصریح کرد که بی تفاوتی جامعه جهانی و دخالت عوامل خارجی سبب عمق بیشتر این بحران ها شده است.«غلامعلی خوشرو» روز چهارشنبه در نشست عمومی شورای امنیت که به منظور بحث پیرامون مسایل خاورمیانه و فلسطین برگزار شد، گفت: امروز وضع فلسطین نیازمند توجه و اقدام عاجل بین المللی است.

 

وی، ادامه اشغالگری های وحشیانه در این منطقه را موجب رنج و مشقت فراوان مردم فلسطین و شدت گرفتن تنش ها در خاورمیانه دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با نقض حقوق بین المللی، حقوق بشر و حقوق انساندوستانه بین المللی، عامدانه به بی ثباتی منطقه دامن می زند.

 

وی هشدار داد که چنین رویکرد هایی، پیامدهای بسیار وخیمی برای صلح و امنیت خاورمیانه و ماورای آن به دنبال خواهد داشت.

 

خوشرو گفت: نقض نظام مند حقوق بین الملل و حقوق فلسطینیان از جمله تخریب خانه ها، کوچ دادن اجباری غیر نظامیان فلسطینی، دستگیری فلسطینیان از جمله کودکان، اعمال بی وقفه خشونت، ترور و اقدامات تحریک آمیز، گردهمایی های افراطی علیه اماکن مقدس مسلمانان بویژه مسجد الاقصی در قدس شرقی بی هیچ پروایی ادامه داشته است.

 

نماینده کشورمان ادامه داد: این رویکردها همراه با ادامه شهرک سازی ها در سرزمین های فلسطینی که نه تنها بر خلاف کنوانسیون چهارم ژنو است، بلکه از نظر دیوان بین الملل دادگستری، جنایت جنگی محسوب می شود و بار دیگر مؤید این واقعیت است که رژیم صهیونیستی هیچ علاقه ای به برقراری صلح در منطقه نداشته و مشارکت این رژیم در به اصطلاح فرایند صلح صرفاً تلاشی برای پنهان کردن سیاست های تجاوزگرانه آن است.

 

خوشرو با اشاره به این که ادامه محاصره غیر قانونی غزه پیامدهای انسانی جدی و فاجعه باری به همراه خواهد داشت، بحران هایی نظیر بحران لیبی، عراق، سوریه و یمن را نمونه هایی از عواقب اقدامات تجاوزکارانه، دخالت های غیر قانونی خارجی، ترور، افراط گرایی و خشونت ورزی ذکر کرد.

 

وی افزود: در حالی که جامعه جهانی از پرداختن به ریشه این بحران ها خودداری می ورزد، دخالت عوامل خارجی در منطقه و ساده لوحی نیروهای منطقه ای به عمق بیشتر این بحران ها کمک کرده و می کند.

 

نماینده کشورمان گفت: حملات ضد انسانی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه یمن، بیش از 500 روز است که ادامه داشته و حمله روز هشتم اکتبر هواپیماهای سعودی به یک مجلس ختم در صنعا تنها نمونه ای از هزاران حمله این ائتلاف به اهداف غیر نظامی ظرف 18 ماه گذشته است که به کشته، مجروح و معلول شدن هزاران غیر نظامی از جمله زنان و کودکان منجر شده و یمن را از کشوری محروم به کشوری ویران تبدیل کرده است.

 

خوشرو در پایان گفت: تأسف آور است که شورای امنیت همچنان ناظر این اعمال جنایتکارانه است و هیچ اقدامی به عمل نمی آورد.

 

ایرنا

 

202

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

احسن بر آقای خوشرو

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top