|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 727971
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۳
فرهاد تجری عنوان کرد؛
نظارت بر رفتار نمایندگان بعد از حضور در مجلس نیز ضروری است
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تأکید کرد: قانون مربوط به نظارت بر رفتار نمایندگان باید اصلاح شود و ضمانت اجرای بیشتری پیدا کند.
فرهاد تجری  نظارت بر رفتار نمایندگان بعد از حضور در مجلس نیز ضروری است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرهاد تجری در خصوص سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره برگزاری انتخابات اظهار داشت: یکی از بندهای این سیاست‌ها بر لزوم نظارت بیشتر بر رفتار نمایندگان تأکید داشت که بر اقتدار مجلس می‌افزاید.

 

نماینده منتخب مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان باید نخبگان واقعی جامعه و دارای سلامت مالی و اقتصادی باشند.

 

وی تصریح کرد: افراد پیش از نامزدی برای انتخابات مجلس، صلاحیتشان توسط دستگاه‌های نظارتی بررسی می‌شود و بعد از حضور در مجلس نیز رفتار نمایندگان، اقتضائات جدیدی را می‌طلبد.

 

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمایندگان نباید در خدمت و انحصار جریان، فرد و یا قدرت خاصی باشند زیرا این وابستگی‌ها عزت مجلس و نمایندگان را کاهش می‌دهد.

 

وی با تأکید بر اینکه سیاست‌های مورد نظر رهبری در خصوص نظارت بر رفتار نمایندگان فراتر از قانون فعلی نظارت مجلس در رفتار نمایندگان است، گفت: طبق سیاست‌های اعلامی، باید ضمانت اجراهای قوی‌تر و محکم‌تر و ابزار نظارتی قوی‌تری در رفتار نمایندگان تعریف شود.

 

تجری اظهار کرد: باید ساختار هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، ترکیب مستقل‌تری داشته باشد تا ناظران تحت معذویت‌های اخلاقی و صنفی قرار نگیرند زیرا هیأتی که با رأی نمایندگان انتخاب می‌شوند، ضمانت اجرایی قوی برای برخورد با نمایندگان نخواهد داشت.

 

نماینده منتخب مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس باید در قالب طرحی، قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را اصلاح کند.

 

مهر/222

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top