|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 728171
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۵
دیلی سیگنال؛
طرح جمهوری‌خواهان برای رئیس‌جمهور جدید/ ایران باید هزینه سنگینی بپردازد
«صرف نظر از اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی باشد، کنگره باید نقشی پیشرو را ایفا کند تا اطمینان حاصل شود که ایران برای تمامی اقداماتش هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد ...»
جمهوری خواه طرح جمهوری‌خواهان برای رئیس‌جمهور جدید/ ایران باید هزینه سنگینی بپردازد
به این مطلب امتیاز دهید
28.6% 71.4% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی دیلی سیگنال (dailysignal) از برنامه نمایندگان جمهوری خواه این کشور برای تاثیر بر رئیس جمهور بعدی آمریکا و رویکرد وی در قبال ایران خبر داد.

 

 

به نوشته دیلی سیگنال، جمهوری خواهان برای شکل دادن سیاست رئیس جمهور بعدی در قبال ایران برنامه ریزی کرده و در این زمینه فعالیت هایی را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

 

در ادامه این گزارش با اشاره به رویکرد اوباما که خوشایند حزب رقیب نیست آمده است: جمهوری خواهان مخالف توافق هسته ای ایران در تلاش برای شکل دادن به سیاست آمریکا دربرابر این دشمن دیرینه در خاورمیانه به مانع خورده اند.

 

 

"اسکات پری" نماینده حزب جمهوری خواه از ایالت پنسیلوانیا در مصاحبه با دیلی سیگنال گفت: ما به عنوان اعضای کنگره به شدت از این موضوع ناامید شده ایم چراکه هر اقدامی که انجام می دهیم، باراک اوباما به انجام کارهایی که به نفع ایران است ادامه می دهد و هیچ تلاشی از سوی ما موجب متقاعد ساختن وی به تغییر رویکردش نمی شود.

 

 

این وب سایت آمریکایی افزود: اما در شرایطی که قرار است اوباما بیستم ژانویه دفتر ریاست جمهوری را ترک کند، قانون گذاران جمهوری خواه می گویند به دنبال فرصتی برای تاثیرگذاری بر رویکرد رئیس جمهور بعدی در قبال ایران هستند.

 

 

آنها برنامه ریزی کرده اند تا در چند ماه آینده به رفتارهای ایران واکنش نشان دهند. جمهوری خواهان مدعی هستند ایران پس از اجرای توافق هسته ای جسورتر شده و به صورت روزافزون اقدامات نامناسبی انجام داده است.

 

 

براساس این گزارش، سناتورهای جمهوری خواه و اعضای مجلس نمایندگان این حزب طی مصاحبه هایی بر لزوم مقابله با ایران تاکید کرده اند.

 

 

دیلی سیگنال نوشت: آن ها می گویند امیدوارند بسته تحریمی ایران که به برنامه هسته ای مربوط نبوده و به زودی منقضی می شود را تمدید کنند.

 

 

براساس این گزارش، جمهوری خواهان همچنان با برگزار کردن جلسات استماع و پرسش و پاسخ به نظارتشان بر اقدمات دولت اوباما درخصوص توافق هسته ای ادامه می دهند.

 

 

جمهوری خواهان استدلال می کنند با اتخاذ مواضع سخت گیرانه تر در شرایط کنونی می توانند ابزارهایی را در اختیار جانشین اوباما قرار دهند تا به تخلفات احتمالی ایران واکنش نشان دهد.

 

 

آن ها همچنین به دنبال این هستند که امکان تقویت توافق هسته ای به نفع آمریکا یا حتی کنار کشیدن رئیس جمهور بعدی از این توافق را فراهم سازند.

 

 

آقای پری به دیلی سیگنال گفته: صرف نظر از اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی آمریکا باشد، کنگره باید نقشی پیشرو را ایفا کند تا اطمینان حاصل شود که ایران برای تمامی اقداماتش هزینه سنگینی پرداخت خواهد کرد.

 

 

وی طبق عادت سیاستمداران آمریکایی، حمایت ایران از گروه های مقاومت و مخالفت با اشغالگری صهیونیست ها را "حمایت از تروریسم" لقب داده است.

 

 

این سناتور جمهوری خواه می افزاید: تمامی اقدامات ایران در زمینه های حقوق بشر، حمایت از تروریسم و ادامه توسعه برنامه موشک های بالستیک باید با واکنش سخت و هزینه های سنگین برای این کشور همراه باشد.

 

111

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top