|
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 20, 2020
کد خبر: 728226
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۶
خونی شدن سر پدری مقابل چشم فرزندش دردناک است؛
حسینی: پورموسوی باید پاسخگوی تهمت‌هایش به پرسپولیس باشد
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پورموسوی باید پاسخگوی تهمت‌هایی که به پرسپولیس زده باشد و من از حق هواداران و تیمم بابت این موضوع نمی‌گذرم.
سید جلال حسینی مهدی طارمی حسینی: پورموسوی باید پاسخگوی تهمت‌هایش به پرسپولیس باشد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس ورزشی "جام نیوز"، سیدجلال حسینی درباره تساوی روز گذشته پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان، اظهارات سرمربی استقلال خوزستان،‌بازی کردن رامین رضائیان و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

 

***: از یک امتیازی که در بازی دیروز مقابل استقلال خوزستان گرفتید، صحبت کن.

ما دیروز خوب بازی کردیم، هرچند که بعد از بازی مقابل نفت تهران فرصت کمی برای ریکاوری داشتیم. حتی یک سری از بازیکنان مثل خود من نیمه مصدوم بودند، هرچند که با همه این موارد خودمان را به این بازی رساندیم، چون می‌دانستیم بازی سخت و سنگینی در پیش داریم. ما خوب بازی کردیم اما درنهایت یک امتیاز گرفتیم.

 

***: کارشناسان داوری گفته‌اند گلی که پرسپولیس دیروز خورد حاصل خطایی بود که به درستی اعلام نشد و در واقع از داوری ضربه خوردید.

فوتبال همین است، همان اندازه که روی بازیکنان و مربیان فشار هست، روی داور هم فشار وجود دارد و قطعاً اگر اشتباهی هم رخ می‌دهد، سهوی است. درست است که ما در شرایط بازی به عملکرد داور اعتراض می‌کنیم و حتی فریاد می‌زنیم، اما این مسائل به خاطر فشار بازی است و اینکه داوری درست سوت می‌زند یا نه، به بازیکن ارتباط پیدا نمی‌کند.

 

***: اما نگران نیستی که همین اشتباهات سهوی و نگرفتن امتیاز کامل بازی‌ها باعث شود قهرمانی را از دست بدهید؟

به هر حال فوتبال همین است. شرایط ما هم حساس است و کاری نمی‌توانیم بکنیم.

 

***: دیروز می‌توانستید فاصله امتیازی خودتان را با تیم‌های پایین‌تر بیشتر کنید، اما این اتفاق رخ نداد. خودت فکر می‌کنی تا چه زمان می‌توانید صدرنشین لیگ باقی بمانید؟

قطعاً کار سختی داریم؛ چراکه هر بازی برای ما یک فینال است و من دیروز به بازیکنان گفتم که بازی‌های سخت ما تازه شروع شده است. الان واقعاً فشار زیادی روی پرسپولیس وجود دارد؛ چراکه همه درباره شرایط پرسپولیس حرف می‌زنند. ما باید خودمان آماده باشیم، دیروز می‌توانستیم 3 امتیاز بازی را بگیریم، اما این اتفاق رخ نداد. اینکه ما بالای جدول باشیم یا نه بستگی به تفکرات بازیکنان دارد.

 

***: به عنوان کاپیتان تیم چقدر با بازیکنان جوانتر صحبت می‌کنی تا آنها را متوجه شرایط حساسی که پرسپولیس در آن قرار دارد، بکنی؟

مطمئن باشید همه تلاشم را می‌کنم؛ چراکه تیم ما تیم جوانی است و فشار زیادی روی تیم ما وجود دارد، قطعاً‌ بازی کردن در پرسپولیس سخت است، اما بازیکنان جوان ما مشغول کسب تجربه هستند. خوشبختانه درست است که تیم ما جوان است، اما بازیکنانمان باتجربه و پخته هستند.

 

***: گلی که دیروز خوردید، باعث شد تا رکورد کلین شیت بود دروازه پرسپولیس شکسته شود، از این مسئله چقدر ناراحتی؟

ببینید، کلین شیت برای کُری‌ خواندن هواداران است و این مسائل برای کادر فنی و بازیکنان اهمیتی ندارد. ما بازیکنان همه تلاشمان را می‌کنیم تا در هر بازی آماده باشیم و تفکرات کادر فنی را در زمین پیاده کنیم. کلین‌شیت کردن یا نکردن برای ما مهم نیست، بلکه آن چیزی که مهم است این است که ساختار تیمی ما حفظ شود.

***: دیروز هم که بالاخره رامین رضائیان برای پرسپولیس بازی کرد تا برانکو نشان دهد مشکل شخصی با این بازیکن ندارد.

همه ما خوشحالیم که رامین بازی کرد و خودش هم می‌داند که برانکو با او مشکل ندارد. همه ما بازیکنان حرفه‌ای هستیم و درنهایت می‌دانیم ترکیب تیم را سرمربی می‌چیند، سرمربی هر روز در کنار بازیکنان حضور دارد و او می‌داند که چه بازیکنی باید به میدان برود؛ چراکه بر اثر شرایط هر بازی برانکو ارنج می‌چیند. خوشبختانه رامین هم یک بازیکن حرفه‌ای است و دیدید که در تیم ملی 90 دقیقه کامل بازی می‌کند و در پرسپولیس هم با همه توان تمرین می‌کند. قطعاً برای رامین 10 دقیقه بازی کردن یا 90 دقیقه بازی کردن مهم نیست، بلکه تأثیرگذاری مهم است. دیروز هم دیدید که وقتی رامین به زمین آمد در آن 15 دقیقه با همه توان بازی کرد و کم نگذاشت.

 

***: حسین ماهینی روز گذشته پنالتی‌اش را از دست داد. چرا خودت به عنوان کاپیتان تیم پنالتی‌زن پرسپولیس نمی‌شوی؟

باید بگویم خودم به‌شخصه دوست دارم بازیکنان خط جلو پنالتی بزنند، هرچند حسین ماهینی واقعاً پنالتی‌های خوبی می‌زند. اینجا هم تصمیم‌گیرنده نهایی سرمربی است و او انتخاب می‌کند چه کسی باید پنالتی بزند. در بازی با نفت دیدید ماهینی چقدر مطمئن پشت ضربه پنالتی رفت، دیروز اما شرایط بازی سنگین بود و واقعاً پنالتی زدن در آن شرایط کار خیلی سختی بود.

 

***: روز گذشته و بعد از بازی اتفاقات تلخی روی سکوهای ورزشگاه رخ داد؛ چراکه سر عده‌ای از هواداران پرسپولیس شکسته شد و صحنه‌های تلخی را در ورزشگاه شاهد بودیم.

در وهله اول باید از هوادارانمان در اهواز تشکر کنیم که از روز اولی که ما به اهواز رفتیم از ما استقبال بسیار خوبی کردند و برایمان سنگ‌تمام گذاشتند. از همان بدو ورود ما به اهواز، آنها کنار ما بودند و شرمنده آنها شدیم که نتوانستیم 3 امتیاز را تقدیم‌شان کنیم تا خوشحال به خانه بروند، اما چیزی که ناراحت‌کننده و شرم‌آور بود برخوردهایی بود که با هواداران ما در استادیوم انجام شد. صحنه‌های بسیار ناراحت‌کننده‌ای دیدیم. اینکه یک پدر مقابل چشم فرزندش سروصورتش خونی شود، واقعاً دردناک است و باید بگویم که دمشان واقعاً گرم که استادیوم را پر کردند و ما به آنها دلگرم شدیم.

 

***: حضور پرتعداد هواداران پرسپولیس کم‌کم شائبه استقلالی بودن مردم اهواز را کم‌رنگ کرده است.

قطعاً همین‌طور است، برای من هر شهری که یک هوادار هم داشته باشیم، خانه ما به‌حساب می‌آید.

 

***: پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان بعد از بازی دیروز اظهارات عجیبی انجام داد.

او قبل از بازی هم حرف‌های عجیبی زده بود. من به شما می‌گویم مطرح کردن چنین حرف‌هایی هیچ کار سختی نیست و من هم می‌توانم خیلی حرف‌ها بزنم، اما او تهمت زده و توهین‌هایی به هواداران، بازیکنان، مربیان و مسئولان پرسپولیس بیان کرده است. همه می‌دانند شرایط ما چقدر سخت است و به نظرم باید با او که چنین اتهاماتی را مطرح کرده، برخورد شود. من برای عبدالله ویسی احترام زیادی قائلم و او با تلاش خودش و بازیکنانش موفق شد استقلال خوزستان را قهرمان کند که واقعاً جای تبریک دارد. همه ما هم از قهرمانی استقلال خوزستان خوشحال شدیم، چون با زحمت به دست آمد، اما پورموسوی که این حرف‌ها را می‌زند، یعنی اینکه آنها هم سال قبل اینطور قهرمان شدند. مطمئن باشید من به عنوان کاپیتان پرسپولیس از حق خودم و هواداران پرسپولیس نمی‌گذرم و پورموسوی باید پاسخگوی اتهامات و تهمت‌هایی که زده باشد و آنها را اثبات کند.

 

***: در هفته دهم لیگ برتر باید به مصاف صنعت نفت آبادان برویم که تا اینجای لیگ بسیار خوب عمل کرده است، این بازی را چطور می‌بینی؟

در وهله اول باید بگویم که از حضور چنین تیم پرطرفداری در لیگ واقعاً خوشحالم؛ چراکه جای تیم‌های پرطرفدار مثل ملوان، شاهین بوشهر و...در فوتبال ما خالی است. نفت آبادان از تیم‌های قدیمی و با اصالت فوتبال ماست که همه این تیم را دوست دارند، آنها تیم کاملی در اختیار دارند و یکی از خطرناک‌ترین و با هوش‌ترین مربیان لیگ هم در این تیم کار می‌کند. من برای نادر دست‌نشان احترام زیادی قائلم و می‌دانم او تیم‌های لیگ برتری را خیلی خوب می‌شناسد. صنعت نفت روز ضدحملات خیلی خوب کار می‌کند و امیدوارم هواداران به استادیوم بیایند تا از ما حمایت کنند.

 

***: صنعت نفت در تهران استقلال را شکست داد، نگران نیستید که برای شما هم مشکل‌ساز شوند؟

همان‌طور که گفتم این تیم از کادر فنی خوبی بهره می‌برد و قطعاً ما بازی سختی مقابل آنها خواهیم داشت. دست‌نشان همواره به بازیکنانش روحیه خوبی می‌دهد و می‌دانیم آبادانی‌ها با همه توان به مصاف ما می‌آیند.

 

***: مسئولان سابق باشگاه نفت هم در نهایت مدارکی را به مسئولان شرکت بهنام پیشروی کیش ارائه دادند و به نظر می‌رسد بحث پرداخت مطالبات بازیکنانی مثل تو که از باشگاه نفت طلبکار هستید، وارد فاز تازه‌تری شده است.

باور کنید ما هم منتظریم تا پول ما را بدهند، یک سال برای نفت بازی کردم و هنوز از این باشگاه طلب دارم، متأسفانه شرایط فوتبال ما طوری شده که بازیکنان ایرانی به حق و حقوق‌شان نمی‌رسند، اما یک بازیکن خارجی اگر 30 هزار دلار قرارداد بسته باشد، با شکایت به فیفا تا ریال آخر آن را می‌گیرد. متأسفانه فوتبالیست‌های ایرانی جایی را ندارند که بتوانند از طریق آن به حق و حقوق‌شان برسند.

فارس

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top