|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 737130
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۱ - ۰۷:۱۹
پاشازاده؛
چرا الان بحث انتقالم از استقلال به آلمان مطرح شده است؟
کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: اینکه انتقال من به اروپا بعد از سالها سوژه می شود جالب است.
بازی استقلال و صبای قم چرا الان بحث انتقالم از استقلال به آلمان مطرح شده است؟
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مهدی پاشازاده مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال که چند سالی است وارد جرگه مربیان شده است از عملکرد استقلال در دیدار برابر صبا راضی نیست. وی در گفتگویی به پرسش ها در همین رابطه پاسخ داد:

 

* عملکرد استقلال برابر صبا را چطور دیدید؟


- راستش را بگویم از بازی استقلال مقابل صبا لذت نبردم. فقط انگار از سر وظیفه ناچار بودم بازی را نگاه کنم.

 

* در هر صورت تیم استقلال صبا را برد و یک مرحله دیگر در جام حذفی صعود کرد.


- این تنها نکته مثبت و ویژگی خوب این بازی بود. وگرنه بازی نکته مثبت دیگری نداشت.

 

* استقلال برای این بازی چند مهره اصلی‌اش مثل خسرو حیدری و وریا غفوری را به همراه نداشت. این موضوع نمی‌توانست روی عملکرد این تیم تاثیرگذار باشد؟


- تیمی مثل استقلال نباید خیلی بین بازیکنان ذخیره و اصلی‌اش تفاوت باشد. به خصوص که بازیکنان ذخیره‌ای که با مبالغ هنگفتی جذب استقلال شدند. مثلا وقتی یک بازیکن با مبلغ حدود یک میلیارد جذب استقلال می‌شود و در بین بازیکنان ثابت این تیم نیست، نمی توان به او گفت ذخیره. چون هزینه‌ای معادل یک بازیکن فیکس برای او صرف شده. حالا اگر این بازیکن به میدان می‌رود که نباید گفت استقلال بازیکن اصلی‌اش را در اختیار نداشته.

 

* عملکرد بهنام برزای را در پست دفاع راست چطور دیدید؟


- برزای بازیکن مستعدی است که توان بازی کردن در چند پست را دارد. عملکردش در این پست جدید به طور کلی بد نبود. ولی وقتی مگویان به جای او آمد جناح راست استقلال بهتر شد.

 

* و یعقوب کریمی که حالا بعنوان یک بک چپ ثابت برای استقلال جا افتاده؟


- اصلا از ابتدای فصل هم عجیب بود در تیمی که یعقوب کریمی حضور دارد بازیکنان دیگری در این پست تست شوند.

 

* امین حاج محمدی در سیزدهمین بازی استقلال هم مورد استفاده قرار نگرفت. حتی در روزی که رابسون در لیست استقلال نبود باز هم نام این بازیکن را در بین هجده نفر استقلال هم نگذاشتند.


- ما هم متوجه قضیه حاج محمدی چیست. از طرفی می گویند او گرانقیمت ترین بازیکن لیگ است و از طرفی دیگر این بازیکن اصلا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. حتی نام او خیلی به ندرت در لیست هجده نفره قرار می‌گیرد. اما روز بازی با صبا یک اتفاق خیلی بد هم در خصوص این بازیکن افتاد.

 

* بلند کردن او از روی نیمکت ذخیره‌ها؟


- بله. چرا بازیکنی که نامش در لیست هجده نفره نیست را می‌آورند روی نیمکت که این اتفاق بیفتد؟ صحنه‌ای که من در این بازی دیدم اصلا در شان تیم استقلال نبود. نمی‌دانم مشکل کجا بود. اما مدیریت کردن این کار خیلی ساده است. 

 

* از تیم راه آهن چه خبر؟ مشکلات تیم شما حل شد؟


- هنوز تیم ما از نظر مالکیت وضعیت مشخصی ندارد و مشکلات مالی ما نیز کماکان به قوت خود باقیست. امیدوارم هرچه زودتر این شرایط درست شود تا ما هم بیشتر از این شرمنده بازیکنان و خانواده آنها نشویم.

 

* پرونده انتقال شما به تیم لورکوزن در سال ۷۹ یکبار دیگر باز شد و شائبه‌هایی که در این خصوص ایجاد شده بود. در باره این موضوع حرف تازه ای هست؟


- من به درستی نمی دانم هفته گذشته در برنامه نود چه اتفاقی افتاد و چه صحبت هایی رد و بدل شد که بخواهم در باره آن صحبت کنم. اما برای خود من جالب است که بعد از این همه سال ترانسفر شدن من به اروپا باز هم سوژه می شود. باید در این خصوص اول با خود فتح الله زاده صحبت کنم.

 

مهر

450

مشاهده نظرات

سخنی با علیرضا منصوریان عزیز
آقای منصوریان استقلال باید تاکتیک‌های مختلفی برای دستیابی به نتیجه و هم انجام بازی‌های زیبا بکار گیرد.
آنچه در چند هفته اخیر دیدیم باید تغییر یابد و استقلال باید در کنار سانتر از جناحین و استفاده از ظرفیت بالای بازیکنانی مثل حیدری و کریمی و دیگران برای نفوذ از عمق برنامه بیشتری داشته باشند.
نکته دیگر این که توفیق چند هفته اخیر هم همین موضع را نشان داده و گلهایی که به حریفان زده شده یا براساس خلاقیت فردی بود و یا نفوذ از عمق یا فرصت سازی‌های خلاقانه برخی بازیکنان از عمق.
آقای منصوریان عزیز خود محصول و محبوب مکتب استقلال است و محبوبیت کم نظیری در بین طرفداران و مردم دارد، در نظر داشته باشد که داشته‌های واقعی و خروجی‌های پایه‌های استقلال بسیار موثرتر از میلیاردی‌ها هست و هر موقع اعتماد کرده جواب گرفته.
آقایان برازی و نورافکن و محسن کریمی و فرشید اسماعیلی و یعقوب کریمی و مجید حسینی جای شان روی نیکمت نیست و هر کدام از این‌ها اگر میدان داده شوند قطعا تیم ملی را هم در پست‌های خود بیمه خواهند کرد.
امید نورافکن 17 ساله سال قبل در کنار محسن کریمی در سال قبل خواست افکار عمومی از کیروش برای حضور در تیم ملی بودند و فراموش نکنیم دو سال مداوم برازی را تیم معتبر اسپانیا می‌خواست.
آقایان برازی و نورافکن و کریمی ها، مجید حسینی و دیگر جوانان جای شان نیمکت نیست و اگر هم بردهایی داشتیم از همین‌ها بوده نه ستاره‌های میلیاردی.
طرفداران با این جوانان قطعا بازی‌های زیبا و دلنشینی می‌بینند و به آینده امیدوار می‌شوند ولی می‌دانیم ستار میلیاردی برای سالهای بعدی ماندگار نخواهد بود و اگر هم بماند با میلیاردها خواهد ماند و برای میلیاردها بازی خواهد کرد. نباید کاری کنیم در آینده افسوسی رهارود طرفداران گردد که برایمثال ستاره فعلی خط دفاع پرسپولیس که یک استقلالی بی ادعا بود را راحت کنار گذاشتیم و این خطر با حضور میلیاردی‌ها این خطر برای امثال انصاری که در نیمکت بزرگسالان و پایه‌ها هست بیشتر احساس می‌شود. یا هنوز هم که هنوز هست پس از سالها حضور احمرضا عابدزاده عزیز در پرسپولیس در جواب خبرنگار می‌گوید دوست داشتم در تیمم بمانم که نشد و افسوس عدم حضور یک استقلالی اصیل را حتی بعد از سالها کناره گیری از فوتبال را با تدبیری بهتر می‌توانستیم نخوریم
به عقیده کارشناسان و طرفداران که بازی‌های زیبا را از تیم علی منصور عزیز کم دیدیم با حضور جوانترها قطعا هم در جدول لیگ جایگاه بهتری داشتیم وهم غلبه بر تیم گمنامی در حذفی و بعد مس کرمان و یا در مصاف پنالتی‌ها در بازی نه چندان دلچسب در برابر صبا با همین جوانان دلچسب‌تر بود تا با حضور میلیاردی ها.
آقای منصوریان عزیز دوستتون داریم و اعتقاد داریم بازیکنان چند ده میلیونی مکتب خود استقلال خروجی بهتری برای باشگاه و مردم و آینده تیم ملی خواهند داشت.
استقلال با شما آینده ای روشن خواهد داشت به شرطی که به جوانان مکتب استقلال بیشتر بها دهیم.

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top