|
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 22, 2020
کد خبر: 742192
نظرات: 8
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۴:۵۳
مصاحبه پرحاشیه فرزند شاه معدوم با رادیوفردا؛
تیر خلاص میراث‌خور پهلوی به جنازه سلطنت +فیلم
اظهارات وی موجب شد حامیان پروپاقرص رژیم پهلوی این سخنان را به‌معنای به‌رسمیت شناختن جمهوری اسلامی تعبیر کنند.
رضا ربع پهلوی تیر خلاص میراث‌خور پهلوی به جنازه سلطنت +فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، گفتگوی اخیر "رضا پهلوی" با «رادیو فردا» محل جدال و نزاع میان حامیان سلسله منحوس پادشاهی گردیده است.

 

فرزند شاه مخلوع ایران در گفتگوی خود با رادیو فردا در پاسخ به این سوال که: "گفته می‌شود شما در تولد ۲۱ سالگی خودتان سوگند پادشاهی خوردید، ولی سال‌هاست که خودتان را یک شهروند عادی معرفی می‌کنید. آیا شما سوگند پادشاهی خودتان را پس گرفتید؟" گفته است:

«گذشت زمان و شرایط عینی مملکت و آنچه که می‌تواند نهایتا وضعیتی باشد که به نفع جامعه است، تشخیص و تصمیمی است که باید به آن رسید. من در گذشت زمان خیلی چیزها را در عمل دیدم که آن زمان که ۲۰ سالم بود و شرایط خیلی تازگی داشت شاید به این شکل که الان می‌بینم نمی‌دیدم. شاید در یک مواردی آدم بتواند تغییر نظر بدهد. به هر حال برای آنها که می‌خواهند گیر بدهند، ‌آن زمان اگر یادتان باشد مسئله این بود که نهادی بود که در آن مملکت از بین رفت و از طریق انقلاب یک حکومت اسلامی آمد. مسئله برای من دغدغه پادشاهی از روز اول نبوده و نیست. حالا یک عده باور دارند به آن سیستم، خب داشته باشند.»

 

در واکنش به این مصاحبه رضا پهلوی، تعدادی از سلطنت طلبان به انتقاد صریح از وی پرداختند.

"امید دانا" از سلطنت طلبان پروپاقرص در فیس بوک خود ذیل عنوان "بررسی افکار خطرناک رضا پهلوی در مصاحبه با رادیو فردا" نوشت: «ﺿﺮﺑﻪ‌اﻱ ﻛﻪ ﺭﺿﺎ ﭘﻬﻠﻮﻱ ﭘﺲ اﺯ ﺟﺎﻭﻳﺪ ﺷﺎﻩ ﮔﻔﺘﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪاﻥ ﻛﻮﺭوﺵ ﺩﺭ ﭘﺎﺳﺎﺭﮔﺎﺩ، ﺑﻪ ﻧﻬﺎﺩ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﻲ و ﻣﻠﻲ‌ﮔﺮاﻳﻲ ﺯﺩ، انقلابی‌های سال 57 ﻧﺰﺩﻧﺪ و باید گفت که اﻣﺮﻭﺯ بزرگ‌ترین ﭘﻬﻟﻮﻱ ﺳﺘﻴﺰ، ﺧﻮﺩ ﺭﺿﺎ ﭘﻬﻠﻮی است»

 

"شهرام همایون" مدیر و مجری تلویزیون ماهواره‌ای «کانال یک» نیز برنامه‌ای را به این موضوع اختصاص داد و اظهار داشت: «از مصاحبه رضا پهلوی با رادیو فردا دو استنباط می‌توان داشت. اول اینکه وی به طرفداران نظام پادشاهی اعلام نمود که بروید دنبال کار خود و هرکسی هر کار و فکری برای خودش دارد برود و آن را دنبال کند و دیگر اینکه فرزند محمدرضا پهلوی، انقلاب اسلامی [را پذیرفته] و پایان نهاد پادشاهی را در گفتگوی با رادیو فردا که رادیویی متعلق به دولت امریکاست، رسما تأیید کرده است.»

 

دانلود ویدئو

 

گفتنی است چندی پیش 50 نفر از سلطنت طلبان به سرکردگی اردشیر زاهدی [داماد محمدرضا شاه و از نزدیک‌ترین افراد به شاه مخلوع] در بیانیه‌ای که سایت گویانیوز آن را منتشر کرد، رضا ربع پهلوی را به خلع از ولیعهدی تهدید کردند.

مشاهده نظرات

فکر کنم تازه دو زاریش افتاده 38 سال پیش چه خبر شده

پاسخ

۵

۳

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top