|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 742434
نظرات: 34
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۰۵:۴۴
المصدر 7 گزارش داد؛
اولین تقابل "سگ دیوانه" ترامپ با سردار جعفری/ ماتیس: آنچه که ایرانی‌ها باید بدانند
ژنرال ماتیس: «ایران از نظام بشار اسد حمایت می کند چون می داند سقوط دمشق ضربه بزرگی به بدنه راهبرد نظام این کشور در منطقه خواهد بود.»
ر اولین تقابل "سگ دیوانه" ترامپ با سردار جعفری/ ماتیس: آنچه که ایرانی‌ها باید بدانند
به این مطلب امتیاز دهید
22.4% 77.6% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وبسایت خبری "المصدر 7" گزارش داد: «ژنرال "جیمز ماتیس" وزیر دفاع کابینه ترامپ ایران را به بر هم زدن ثبات و آرامش منطقه متهم کرد.»

 

ژنرال ماتیس مدعی شد: «خطر ایران از داعش و القاعده برای منطقه بیشتر است. داعش تاکنون به این کشور حمله نکرده است و این مسئله نشان می دهد که این گروهک وسیله ای برای نعره زدن ایران در منطقه می باشد.»

 

ماتیس در ادامه ادعاهای خود گفت: «آمریکا باید رادیوی آمریکا که با هدف مقابله با ایران راه اندازی شده بود را مجددا راه بیاندازد. آنچه که ایرانی ها باید بدانند این است که آمریکا با آنها دشمنی ندارد و تنها مشکل ما با نظام تهران است.»

 

"المصدر 7" در ادامه به اولین تقابل ماتیس با فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و از قول وی نوشت: «سخنان فرمانده سپاه ایران درباره سیطره ایران بر 4 پایتخت عربی یعنی دمشق، بغداد، بيروت و صنعا، مبالغه‌ای بیش نیست.»

 

ماتیس در ادامه مدعی شد: «ایران از نظام بشار اسد حمایت می کند چون می داند سقوط دمشق ضربه بزرگی به بدنه راهبرد نظام این کشور در منطقه خواهد بود.»

 

گفتنی است که روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (JPost)  اخیرا در یادداشتی زیر عنوان "تحلیل: سگ دیوانه دربرابر ایران" نگاهی داشته به مواضع ضدایرانی گزینه ترامپ برای وزارت دفاع آمریکا: "جیمز ماتیس".

 

در این نوشتار ضمن حمله به حمایت تهران از گروه های مقاومت در منطقه ابراز امیدواری شده که دولت جدید آمریکا مواضع سخت تری علیه کشورمان اتخاذ کند.جروزالم پست همچنین به پیشنهاد وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس اشاره کرده که خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شده است.

 

خلاصه ای از یادداشت جروزالم پست درپی می آید:

 

مردی که قرار نخسیتن وزیر دفاع دونالد ترامپ می باشد معتقد است سه نیروی بزرگ جلوی ثبات در خاورمیانه را می گیرند: ایران، ایران و ایران.

 

ژنرال "جیمز ماتیس" زمانیکه فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا بود جمهوری اسلامی را به عنوان نقطه مرکزی مسئولیت خود در نظر گرفته بود.

 

وی گفته بود، هر روز صبح با چالش های جدیدی از خواب بر می خیزد و در درجه اول شاهد عملیات هماهنگ در راستای گسترش قدرت ایران در منطقه می باشد.

 

ماتیز جزء منتقدان ملایم توافق هسته ای بوده که سال گذشته [میلادی] رقم خورد و هدف از آن محدودیت فعالیت های هسته ای تهران درقبال کاهش تحریم ها بوده است. وی در عین حال گفته، واشنگتن به چندین هدف کوتاه مدت خود از رهگذر این توافق دست یافته است.

 

وی همچنین گفته بود برنامه هسته ای ایران در نهایت به یکی از دو گزینه منجر خواهد شد:

 

1-گزینه نظامی که احتمالا برنامه هسته ای ایران را برای یک یا دو سال به تاخیر خواهد انداخت و پس از آن آمریکا می تواند اقدامات نظامی بیشتری انجام دهد.

2-گزینه دیپلماتیک که می تواند برنامه هسته ای را برای زمان بیشتری به تاخیر اندازد.

 

ماتیس از این هراسان است که ایران به عنوان یک کشور در آستانه هسته ای شدن، شناخته شود و این قضیه مشروعیت بین المللی پیدا کند.

 

تیم اوباما بارها گفته "اقدام جامع مشترک" فقط یک توافق هسته ای است و چیزی بیش از آن نمی باشد. واشنگتن همچنین اجازه ادامه تحریم ها علیه تهران به علت اقدامات بدخیم در منطقه را داده است اما به نظر می رسد تیم ترامپ مواضع تندتری علیه ایران بگیرد.

 

به احتمال قوی، تیم امنیت ملی که توسط ترامپ شکل می گیرد از جمله ماتیز و همچنین مشاوران امنیت ملی وی همچون مایکل فیلین به سمت اقدمات شدید علیه ایران به جهت "فعالیت های موشکی" و "حمایت این کشور از سازمان های نظامی نیابتی در منطقه" پیش خواهند رفت.

 

بزرگ ترین سوال برای دولت جدید، نحوه شکل دادن به سیاستی منسجم در مساله سوریه است که ترامپ این بحران را آشفته بازاری می بیند که آمریکا باید از ورود به آن خودداری کند.

 

نقش آفرینی ایران در این جنگ براساس دیدگاه اصلی این کشور برای ایجاد هلال شیعی در  سراسر خاورمیانه از تهران تا مدیترانه است.

 

"آویگدور لیبرمن" وزیر دفاع اسرائیل در سخنرانی اخیر خود ترامپ را به اقدام علیه ایران تشویق کرد.

 

وی گفت: ما باید در همه مسائل دربرابر ایران بسیار بسیار سخت گیر باشیم. ایرانی ها می کوشند که همه خاورمیانه را بی ثبات سازند و باید اقداماتی با تحریم های بیشتر علیه این کشور انجام شود.

 

512

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

مرگ بر آمریکا شیطان نجس بزرگ

پاسخ

۱

۰

انسان واقعی کسی است که در همه حالات ادب را رعایت کند !

پاسخ

۳

۲۰

هیچ غلتی نمیتونه بکنه فقط مثل سگ واق واق میکنه

پاسخ

۱۵

۲

شما هم بدتون نمیاد که اینقد باشور وحرارت نوشتین

پاسخ

۲

۴

ماتیس جان فکر کنم توهم زدی

پاسخ

۱۰

۰

خدا به ما رحم کند .

پاسخ

۱

۵

بله ایران مانع اصلی آمریکا در چپاول منطقه است و خواهد بود

پاسخ

۱۸

۰

بقول قدیمیها :
بگذارازراه برسی،جوهرمهرحکم مسئولیتت خشک بشه،بعدا شروع به اعو،اعو،اعو کن.خیلی بزرگترازامثال تو آمدن وبرمسندی که توامروزتکیه خواهی زد،تکیه زدند ودرمقابل ملت ایران ونظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،،هیچ غلطی نتونستند بکنند.
درمیدان جنگ هشت ساله که مستقیم وغیرمستقیم باهمکاری دولتهای مزدورودست نشانده اتان که شامل 37کشوربزرگ وکوچک درجهان بودند،دیوانه‌ی مزدوری بنام صدام(دیکتاتور ملعون ومعدوم عراق) راجلوانداختید ودرپشت سرش حمایتهای بیدریغ لجستیکی ازسلاح وهواپیما واطلاعات ماهواره ای ونیروی نظامی پیاده ازکشورهای مختلف و.....بهش دادید اما هیچ غلطی نتونستید بکنید.تازه ایران آنموقع کجا وایران امروز کجا.آنموقع که ایرانیان یک فشنگ هم نمی‌ساختند وهمه اداوات،تجهیزات وسلاحهاشون رو باقیمتهای چندبرابرازکشورهای دیگه تهیه میکردند،،اما ایران امروز که موشکهای دوربرد،بالستیک،سلاحهای انفرادی،زیردریایی،هواپیماهای بومی،هلیکوپترهای وطنی و.....میسازه ومردان پولادپیکرباایمان که شهادت درراه دین وآیین ومرزوبوم وناموسشون براشون سعادت وآرزو و رستگاریست،،قدریقین امروز دیگه سال578نیست وقطعا بصورت تمام قد درمقابل هرمتجاوزی باقدرت وصلابت خواهیم ایستاد ودرس فراموش نشدنی به آنان خواهیم داد.

پاسخ

۵

۰

برعکس اظهارات آقای ماتیس؛ نگرانی ایشان و دوستانشان از ثبات منطقه است.
خاورمیانه یکی از نقاط پر مصرف اسلحه جهان است و فروش آن یکی از ارکان اصلی چرخش اقتصاد آنهاست.
صلح و آرامش همراه با پیشرفت در کشورهای خاورمیانه دقیقا چیزی است که آنها نمیخواهند و تلاششان برای کشیدن ایران به ورطه آشوب و درگیری برای شعله ور‌تر کردن آتش جنگ و مصرف بیشتر سلاح در منطقه است.
هوشیاری دولتمردان و آگاهی و حمایت ملت از حفظ فضای آرامش و پیشرفت در کشور ؛ دفاعی موثر در مقابل این ادعا‌ها و تحریک هاست.
اکنون دنیا متوجه پوچ بودن ادعاهای گذشته نسبت به ایران اسلامی شده و به شناخت تمدن و فرهنگ غنی ما هر روز بیشتر از دیروز علاقه نشان میدهد.
ادامه مخدوش کردن چهره واقعی صلح طلبی و تعاون ایرانی در ارتباطات جهانی؛ یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های آنهاست تا بتوانند با به جان هم انداختن کشورهای منطقه و مقصر جلوه دادن ایران به فروش تسلیحات خود و چپاول ذخایر خاورمیانه بپردازند.

پاسخ

۶

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top