|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 742842
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۸:۵۳
عضو حقوقدان شورای نگهبان:
قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری خلاف قانون اساسی است
نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان می‌گوید، قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری، صریحا خلاف قانون اساسی است.
نجات‌الله ابراهیمیان قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری خلاف قانون اساسی است
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سایت رادیو فردا با انعکاس سخنان نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان مبنی بر اینکه " قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری خلاف قانون اساسی است" نوشت: نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان می‌گوید، قانون فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری، صریحا خلاف قانون اساسی است.

 

ابراهیمیان همچنین از این موضوع که به گفته او، شورای نگهبان این قانون را در دوره‌های قبلی تایید کرده است، ابراز تعجب کرد.

 

وی در نشستی با عنوان «سیاست‌های کلی ناظر بر انتخابات» اعلام کرد: تایید صلاحیت شورای نگهبان باید به عنوان تایید صلاحیت یک ناظر باشد، نه مجری، و نظارت شورای نگهبان باید به عنوان ناظر تلقی شود.

 

اوهمچنین گفت: نظارت بر نمایندگان، بحث زوال شرایط نمایندگی و تشخیص آن برعهده شورای نگهبان نیست، چرا که وقتی بحث نظارت مطرح می‌شود، این شورا در زمان برگزاری انتخابات حق نظارت دارد.

 

با این وجود، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان هم روز شنبه در این نشست گفت، بعید است قانون جامع انتخابات در مدت باقیمانده تدوین شود. او این احتمال را مطرح کرد که اصلاحاتی در قانون انتخابات تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری در اردیبهشت ماه انجام شود.

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top