|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 742851
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۹:۳۶
عزیزی گرد و خاک به پا کرد؛
۱۱ نفر را در نیم فصل کنار می گذارم / به کمکم گفتم شاید تو را به زمین بفرستم! / گاف قدیمی پور یک گل به حریف هدیه داد
مدیرفنی تیم سیاه جامگان با بیان اینکه خیلی از بازیکنان تیمش در حد لیگ دسته اول هم نیستند و ۱۱ نفر را در نیم فصل کنار می‌گذارد، گفت: «در بازی با پیکان به نیمکتم نگاه کردم و دلم برای خودم سوخت.»
خداداد عزیزی ۱۱ نفر را در نیم فصل کنار می گذارم / به کمکم گفتم شاید تو را به زمین بفرستم! / گاف قدیمی پور یک گل به حریف هدیه داد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، خداداد عزیزی که در کنار مدیر فنی بودن، شخصا نقش سرمربی تیم سیاه جامگان را هم بازی می‌کند این روزها دل پری از داوری های لیگ دارد و معتقد است همه اشتباهات داوران این روزها و این هفته ها به سوی تیم او می چرخد.

 

در همین رابطه عزیزی بعد از دیدار این تیم با پیکان صحبت هایی را مطرح کرد:

 

 

* با توجه به بضاعتمان بازی خوبی مقابل پیکان داشتیم

برابر پیکان بازی خوب و رضایتبخشی داشتیم. تقریبا می‌توانم بگویم که هیچ موقعیت گلی به پیکانی‌ها ندادیم، به جز فرصت‌هایی که اشتباهات داوری به آنها داد. ما تعداد زیادی بازیکن نداریم و با توجه به بضاعت فنی خود، بازی خیلی خوبی مقابل پیکان داشتیم. از عملکرد تیمم در این بازی راضی هستم. برای همین دلم می‌سوزد که چرا باید این بازی را ببازیم. بازی که به هیچ وجه استحقاق شکست در آن را نداشتیم.

 

 

* از مصاحبه مجید جلالی تعجب کردم

بعد از بازی در نشست خبری شرکت کردم و صحبت‌هایی در خصوص بازی انجام دادم. ولی بعد دیدم آقا مجید (جلالی) که استاد ما هم هست مصاحبه کردند و گفتند که بر جریان بازی مسلط بودند. من نمی‌دانم منظور آقا مجید از مسلط بودن بر جریان بازی چیست؟

 

اگر زدن زیر توپ و توپ های هوایی فرستادن به زمین حریف تسلط بر بازی است که من دیگر حرفی ندارم. دروازه بان ما در طول جریان بازی دو، سه بار بیشتر توپ ها را لمس نکرد. حالا چطوری پیکان بر جریان بازی مسلط بود که توپ به دروازه بان ما نمی‌رسید، این را دیگر من نمی‌دانم. اگر در دقیقه ۹۰ گلر ما آن گاف بزرگ را نمی‌داد و اخراج نمی‌شد که همان گل دقیقه ۹۵ را هم نمی‌خوردیم.

 

 

* نمی‌دانم اول فصل چطوری این تیم را بستند

​من مانده‌ام که ابتدای فصل تیم سیاه جامگان را چطور بسته اند؟ به خدا ما بازیکن نداریم. در مجموع سیزده، چهارده بازیکن داریم که نصفشان در حد لیگ برتر نیستند. چطوری و به چه شکل این بازیکنان آمدند با سیاه جامگان قرارداد بستند را من نمی‌دانم.

 

بارها از مدیران باشگاه سئوال کردم که چطور این تیم برای لیگ برتر بسته شده است؟ ما یک دروازه بان اول بیشتر نداریم. دروازه بان دوم ما که یک دروازه بان خیلی جوان است، مقابل پیکان آن اشتباه مرگبار را مرتکب شد. یک گلر خارجی هم داشتیم که تیم را رها کرده و از او خبر نداریم.

 

 

* می‌خواستم خودم لباس بپوشم و به زمین بروم

در جریان بازی با پیکان می‌خواستم تعویض کنم، برگشتم به نیمکتم نگاه کردم. آنجا دلم برای خودم سوخت. مانده بودم چه بازیکنی را به زمین بفرستم. اگر چاره بود خودم لباس می پوشیدم به زمین می‌رفتم. به کمکم گفتم شاید تو را به زمین بفرستم!

 

واقعا در نحوه بسته شدن این تیم مانده‌ام. تیم با یک گلر بسته شده. دفاع راست که اصلا نداریم و مدافع چپ هم فقط یکی داریم. مثلا در خط حمله فقط سعید دقیقی را داریم و یک بازیکن آفریقایی که دلش نمی‌خواهد بازی کند. وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم که مثلا مدیر برنامه‌های این بازیکن آفریقایی با فلان آقا رفیق است و اجازه نمی‌دهد برای ما بازی کند. انگار دلبخواهی شده. این که دلش نمی‌خواهد بازی کند، گلر خارجی مان هم که اصلا دلش نخواسته بماند، کار را رها کرده و رفته است.

 

 

* خانه تکانی اساسی در نیم فصل داریم

۱۱ نفر از بازیکنان را نیم فصل کنار می‌گذارم و بازیکنان جدیدی می‌آورم. تا الان هم اگر رعایت یکسری مسائل را نکرده بودم، حداقل شش، هفت نفر را قبل از نیم فصل کنار گذاشته بودم. خیلی از این بازیکنان در حد لیگ یک هم نیستند. چطور آنها را آورده‌اند در لیگ برتر قرارداد بسته‌اند؟ به خدا من مانده‌ام.

 

همین آقای مرتضی قدیمی پور که مثلا دروازه بان تیم ملی دانشجویان هم هست. من نمی‌دانم چطور یک بازیکن ملی پوش می‌تواند در دقیقه ۹۰ در حالی که مدافعان ما در صحنه هستند و روی توپ تسلط دارند بیرون محوطه هجده قدم مرتکب خطای "هند" شود که داور هم او را اخراج کند و یک گل به تیم حریف هدیه بدهد.

 

 

* به چه کسی پول بدهیم داوری ها را به نفع ما بگیرند؟

متاسفانه همه اشتباهات داوری ها به ضرر ما بوده است. همین هفته گذشته به گواه کارشناسان داوری 90 و شب‌های فوتبالی مقابل صنعت نفت داور دو پنالتی را برای ما نگرفت. بعد به من می‌گویند اعتراض نکن. آیا با اعتراض نکردن من فوتبال درست می شود؟

 

دیروز داور پشت هجده قدم یک خطای بد به ضرر ما گرفت که تصمیمش اشتباه بود. من اعتراض کردم. کمک داور به من گفت: "اعتراض نکن، داور اشتباه کرد ولی انشاءالله این توپ گل نمی‌شود!" همان توپ کرنر شد. به کمک داور گفتم: "انشاءالله این کرنر هم گل نمی شود؟" کمک داور فقط خندید.

 

 

* ساعت داور برعکس کار کرد

در دقیقه ۷۰  بازی با صنعت نفت به داور گفتم این بازیکنان صنعت نفت یک ربع روی زمین خوابیدند. داور گفت تا الان ۷ دقیقه وقت تلف شده گرفتم. در دقیقه ۹۰ دیدم تابلوی ۵ دقیقه را بالا برد. گفتم نکند ساعت داور معکوس کار می کند؟

 

بعد که ما اعتراض می‌کنیم می‌گویند حرف بزنی محروم  می‌شوی. خب محروم کنید. ما را محروم کنید فوتبال درست می شود؟ والله اگر بشود. من به داور اعتراض می‌کنم، محروم می شوم. رحمتی عکس می‌گیرد محروم می شود. شجاعی حرف می‌زند محروم می شود. همه را محروم کنید. ما که در این فوتبال هیچ چیز جز محرومیت گیرمان نیامد، باز هم محرومم کنید.

 

 

* اشتباه تاثیر نگذار چه صیغه ای است؟

یک چیزی هم در فوتبال ما مد شده می‌گویند اشتباه تاثیر گذار داور. تا می‌گویی داور اشتباه کرده می‌گویند اشتباه داور تاثیر گذار تاثیر نبود. ما هم فوتبال بازی کردیم. همه جای دنیا هم بازی کردیم. اشتباه تاثیر گذار و تاثیر نگذار را نفهمیدیم. اشتباه، اشتباه است و تاثیر گذار و غیر تاثیر گذار هم ندارد. همه اشتباهات داوری روی بازی تاثیر دارد.

 

آرزوی روزی را دارم که یک بار هم که شده یک داور اشتباهی بکند که به سود تیم ما باشد. مثلا دو نفر یه جایی بخورند به هم و داور به سود ما پنالتی بگیرد. بعد داوران می گویند مگر خود مربیان اشتباه نمی‌کنند؟ خب آقای داور محترم! اگر یک مربی اشتباه کند خودش تاوان این اشتباه را می‌دهد. ولی اگر یک داور اشتباه کند تاوان آن اشتباه را هم مربی باید بدهد.

مهر

109

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top