|
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢ Friday, September 25, 2020
کد خبر: 742875
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۱:۲۶
امریکن تینکر:
ترامپ حق دارد که «برجام» را زمین بزند
بسیاری از رسانه های غربی بدنبال ارائه گزارشی بد از توافق هسته ای ایران هستند و هر طور هست در تلاش هستند تا حالتی را به کابینه دونالد ترامپ القا کنند که ایران بدنبال سود بردن از این روابط و توافق می باشد.
برجام ترامپ حق دارد که «برجام» را زمین بزند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، اندیشکده آمریکایی امریکن تینکر در گزارشی با عنوان "جنگ روانی اجازه نمی دهد توافق هسته ای ایران روز خوش ببیند" نوشت: با توجه به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، ایران و لابی های آن و شرکای تجاری آن در حال تفکر هستند و تلاش برای برچیدن یک ثروت باد آورده از یک کمپین هشت ساله در قبال روابط خارجه آمریکا هستند در حالیکه جنگ رسانه های این توافق را زمین گیر خواهد کرد.

 

 

این اندیشکده آمریکایی افزود: اکنون این تلاش ایران برای حفظ و کسب منفعت از توافق هسته ای، با یک طوفان رسانه ای و تحلیل ها و یادداشت های مختلف رسانه های غربی روبرو شده است که بسیاری از آنها بدنبال ارائه گزارشی بد از توافق هسته ای ایران هستند و هر طور هست در تلاش هستند تا حالتی را به کابینه دونالد ترامپ القا کنند که ایران بدنبال سود بردن از این روابط و توافق می باشد.

اکنون فاجعه توافق هسته ای و همچنان سیاست های تشویی غرب در قبال ایران نیز به حدی بوده است که نمی تواند خبررسانی غیر صادقانه و یک جانبه را از آنها تشخیص داد. روزنامه نیویورک تایمز تنها چند روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که به 76 تن از متخصصان امنیت ملی آمریکا مبنی بر درخواست آنها از ترامپ برای توقف خصومت خود در قبال ایران پرده برداشت و افزود آنها مدعی شده اند که توافق هسته ای موجب شده است تا خط جنگ در خاورمیانه کاهش یابد.

 

 

این اندیشکده آمریکایی افزود: از طرفی نیز حقیقت این بوده است که با وجود برجام ناآرامی در خارومیانه نه تنها افزایش یافته است بلکه این برجام به سپاه ایران اجازه داده است تا بیش از پیش فعالیت های اقتصادی خود را در منطقه ادامه دهد. همچنین جنگ در سوریه مخصوصا شهر حلب شدت گرفته و تنش های بین قبایل دینی افزایش یافته است. از طرفی وب سایت شبکه سی ان ان نیز چنین سیاست تشویق گرایانه از ایران را ادامه داد و ادعا کرد که ایران می تواند نقش بزرگی را برای شکست داعش ایفا کند و ترامپ باید روی ایران و توافق هسته ای آن و تلاش برای رفع تنش ها، تلاش کند که باید گفت بسیاری از این ادعا بعد چند روز درست از آب درنیامده و بسیاری از تحلیل ها اشتباه بوده اند.

 

از طرفی ادعاهای رسانه زیادی نیز وجود دارد که ایران خود با داعش و القاعده در ارتباط بوده و حتی گفته می شود ایجاد داعش در عراق به خاطر دخالت های خود ایران در این کشور بوده است و موجب شده است تا جنگ های فرقه ای افزایش یابد. 

 

 

 

این اندیشکده به زوایای دیگری از دخالت رسانه ها در توافق هسته ای پرداخت و افزود: برخی از رسانه های نیز دائما از تهدیدات ایران حرف زده که در صورت برهم خوردن توافق هسته ای، ایران از این توافق خارج شده و برنامه اتمی خود را دنبال می کند اما بی صداقتی همین رسانه ها نیز تاکنون اثبات شده است و ایران ثابت کرده است که سیاست های جنگی ایران کاملا کنار گذاشته شده است.

 

امریکن تینکر افزود: باید گفت در زمانی که بسیاری از دروغ های گذشته رسانه ها بازهم تکرار شده و بسیاری از سیاست های ادعایی علیه توافق هسته ای زده می شود، در نهایت موجب موضع گیری برخی از مقامات جدید آمریکایی می شود و این در حالی است که ایران و آمریکا همچنان در حال چانه زنی برای توافق برجام می باشند.

 

 

این اندیشکده آمریکایی در پایان نوشت: یکی از مقامات نزدیک به هیتلر گفت وی بر این باور بود که در صورتی که شما دروغ بزرگی را بگویید و دائما آن را تکرار کنید، مردم در نهایت آن را باور خواهند کرد. اکنون بدون توجه به اینکه رئیس جمهور ترامپ چه اقدامی را در قبال توافق هسته ای انجام خواهد داد، او این حق را دارد که بخاطر شنیده ها از رسانه ها در مورد سیاست خارجه آمریکا، آن را فاجعه آمیز توصیف کند در حالیکه بسیاری از خبرها و تحلیل ها نیز دروغ بوده اند.

 

 

 

 

501

 

کلیدواژه ها:
ترامپ  |  برجام  |  غربی  |  دروغ  |  تحریم  |  رسانه  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top