|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 742876
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۴
سخنگوی وزارت کشور:
بررسی لغو سخنرانی مطهری تمام شده و به زودی نتیجه را اعلام می‌کنیم
به نظر می‌رسد وزارت کشور همچنان یک دغدغه را به دوش می‌کشد و آن امنیت سخنرانی‌هاست. به خوبی روشن است هرچه به فصل انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، وزارت کشور همت بیشتری را به کار می‌گیرد تا نسبت به مساله سخنرانی‌ها و میتینگ‌های انتخاباتی هشدار دهد.
سیدسلمان سامانی بررسی لغو سخنرانی مطهری تمام شده و به زودی نتیجه را اعلام می‌کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، به نظر می‌رسد وزارت کشور همچنان یک دغدغه را به دوش می‌کشد و آن امنیت سخنرانی‌هاست. به خوبی روشن است هرچه به فصل انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، وزارت کشور همت بیشتری را به کار می‌گیرد تا نسبت به مساله سخنرانی‌ها و میتینگ‌های انتخاباتی هشدار دهد اما این هشدار خطاب به کسانی نیست که بخواهند به صورت غیرقانونی سخنرانی یا برنامه‌ای را ترتیب دهند بلکه خطاب به کسانی است که بخواهند یک برنامه قانونی و مجوز‌دار را لغو کنند و اجازه برگزاری ندهند.

 

به نوشته وب سایت ضد انقلاب کلمه، سخنگوی وزارت کشور در بخشی از گفت‌وگویی که با یکی از رسانه ها داشته به این مساله پرداخته و اعلام کرد بررسی‌ها در مورد موضوع لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد انجام شده و به محض اینکه گزارش نهایی در این مورد آماده شود آن را به مردم ارایه خواهند داد.

 

سیدسلمان سامانی در مورد نشست‌هایی که در کشور برگزار می‌شود، گفت: نشست‌هایی که در کشور برگزار می‌شود به سه صورت مورد ارزیابی حقوقی و قانونی قرار می‌گیرند. در یک مرحله سخنرانی‌ها و نشست‌ها در اماکن دانشگاهی برگزار می‌شود، هیات ناظر بر این مراسم متشکل از سه نفر است و درخواست تشکل‌های دانشجویی مورد بررسی قرار می‌گیرد. براساس نظر هیات نظارت موافقت یا عدم موافقت با برگزاری آن نشست برای همگان لازم‌الاجراست در این حالت دستگاه‌های امنیتی و شورای تامین مکلف هستند در صورتی که هیات نظارت با آنها براساس موازین داخلی دانشگاه موافقت کرد امنیت آن نشست را در فضای خارج از دانشگاه تامین کنند لذا جلساتی براساس مجوز دانشگاه‌ها صادر می‌شود که به لحاظ قانونی وجاهت کامل دارد بنابراین شوراهای تامین هم در سراسر کشور مکلف هستند با جدیت امنیت برگزاری نشست‌های قانونی را تامین کنند.

 

وب سایت کلمه در پایان به نقل از سیدسلمان سامانی اضافه می کند: در هر حال مصادیقی که در اقصی نقاط کشور رخ می‌دهد را قطعا پیگیری می‌کنیم. در هر موضوعی که اتفاقاتی رخ می‌دهد خلأهای قانونی بررسی و پیش‌بینی‌های لازم انجام می‌شود، ساختار و اصلاحات مورد شناسایی قرار می‌گیرد و قطعا حرکت کشور به سمت ایجاد شفافیت در حوزه صلاحیت نهادها و تصمیم‌گیران اداره امور کشور است. درباره موضوع لغو سخنرانی مطهری در مشهد باید اعلام کنم که بررسی‌ها در این زمینه انجام شده و زمانی که گزارش نهایی شود حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

202

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top