|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 742933
نظرات: 7
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۴:۰۴
گلوبال ریسرچ بررسی کرد؛
درخواست حمله نظامی به ایران/ ترامپ موافقت می کند؟
«اعضا و حامیان نومحافظه کار و احمق این گروه، مصرانه خواستار رویارویی نظامی با ایران شدند. آن ها از واشنگتن خواستند کشتی های ایران را غرق کند ...»
ترامپ درخواست حمله نظامی به ایران/ ترامپ موافقت می کند؟
به این مطلب امتیاز دهید
41.7% 58.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مرکز پژوهشی گلوبال ریسرچ (globalresearch) یادداشتی زیر عنوان "نومحافظه کاران مصرانه خواستار جنگ با ایران هستند" را تنظیم و منتشر کرده است.

 

 

این پایگاه غربی تاکید کرده که بهانه هایی چون "تلاش ایران برای رسیدن به سلاح های هسته ای"، "حمایت از تروریسم" و "نقض حقوق بشر" واقعیت خارجی ندارد و ساخته و پرداخته آمریکایی های جنگ طلب علیه ایرانی هاست.

 

خلاصه ای از این نوشتار درپی می آید:

 

 

نومحافظه کاران از هر دو حزب آمریکا، به واشنگتن هجوم آورده و از جنگ بی پایان حمایت می کنند. آن ها به دنبال برنامه هایی چون حمله به ایران به عنوان هدف اصلی و تغییر حکومت بوده و خواستار این هستند که دولتی دست نشانده و حامی غرب را به جای حاکمیت مستقل این کشور بنشانند.

 

 

آیا ترامپ، افراط گرایی آنان را به چالش خواهد کشید یا به آنان می پیوندد؟ این سوالی کلیدی است که همچنان بی پاسخ مانده است.

 

 

اتحاد علیه ایران هسته ای (UANI)، یک گروه نظامی ضدایرانی است که از جنگ و تغییر حکومت تهران حمایت می کند آن هم به بهانه ساختگی جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح های هسته ای.

 

 

آن ها همچنین مدعی شده اند که به دنبال توقف حمایت ایران از تروریسم و نقض فاحش حقوق بشر در این کشور هستند. اموری که اصلا وجود خارجی ندارد و توسط گروه های جنگ طلب آمریکایی ساخته و پرداخته شده است.

 

 

ریاست این گروه به عهده "جو لیبرمن" سناتور سابق نومحافظه کار می باشد. "مارک والاس" سفیر جنگ طلب دولت بوش در سازمان ملل نیز مدیر عاملی گروه اتحاد علیه ایران هسته ای را برعهده دارد.

 

 

هفتم دسامبر یک موسسه سیاست خارجی وابسته به گروه اتحاد علیه ایران هسته ای موسوم به "آینده سیاسی ایران" به بحث و رایزنی درباره سیاست آمریکا درقبال ایران در دوره دولت جدید ترامپ پرداخت.

 

 

اعضا و حامیان نومحافظه کار و احمق این گروه، مصرانه خواستار رویارویی نظامی با ایران شدند. آن ها از واشنگتن خواستند کشتی های ایران را غرق کند، به مشاوران نظامی ایران در سوریه حمله کند، تحریم های سخت تری را علیه این کشور وضع کرده و توافق هسته ای را لغو سازد.

 

 

یکی از اعضای این گروه گفته، آمریکا باید بار دیگر به تهدید و زور متوسل شود. به گفته وی، تحریم ها کافی نیستند و سوریه محیطی مناسب برای هدف قرار دادن ایرانی هاست. وی سوریه را مکانی مناسب برای تحریک جنگ قلمداد کرده است.

 

 

جو لیبرمن نیز دستور کار مشابهی را تایید کرده و می گوید ترامپ باید با قدرت و صراحت نشان دهد که فرمانده کل قواست و اگر ایرانی ها برخی ناوهای ما را به چالش بکشند به آنان شلیک خواهیم کرد.

 

 

"راس لتینن" با انقاد از برجام گفته: این توافق مستلزم لغو تحریم هاست نه تحمیل تحریم های جدید. وی و دیگر نومحافظه کاران مصرانه خواستار تشدید تحریم ها شده اند. خانم لتینن پیشینی کرده که در اوایل سال جدید [میلادی]، جنب و جوشی در فعالیت های مرتبط با ایران اتفاق بیفتد.

 

 

وی و همفکرانش مشتاقانه منتظر فرصت برای خنثی سازی "امتیازات مشکل ساز"ی هستند که معتقدند طی چند سال گذشته به ایران داده شده است.

 

 

این پایگاه کانادایی در پایان نوشت: اقدامات خصمانه و بدون دلیل مقابل ایران فقط خطر رویارویی مستقیم با روسیه را افزایش می دهد و احتمالا به هرگونه شانسی برای عادی سازی روابط با روس ها و همکاری با آنان علیه تروریسم خاتمه خواهد داد.

 

 

 

 

111

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top