|
پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ الخميس ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 29, 2020
کد خبر: 742953
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۴:۴۶
عارف سکوت خود را شکست
محمدرضا عارف در دیدار جمعی از فعالان اجتماعی،فرهنگی و سیاسی شهرستان نکا تصریح کرد: این که برخی از آقایان به نقش محوری اصلاح طلبان در انتخابات خرداد ۹۲ باور ندارند و هر از چند گاهی منکر این نقش می‌شوند بیشتر به نوعی توهم و غرور کاذب بر می‌گردد.
عارف عارف سکوت خود را شکست
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان نقش اصلی در حماسه خرداد ۹۲ داشتند و این نقش انکار نشدنی است. محمدرضا عارف در دیدار جمعی از فعالان اجتماعی،فرهنگی و سیاسی شهرستان نکا تصریح کرد: این که برخی از آقایان به نقش محوری اصلاح طلبان در انتخابات خرداد ۹۲ باور ندارند و هر از چند گاهی منکر این نقش می‌شوند بیشتر به نوعی توهم و غرور کاذب بر می‌گردد، برادرانه می‌گویم طرح اینگونه اظهارات کمکی به تداوم روند موجود در انتخابات آینده نمی‌کند. وی صداقت مسئولان با مردم را عامل مهم اعتماد بین حاکمیت و ملت دانست و گفت: تغییر روند کشور در خرداد ۹۲ که امری اجتناب ناپذیر بود به خاطر رویگردانی مردم از دروغ و رفتارهای عوام فریبانه بود و انتظار است مسئولان پاسخ اعتماد مردم به تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدالی را با اخلاق و عقلانیت و عمل به وعده‌های داده شده بدهند.


هنوز احضارها و تهدیدها و مداخله نهادهای خارج از دانشگاه در مسائل داخل دانشگاه وجود دارد

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که مسئولان باید پذیرای انتقادات دانشجویان باشند چرا که نقد سازنده امتیازی برای نظام محسوب می‌شود،تاکید کرد: زمانی به جای این که پاسخ انتقادات منطقی دانشجویان با سعه‌صدر داده شود برخوردهای حذفی و امنیتی با آن ها صورت گرفت و آسیب‌های جدی متوجه ساحت دانشگاه شد. وی با اشاره به رابطه نزدیک خود با دانشجویان،گفت: به خاطر ارتباطی که با جوانان و دانشجویان دارم به خوبی از مطالبات آن ها باخبرم و می‌دانم وضعیت موجود شاید آن چنان مطلوب آن ها نباشد. هنوز گاهی فضای امنیتی در دانشگاه‌ها وجود دارد،هنوز دانشجویان محروم از تحصیل وجود دارند،هنوز احضارها و تهدیدها و مداخله نهادهای خارج از دانشگاه در مسائل داخل دانشگاه وجود دارد. اما با تمام این مشکلات ناامیدن شدن چاره کار نیست و باید با صبر و مقاومت و فعالیت در چارچوب قوانین موجود، از ناکارآمدی جنبش دانشجویی جلوگیری کرد. رئیس فراکسیون امید، اعتماد مردم به خصوص نخبگان دانشگاهی به حاکمیت را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد:تجربه نشان داده است اگر اعتماد بین حاکمیت و مردم در وضعیت مطلوبی باشد رسیدن به اهداف و برنامه‌های نظام با مشکلات کمتری همراه خواهد بود ولی اگر این اعتماد خدشه دار شود مسئولان نباید انتظار همراهی اقشار مختلف مردم را داشته باشند.

 

خراسان

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top