|
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ الاثنين ١٤ ربيع الثاني ١٤٤٢ Monday, November 30, 2020
کد خبر: 743037
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۰۹:۰۰
به نقل از روزنامه هافینگتن پست؛
زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس
اگر بگویند سالی را نام ببرید که زنان مسلمان باعث افتخار آفرینی بیشتر برای آمریکا شده اند، قطعا ۲۰۱۶ همان سال است.
لیندا سارسور زنان مسلمانی که در سال ۲۰۱۶ تاریخ ساز شدند +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از روزنامه هافینگتن پست، مسلمانان آمریکایی همچنان با افزایش اسلام هراسی و حملات تهاجمی در جامعه خود از سوی سیاستمداران و رسانه های محافظه کار مواجه هستند. آنها مورد حمله و تمسخر قرار می گیرند، و حتی گاهی به دلیل هویت مذهبی خود به قتل می رسند.

 

اما آنها ساکت نمی مانند. زنان مسلمان در دفاع از حقوق اقلیت ها پیشتاز هستند و تلاش می کنند ناکامی های را در حمایت از ارزش های بنیادین «زندگی، آزادی و عدالت» جبران کنند.

 

در بخش زیر اسامی 17 تن از زنان مسلمان آمریکایی ذکر می شود که 2016 را سالی زیباتر کردند.

 

ایلهان عمر

ایلهان عمر در سومالی به دنیا آمد و در سن 12 سالگی و پس از گذراندن چهار سال در یک اردوگاه پناهندگان در کنیا، به آمریکا مهاجرت کرد. در 8 نوامبر او اولین زن مسلمان سومالیایی - آمریکایی بود که در مجلس قانونگذاری ایالتی در مینه سوتا به پیروزی رسید. این زن 34 ساله برای اصلاحات عدالت کیفری، برابری اقتصادی و انرژی پاک مبارزه کرد.

 

 

ابتهاج محمد

ابتهاج محمد امسال به عنوان اولین ورزشکار آمریکایی که با حجاب در بازی های المپیک شرکت کرد، تاریخ ساز شد. هر چند او مدالی به دست نیاورد، هنوز هم به عنوان یکی از شناخته شده ترین ورزشکارانی محسوب می شود که به المپیک ریو راه یافته و یادآور مهمی از موانعی است که ورزشکاران مسلمان اغلب باید برای دستیابی به رویاهای خود بر آنها غلبه کنند.

او معتقد است: «آمریکا در حال حاضر در یک محیط سیاسی جدی قرار دارد. مسلمانان زیر ذره بین هستند.»

 

 

لیندا سارسور