|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 743132
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۰۷:۰۲
این زن چاق 500 کیلوگرمی بزودی با یک جراحی 50 کیلو خواهد شد!
زنی که بخاطر وزن 500 کیلوگرمی اش به عنوان سنگین ترین زن جهان شناخته می شود بزودی با جراحی, وزنش کاهش خواهد یافت.
چاقی این زن چاق 500 کیلوگرمی بزودی با یک جراحی 50 کیلو خواهد شد!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، یک زن مصری که گمان می‌رود با ۵۰۰ کیلو وزن سنگین‌ترین زن جهان باشد به زودی به هند پرواز خواهد کرد تا برای کاهش وزن، جراحی شود.

 

ایما احمد عبدالعاطی ۳۶ ساله با یک هواپیمای چارتر به مومبای سفر خواهد کرد جایی که قرار است دکتر مفضل لاکداوالا او را جراحی کند.


سفارت هند در قاهره در ابتدا تقاضای ویزای این زن چاق را با این دلیل که او نمی‌تواند شخصا و بدون همراه به هند سفر کند، رد کرده بود.


اما توییت پزشک جراح او خطاب به وزارت خارجه هند مشکل را حل کرد و نظر این سفارتخانه تغییر کرد.

 

سوشما سوراج وزیر شئون خارجی هند که خود در بیمارستان در انتظار عمل جراحی کلیه بود با سرعت به درخواست این پزشک واکنش نشان داد و برای حل مشکل کمک کرد.

 

خانواده خانم عبدالعاطی می‌گویند در ۲۵ سال گذشته او نتوانسته از خانه خارج شود و ادعا می‌کنند که اکنون وزن او به ۵۰۰ کیلوگرم رسیده است.

 

اگر ادعاها درباره وزن این زن چاق درست باشد، او سنگین‌ترین زن جهان خواهد بود.

 

رکورد سنگین‌وزن‌ترین زن جهان در سال ۲۰۱۰ به نام پائولین پوتر آمریکایی در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است که ۲۹۲ کیلوگرم وزن داشت.

 

زن 500 کیلوگرمی

 

دکتر لاکداوالا پزشکی که قرار است خانم عبدالعاطی را جراحی کند به بی‌بی‌سی گفته است که سابقه پزشکی او و عکس‌هایش را بررسی کرده و گمان می‌کند می‌تواند ۴۵۰ کیلوگرم از وزنش را کم کند!!

 

این پزشک گفته است که خانواده خانم عبدالعاطی گفته‌اند او هنگام تولد پنج کیلوگرم وزن داشته است و تشخیص پزشکان برای او ابتلا به بیماری فیل‌پایی یا الفانتیازیس بوده است. “آنها گفته‌اند که وزن او در ۱۱ سالگی به این خاطر که توانایی راه رفتن نداشت، به شدت افزایش پیدا کرد و ناچار بود بخزد.”

 

به گفته او “خانم عبدالعاطی بعد از یک حمله قلبی دیگر نتوانست از رختخواب بیرون بیاید و خانه را ترک کند.”


مادر و خواهر این زن در این مدت از او مراقبت کرده‌اند.

 

دکتر لاکداوالا گفته است خواهر این زن در ماه اکتبر با او تماس گرفته‌ و به خاطر فقر، برای انجام این سفر، شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی کرده‌ است.

 

این پزشک هندی معتقد است که این زن به بیماری فیل‌پایی مبتلا نیست اما از بیماری لنف‌ادم رنج می‌برد که باعث افزایش وزن پاهایش شده است.

 

به گفته پزشک معالج خانم عبدالعاطی “او باید دو تا سه ماه در مومبای بماند تا جراحی و مراقبت‌های پس از آن انجام شود. پس از آن او می‌تواند به خانه برگردد اما دو تا سه سال طول خواهد کشید که وزن او به زیر ۱۰۰ کیلوگرم برسد.”

 

دکتر لاکداوالا گفته است: “امیدوارم بتوانم به او کمک کنم. نمی‌گویم مطمئن هستم که به او کمک می‌کنم چون بزرگنمایی خواهد بود.”


جراحی چاقی یا کاهش وزن، آخرین راه درمان افرادی است که از اضافه وزن رنج می‌برند و دچار چاقی مفرط‌ هستند.

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top