|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 743176
نظرات: 5
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۰۹:۵۰
الشرق الاوسط گزارش داد:
برنامه نظامی آیت الله خامنه ای غرب را بهم ریخت
بسیاری از سر درگمی های سیاست های کشور های غربی در قبال خاورمیانه، به خاطر رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای می باشد.
ایت الله خامنه ای
 برنامه نظامی آیت الله خامنه ای غرب را بهم ریخت
به این مطلب امتیاز دهید
82.6% 17.4% بازدید

به گزارش سرویس سیاس جام نیوز، وب سایت انگلیسی الشرق الاوسط در گزارشی به سیاست های پیچیده غرب در خاورمیانه و حضور نیروهای ایرانی در سوریه پرداخت و نوشت: ثابت شده است که پیش بینی کردن و فهم سیاست کشورهای غربی در قبال خاورمیانه بسیار دشوار و مخصوصا سیاست‌های آن‎ها در قبال تروریسم کاملا پیچیده است.

 

این وب سایت افزود: باید گفت بخش اعظم سردرگمی سیاست‌های غرب در خاورمیانه، به‌خاطر رهبر عالی ایران، آیت الله خامنه ای است. وی بعد از دیدار با خانواده هایی که در سوریه جان باخته اند، با صراحت تمامی انتقاداتی که متوجه استراتژی های تهران در سوریه می شود را رد کرد.

رهبر عالی ایران میان نیروهای ایرانی حاضر در سوریه با دیگر نیروها تفاوت قائل شد و اهداف نیروهای ایرانی را کاملا مذهبی خواند.

 

 

الشرق الاوسط افزود: رهبر عالی ایران همچنین به‌طور کامل ادعای تجارت ایران در سوریه را رد کرد و بیان داشت که ایران نمی تواند منتظر بماند و کاری نکند تا دشمن به خاکش حمله کند. در نگاه راهبردی وی، دشمن باید خارج از مرزها متوقف شود.

وی همچنین در سخنرانی اخیر خود از عملیات های نیابتی ایران در خارج حمایت کرد و سیاست‌های اجرایی کشورهای غربی در منطقه و حمایت آن‌ها از برخی کشورهای عربی را "سیاست‌های دوگانه" خواند.

 

 

این وب سایت در ادامه افزود: رهبر ایران همچنین از جوانان ایرانی خواست تا لزوم رفتن به سوریه و عراق را کاملا درک کنند و آنها تنها به منظور جنگیدن به این کشورها نمی روند بلکه آینده نگری و  بصیرتی که در نظر باید داشت، باید آنها را برای رفتن ترغیب کند. این در حالی است که بسیاری از کشور های عربی مانند عربستان و مصر و تونس، رفتن به این کشورها را برای مردمشان ممنوع کرده اند و این کشورها نیز بجای اینکه ثبات منطقه را افزایش دهند، تنها دست روی دست می گذارند و عقب نشینی می کنند.

 

الشرق الاوسط در ادامه نوشت: اکنون نیز اگر کشورهای عربی بخواهند وارد کار شوند، آیا آنها نیز باید نیروهای نیابتی و جنگ های نیابتی را در عراق و یمن و لبنان برای جلوگیری از نفوذ ایران آغاز کنند  و یا اینکه کشورهای عربی نیز باید قدم های ایران را دنبال کنند و لبخندهای دیپلماتیک بزنند. به هر حال چیزی که مشخص است این است که اوضاع خاورمیانه بسیاری پیچیده است.

 

 

این وب سایت در پایان نوشت: چیزی که اکنون مشخص است این است که رهبر عالی ایران شخصا از حضور نیروهای ایرانی در مناطق جنگی خارج از کشور، حمایت کرده و غرب نیز با درخواست‌های پیاپی کشورهای عربی برای مبارزه با تروریسم روبروست.

 

501

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top