|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 743185
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۶
پروفسور «گرهارد فرایلینگر»؛ مردی برای تمام فصول
دیشب با مصطفی رزاق کریمی ، عادل معمارنیا و علیرضا حبیبی به فرودگاه بین المللی امام (ره) رفتیم تا با افتخار تمام ، قدخم کرده و میزبان یک مهمان بزرگ و انسانی به تمام قد انسان ، با نود سال سن از اتریش باشیم.
پروفسور گرهارد فرایلینگر پروفسور «گرهارد فرایلینگر»؛ مردی برای تمام فصول
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس مقاومت جام نیوز، دیشب با مصطفی رزاق کریمی ، عادل معمارنیا و علیرضا حبیبی به فرودگاه بین المللی امام (ره) رفتیم تا با افتخار تمام ، قدخم کرده و میزبان یک مهمان بزرگ و انسانی به تمام قد انسان ، با نود سال سن از اتریش باشیم.

 

پروفسور گرهارد فرایلینگر که سی و پنج سال پیش و در دوران جنگ ، وقتی اولین هواپیمای حامل مجروحین شیمیایی ایران اعم از زن و بچه و کودک در فرودگاه وین اتریش بر زمین نشست ، به درون هواپیما رفت و با تعجب سوختگی هایی را دید که در طول چهل سال پزشکی اش هرگز مشابه انها را ندیده بود.

 

دولت اتریش و رسانه هایش شروع کردند به توجیهات مختلف تا بتوانند حادثه را صحنه سازی ایران برای فریب جامعه جهانی نشان دهند ولی او تصمیمش را گرفته بود. وقتی او را دروغگو و جیره خوار ایران معرفی کردند برخلاف میل دولت اتریش و به بهانه سرزدن به چند بیمار مجروح جنگی اش به ایران و سپس جنوب کشورمان سفر کرد و در بازگشت شیشه ای پرتاپر از این مواد را در ساک خود جاسازی و به درون هواپیما برد و در فرودگاه وین بدور از چشم ماموران امنیتی و گمرک آن کشور به آزمایشگاه خود رساند تا سندی مسلم از بکارگیری سلاحهای شیمیایی توسط صدام برعلیه مردم کشورمان را به اثبات بر ساند.

 

او بیش از پانصد مجروح شیمیایی و غیر شیمیایی ما در جنگ را مورد تیمار و درمان قرار داده و اکنون بنا به تشخیص دکتر معالجش در آخرین سفر زندگیش دعوت مردمی ما را پذیرفته و به همراه پسرش به ایران سفر کرده.

 

او امروز بعدازظهر در بازدید از موزه صلح و دیدار دوباره با جانبازان شیمیایی اشک ها ریخت و ما را از داستان عجیب و افسانه ای پیگیری و افشاء ماجراهای بکارگیری سلاح های شیمیایی در آن دوره ناجوانمردی، علیه رزمندگان و بخصوص زنان و کودکان در شهرها و روستاهایمان بشدت شگفت زده کرد.

 

او و پسرش مارکوس از آنکه هنوز کسی در ایران بیاد آنان است بشدت متعجب بودند، ولی ما به عنوان انسانهای ایرانی وظیفه خود می دانستیم تا با این دعوت چند روزه و تنها به عنوان قطره ای کوچک از دریای محبت مردمانمان، در مقابل آن همه صداقت و ایستادگی در مقابل دنیای دون رسانه ها و دولت های ناجوانمرد جهان ، از او تشکر و قدردانی هر چند ناچیز داشته باشیم.

 

او واقعا انسان است، واقعا... خودتان در عکس پیدایش کنید و برای سلامتی اش از ته دل دعا کنید.

 

*حبیب احمدزاده

 

 

مشاهده نظرات

درود براین مرد بزرگ

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top