|
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 20, 2020
کد خبر: 743214
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۰:۴۱
شهادت بجای ازدواج با معشوقه
مردم بخشی از استان دیالی، پیکر یکی از سربازان نبرد با داعش را که در موصل جان خود را فدا کرد، تشییع کردند.
حشدالشعبی شهادت بجای ازدواج با معشوقه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش گروه مقاومت جام نیوز، ده ها نفرازساکنان منطقه جلولاء دیالی، پیکر یکی از سربازانی را که به جای ازدواج با نامزدش، به نبرد با داعش برای نجات مردم کشورش شتافت و در موصل جان خود را فدا کرد، تشییع کردند.

 

به گزارش العالم، برخی فعالان پایگاه های اجتماعی از تصمیم اشرف عماد الجبوری، این سرباز جان برکف و عشق وی به وطن و سرزمینش، قدردانی کردند.

 

عضو شورای استان دیاله از مشارکت خود در تشییع پیکر سربازی خبر داد که در موصل به شهادت رسیده و رشادت های او هم اکنون زبان زدن عام است.

 

"نجاه الطائی" عضو شورای استانی دیالی در گفت وگو با سومریه نیوز خاطرنشان کرد: الجبوری برای دفاع از همه مردم عراق با گروه تروریستی داعش  که زندگی مردم عراق را به سرقت برده، می جنگید.

 

اشرف عماد الجبوری بیش از دو سال پیش با خانواده خود از منطقه جلولاء مهاجرت کرده و در اردوگاه نظامی پناهندگان سعد (6 کیلومتری شمال شرقی بعقوبه) ساکن بود، وی قصد داشت ابتدا به آرزوی خود یعنی بازگشت به محل سکونت و منزل به همراه  خانواده اش، برسد و پس از آن با معشوقه اش ازدواج کند.

 

الطائی افزود: خانواده الجبوری و خویشان وی پس از شهادتش به وی لقب شریف ترین داماد را دادند زیرا برای خاک وطن جان خود را فدا کرده بود.

 

عضو شورای استانی دیالی تاکید کرد: بسیاری از خانواده های مقیم در اردوگاه پناهندگان سعد، برای خاک وطن جنگیده و شهدایی را تقدیم کرده اند.

 

الطائی از شورای دیالی خواست برای بازگشت فوری همه خانواده های شهدا به مناطق آزاد شده و جهت اعلام وفاداری به آنان هرچه زودتر تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

 

"فواد علی" یکی از فعالان شبکه های اجتماعی نیز گفت: سربازی به خاطر آرزوی بازگشت به وطن، تصویرزیبایی از وفاداری را ترسیم کرد و برای بازگشت اهالی موصل، جانفشانی خود را تکمیل کرد.

 

وی افزود: داستان الجبوری به معنای واقعی کلمه دردناک است و بیانگر زشتی اقدامات داعش در مناطق تحت تسلطشان و کوتاهی آشکار درتکمیل پرونده بازگشت پناهندگان است.

 

"عبدالله الشمری" یکی دیگر از فعالان نیز گفت: ماجرای شهید الجبوری، درساعت های گذشته پایگاه های اجتماعی را به شدت تکان داده و این ماجرا ابعاد انسانی عمیقی است از حکایت جوانی که برای بازگشت به محل سکونت و منطقه آزاد شده اش از ازدواج و تشکیل زندگی سرباز زد.

 

گفتنی است نیروهای امنیتی مشترک عراق با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، پس از اعلام ساعت صفر در 17 اکتبر 2016 توسط حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق برای آزادسازی نینوا، عملیات آزادسازی شهر موصل (پایتخت استان نینوا) از چنگ داعش را آغاز کردند و این عملیات تا پیروزی کامل نینوا ادامه خواهد داشت./ شهدای ایران

 

115

 

کلیدواژه ها:
داعش  |  العالم  |  مقاومت  |  شهید  |  خانواده  |  ازدواج  |  عراق  |  ایران  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top