|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 743240
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۱:۴۶
پولی که ژاپن برای همکاری هسته‌ای به ایران می دهد
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد : ژاپن مبلغ حدود 2 میلیون یورو را برای همکاری با ایران در زمینه ایمنی هسته‌ای، امنیت هسته‌ای و همچنین پادمان اختصاص داده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی پولی که ژاپن برای همکاری هسته‌ای به ایران می دهد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد : ژاپن مبلغ حدود 2 میلیون یورو را برای همکاری با ایران در زمینه ایمنی هسته‌ای، امنیت هسته‌ای و همچنین پادمان اختصاص داده است.

بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای اخیر وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه ژاپن و اعلام این کشور جهت اختصاص مبالغی در راستای همکاری با ایران در زمینه ایمنی هسته‌ای، امنیت هسته‌ای و همچنین پادمان گفت: بعد از برجام عده‌ای از کشورها اعلام آمادگی کردند که در زمینه مختلف هسته‌ای با ایران همکاری کنند که کشور ژاپن نیز از جمله این کشورها است.

وی با اشاره به مذاکراتی که طی چند ماه گذشته با ژاپنی‌ها در این مورد صورت گرفته است، افزود: طبق این توافقات آنها قرار است در این مرحله در زمینه امنیت هسته‌ای، ایمنی هسته‌ای و مسأله پادمان با ایران همکاری کنند .

این مقام مسئول در سازمان انرژی هسته‌ای با بیان اینکه جزئیات این نوع همکاری مشخص شده است، ادامه داد: در مجموع آنها حدود 2 میلیون یورو برای این موضوع اختصاص داده‌اند.

کمالوندی با بیان اینکه این همکاری‌ها عمدتاً بر محوریت دوره‌های آموزشی و انتقال تجربیات متمرکز خواهد بود، گفت : توسعه این‌گونه برنامه‌ها مدنظر دو کشور است و امیدواریم از تجربیات موجود در این زمینه بتوانیم به خوبی استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، چهارشنبه هفته گذشته وزیر امور خارجه ژاپن پس از دیدار با ظریف در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه کشورمان در توکیو، اظهار کرد: به اطلاع دکتر ظریف رساندم که کشورمان به عنوان حمایت و پیشتیبانی از برجام تصمیم گرفته است از طریق سازمان بین المللی انرژی اتمی در زمینه ایمنی هسته‌ای کمک مالی به مبلغ 550 هزار یورو را به ایران اختصاص دهد و در زمینه پادمان هم مبلغ یک میلیون و 500 هزار یورو را هم تخصیص خواهیم داد.

کیشیدا یادآور شد: این همکاری و توافق دوجانبه با آقای ظریف در ماه اکتبر سال گذشته حاصل شده بود که قرار است عملیاتی شود.

 

202

کلیدواژه ها:
سخنگو  |  سازمان  |  اتمی  |  سیاسی  |  ژاپن  |  انرژی  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top