|
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ الأحد ٩ صفر ١٤٤٢ Sunday, September 27, 2020
کد خبر: 743257
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۸
اسپوتنیک؛
حمایت پکن از تهران در مقابل کاخ سفید
تهران از پشتیبانی پکن در مقابل اعمال احتمالی تحریم‌های ضد ایرانی برخوردار شد. یکی از نتایج اصلی سفر آسیایی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به چین، همین مساله ارزیابی شده است. ظریف از 3 تا 8 دسامبر به هند، چین و ژاپن که خریداران اصلی نفت ایران می‌باشند سفر کرد.
ظریف حمایت پکن از تهران در مقابل کاخ سفید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز،  تهران از پشتیبانی پکن در مقابل اعمال احتمالی تحریم‌های ضد ایرانی برخوردار شد. یکی از نتایج اصلی سفر آسیایی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به چین، همین مساله ارزیابی شده است. ظریف از 3 تا 8 دسامبر به هند، چین و ژاپن که خریداران اصلی نفت ایران می‌باشند سفر کرد.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این دیپلمات ایرانی در کنفرانس مطبوعاتی پایانی توکیو اعلام کرد که احترام گذاشتن به توافق هسته ای ایران به نفع آمریکا و جامعه بین المللی است.

 

وی افزود: در ایران بعید نمی‌دانند که هر چند شورای امنیت سازمان ملل این توافق را تصویب کرده باشد اما بازهم آمریکایی‌ها برجام را یکطرفه نقض کنند. وی اشاره کرد که در گذشته هم تحریمهای ضد ایرانی کارگر نبود و تقویت آن‌ها کاری نخواهد کرد و بعید است که شرکت کنندگان مذاکرات مربوطه به این فشار تن در دهند.

 

ظریف برای چنین پیش‌بینی جسورانه ای دلیل داشت زیرا قبلاً از همتای چینی خود در پکن چیزی شنیده که می‌خواست آنرا بشنود.

 

به نوشته وب سایت اسپوتنیک، «وانگ‌یی» همتای چینی ظریف گفت: همه باید شرایط برجام حاصله میان ایران و شش قدرت بزرگ را رعایت کنند.

 

وانگ یی 5 دسامبر در پکن پس از دیدار با همتای ایرانی خود اعلام کرد: «حمایت همه جانبه از اجرای ثمربخش شرایط این توافقنامه یک مسولیت مشترک بوده و با منافع همه طرف‌ها مطابقت دارد. این توافق نباید به تغییرات رخ داده در این یا آن کشور وابسته باشد». این موضع پکن پس از آن اعلام شد که هر دو اتاق مجلس آمریکا لایحه قانونی درباره تمدید تحرمها علیه ایران را به مدت 10 سال دیگر تمدید کرد. این سند برای امضا به باراک اوباما رئیس کنونی کاخ سفید تسلیم شده است.

 

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top