|
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 20, 2020
کد خبر: 743607
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۵:۰۰
آیت الله اراکی: بی بی سی را در رأس رسانه های اسلام ستیز اعلام می کنیم
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه رسانه ها در عرصه جنگ نرم قوی ترین سلاح این نبرد می باشند، بیان داشت: بی بی سی را رسانه دشمن و در رأس رسانه های اسلام ستیز اعلام می کنیم.
آیت الله اراکی آیت الله اراکی: بی بی سی را در رأس رسانه های اسلام ستیز اعلام می کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه رسانه ها در عرصه جنگ نرم قوی ترین سلاح این نبرد می باشند، بیان داشت: بی بی سی را رسانه دشمن و در رأس رسانه های اسلام ستیز اعلام می کنیم.آیت الله محسن اراکی در نشست خبری سی امین کنفرانس وحدت اسلامی که صبح امروز درموزه شهدای تهران برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) و فرزند گرامیش امام جعفر صادق (ع) به مسلمین، بشریت و دوستداران آزادی و عدالت گفت: هر سال شاهد اوج گیری هفته وحدت نسبت به سال قبل آن هستیم و امسال نیز هفته وحدت در سراسر جهان با شکوهتر در حال برگزاری است و این نشان می دهد موج وحدت در حال گسترش است.

 

وی خاطر نشان کرد: ما از این فرصت استفاده کرده و اعلام می کنیم حمله دشمن در ایجاد جنگ فرقه ای در منطقه ما وایجاد آتش بین مذهبی در منطقه شکسته خواهد شد و ما در حال بازگشت به وحدتی گسترده هستیم.

 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ما امروز شاهد جریان تازه ای هستیم، بیان داشت: جریان های تفرقه گرا در انزوا قرار گرفته اند و شکست هایی که گروه های تروریستی و فرقه گرا در سوریه و عراق شاهد آن بودند دلیل روشنی بر پایان موج آتش افروزی و فتنه گری آنهاست.

 

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه امسال نیز در جمهوری اسلامی شاهد برنامه های دیگری در کنار کنفرانس وحدت اسلامی خواهیم بود، اظهار داشت: کنفرانس وحدت با حضور 220نفر از شخصیت های جهان اسلام برگزار می شود.

 

وی افزود: کنفرانس وحدت یک اعلام یگانگی و هماهنگی در جهان اسلام است زیرا حاضران از همه فرقه ها و گرایش های پایبند به پیامبر اسلام خواهند بود.

 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: این شخصیت ها نماینده همه بافت های جامعه هستند که در این کنفرانس حضور می یابند.

 

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه در این کنفرانس مشکلات جامعه اسلامی و محورهای مربوط به سرنوشت جامعه اسلامی به بحث گذاشته خواهد شد، بیان داشت: در کنفرانس های پیشین برنامه های عملیاتی در سراسر جهان به اجرا گذاشته شد که نمونه آن اتحادیه علمای مقاومت بود.

 

وی با بیان اینکه حدود 14 اتحادیه بزرگ درحال راه اندازی است خاطر نشان کرد: آنچه انجام گرفته نمونه ای از کنفرانس های پیشین است.

 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: امروز در رأس رسانه های اسلام ستیز بی بی سی وجود دارد و ما بی بی سی را به عنوان رسانه دشمن اعلام می کنیم که ماهیت آن رسانه و هدفش ایجاد نفاق وجدایی در ممالک مختلف و بویژه کشورهای اسلامی است.

 

آیت اراکی با تاکید بر اینکه انگلیس امروز نمی تواند سیاست ستیزه جویانه خود بر علیه امت اسلامی را مخفی کند، بیان داشت: آنها نسبت به کنفرانس وحدت موضع خصمانه ای دارند.

 

وی در خصوص نحوه برگزاری و زمان بندی کنفرانس وحدت بیان داشت: این کنفرانس در دو نوبت صبح و عصر طی سه روز برگزار خواهد شد و در کنار کنفرانس جشنواره فیلم وحدت برگزار خواهد شد که به فیلم های برگزیده داخلی وخارجی جوایزی اهدا خواهد شد.

 

آیت الله اراکی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر دعوت از گروه های اسلامی نظیر طالبان گفت: طالبان خود دارای جریانهای مختلفی است که با برخی از آنها می توان ارتباط برقرار کرد و امسال هم افرادی از آنها در کنفرانس شرکت خواهند کرد وتلاش ما این است با هر کسی که می توان گفت وگو کرد ارتباط داشته باشیم و آماده گفت وگو با کسانی که در زمره افراطیون هم هستند می باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از این جریانها حاضر به گفت و گو نیستند بیان داشت: اینها جریانهایی هستند که سرنخ آنها به دست کسانی است که به دنبال تفرقه هستند.

 

آیت الله اراکی در ادامه بیان داشت: 6 کمیسیون در هفته وحدت اسلامی فعالیت خواهند داشت.

 

وی افزود: در کنار اینها نشست شورای بیداری اسلامی به دبیر کلی دکتر ولایتی برگزار خواهد شد.

 

آیت الله اراکی در پاسخ به سوالی مبنی بر جایگاه جریان شیرازی در کنفرانس وحدت اسلامی بیان داشت: این جریان پدیده جدیدی نیست و از 50 سال قبل در عراق بر علیه مرجعیت عراق سر بر آورد. آنها اولین کسانی بودند که در مقابل آیت الله حکیم ایستادند و از همان روز به دستور انگلیس و تحت حمایتهای مالی کویت و امارات نسبت به شکستن وحدت آفرینی های مراجع اقدام کردند. جریان شیرازی یک تشکل سازمان یافته به منظور جاسوسی و تخریب مراجع شیعه است.

 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر رویکرد عربستان نسبت به نفوذ در کشورهای منطقه گفت: پس از سقوط صدام مردم عراق به خاطر مسائل جنگ از مردم ایران خوششان نمی آمد ولی وقتی دیدند مردم ایران بر حسب حدیث مبارکی که می فرماید هر کس صدای مسلمانی را بشنود و به فریاد او نرسد مسلمان نیست به آنها کمک کردند نتیجه این شد که حالا مردم ایران عزیزترین مردم کره زمین در نزد مردم عراق هستند و مصالح عراق و ایران به هم گره خورده است.

 

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه ما و ملت عراق در یک کشتی نشسته ایم بیان داشت: هر یک از ما که قوی شود دیگر هم قوی می شود.

 

وی ادامه داد: عربستان می خواست جهان اسلام را بر علیه ایران متحد کند ولی با اقداماتی که کرد امروز جهان اسلام و جهان عرب بر علیه عربستان برخواسته است تا جایی که می بینیم شیخ الازهر می گوید عربستان و بهایئت مرکز تولید تروریسم در منطقه هستند.

 

آیت الله اراکی تشیع انگلیسی و اسلام به ظاهر سنی آمریکایی را ضد وحدت خواند و گفت: آنها پرچم ضد وحدت را در جهان به دوش می کشند و باید به آنها گفت چون اصل اسلام وحدت گرا است تلاش های شما برای وحدت شکنی اقدامی غلط است.

 

میزان

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top