|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 743644
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۶:۴۵
جواد کریمی‌قدوسی؛
اگر آژانس بین المللی راضی بوده چرا زیرساخت‌های هسته‌ای فردو جمع آوری شد؟
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: زیرساخت‌های سایت هسته‌ای فردو توسط یک پیمانکار 50 روزه جمع‌آوری شده است.
جواد کریمی‌قدوسی  اگر آژانس بین المللی راضی بوده چرا زیرساخت‌های هسته‌ای فردو جمع آوری شد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، جواد کریمی‌قدوسی عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید روز گذشته تعدادی از نمایندگان از سایت فردو گفت: این سفر به دلیل برخی خبرهای رسیده مبنی بر جمع‌آوری زیرساخت‌های سایت غنی‌سازی فردو، از سوی بنده، حسن‌ بیگی و حجت‌الاسلام ذوالنوری انجام شد.

 

وی ادامه داد: براساس نظر کارشناسان، سه چهارم یک سایت غنی‌سازی متشکل از زیرساخت‌ها و یک چهارم مابقی به سانتریفیوژها مربوط می‌شود که روز گذشته طی بازدید خود از این سایت مشاهده کردیم که تمامی زیرساخت‌ها جمع‌آوری شده است.

 

نماینده مردم مشهد و کلات با بیان اینکه آنها توسط یک پیمانکار 50 روزه این زیرساخت‌ها را جمع‌آوری کرده بودند، گفت: بعد از نقض برجام توسط قانون داماتو دستور جمع‌ آوری این زیرساخت‌ها این پیام را به آمریکایی‌ها می‌دهد که دیگر بازگشتی در کار نیست.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود 2 ماه پیش در زمان بازدید تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی از سایت فردو، آژانس بین المللی اعلام کرده بود که ایران صددرصد به تعهدات خود عمل کرده این جمع آوری زیرساخت‌ها نمی‌تواند اصولی باشد.

 

کریمی قدوسی اظهار داشت: امروز وزیر امورخارجه کشورمان در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور خواهد یافت و ما در مورد این موضوع گزارشاتی را ارائه خواهیم کرد، البته قرار است صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را نیز به این جلسه دعوت کنیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تأکید بر آنکه کمیته برجام تاکنون هیچ خروجی نداشته است، گفت: زیرساخت‌ها در سایت هسته‌ای فردو دیگر به غنی‌سازی ربطی نداشت زیرا قبلا سانتریفیوژها از این سایت خارج شده بودند.

 

افکار نیوز/222

 

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top