خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ السبت ٢٩ جمادى الأولى ١٤٤١ Saturday, January 25, 2020
کد خبر: 757302
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۸ - ۲۲:۳۰
سهم بیکاران از بودجه ۹۶ دولت معلوم شد
در حالی مجموع بودجه اشتغالزایی دولت در سال ۹۶ حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است که با احتساب ۶ میلیون بیکار و آماده به کار سهم هر نفر برای ورود به بازار کار کمی بیش از یک میلیون تومان می شود.
بیکاری1 سهم بیکاران از بودجه ۹۶ دولت معلوم شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در حالی مجموع بودجه اشتغالزایی دولت در سال ۹۶ حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است که با احتساب ۶ میلیون بیکار و آماده به کار سهم هر نفر برای ورود به بازار کار کمی بیش از یک میلیون تومان می شود.

 

در لایحه پیشنهادی دولت حسن روحانی برای بودجه 96 ، مجموه اعتبارات هزینه ای اشتغالزایی دستگاه های اجرایی برابر 940 میلیارد تومان است که نسبت به اعتبارات هزینه ای کل لایحه بودجه 1396 در حدود 0.4 درصد است.

 

همچنین مجموع اعتبارات امور، فصول و برنامه لایحه بودجه 96 در سه فصل اصلاح روابط بازار کار، آموزش فنی و حرفه ای و حمایت از اشتغال به طور سرجمع 5750 میلیارد  تومان می باشد.

 

پیشنهاد اعتبار 6700 میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در سال 96 از سوی دولت در حالی است که آمار رسمی بیکاران در حال حاضر حدود 3.5 میلیون نفر است، هر چند آمارهای غیر رسمی از بیکاری بیش از 5 میلیون نفر حکایت دارد. در عین حال با احتساب افراد آماده به کار که طی سال آینده وارد بازار کار خواهند شد، دولت باید حداقل برای اشتغال 6 میلیون نفر برنامه داشته باشد.

 

با این وجود، بودجه 6700 میلیارد تومانی برای اشتغال 6 میلیون نفر یعنی اینکه دولت برای اشتغال هر بیکار اندکی بیش از یک میلیون تومان کنار گذاشته است. این در حالی است که بودجه لازم برای اشتغال هر نفر بسته به نوع شغل از 20 میلیون تا 80 میلیون تومان در نوسان است. به عبارت دیگر با این بودجه حداکثر بتوان برای 335 هزار نفر شغل ایجاد کرد و نه بیشتر.

تسنیم

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top