خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ الاثنين ١٢ شعبان ١٤٤١ Monday, April 6, 2020
کد خبر: 757695
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۰۷:۲۶
راز گشایی ازقتل معمایی در دوربین مخفی محضرخانه + تصاویر صحنه قتل
اختلاف بر سر یک قطعه زمین در منطقه پاسداران جنایتی تلخ را رقم زد.
   تصاویر صحنه قتل راز گشایی ازقتل معمایی در دوربین مخفی محضرخانه + تصاویر صحنه قتل
به این مطلب امتیاز دهید
92.3% 7.7% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، در ساعت 13 ظهر  دوم بهمن ماه امسال ماجرای درگیری ای شدید در یک مجتمع تجاری در محدوده میدان نوبنیاد به کلانتری 164 قائم اعلام شد.

 

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مردی به نام "حسین . ع"  65 ساله  به عنوان فروشنده ی یک قطعه زمین در منطقه پاسداران از حدود دو سال پیش با مرد 48 ساله ای  به نام "رمضان . هـ"  به عنوان خریدار اختلاف مالی پیدا کرده و پس از گذشت دو سال از این موضوع و در زمان انتقال سند مالکیت زمین ، با خریدار درگیر شده و سرانجام پیکر نیمه جانش در حالیکه از ناحیه ی پشت سر دچار جراحت شدیدی شده بود ، در پله کان مجتمع تجاری پیدا شده است.

 

 

روز سوم بهمن ماه  از بیمارستان شهید چمران به کلانتری 164 قائم اعلام شد که با وجود انجام همه اقدامات درمانی ، "حسین . ع" به علت شدت جراحت جانباخته است ؛ با اعلام خبر به قاضی کشیک ویژه قتل و تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "مرگ مشکوک" ، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 6 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

 

کارآگاهان جنایی پلیس در اولین مرحله به تحقیق از "رمضان . هـ" پرداختند ؛ "وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت : " حدود دو سال پیش ، من زمینی به متراژ 250 متر را از حسین خریدم اما طی این مدت ایشان اقدامی برای انتقال اسناد به من انجام نداد و همین موضوع زمینه ی بروز اختلاف و درگیری مابین ما دو نفر شد  سرانجام پس از گذشت دو سال ، ایشان تصمیم به انتقال سند مالکیت زمین به من گرفت و به همراه پسرشان به مجتمع تجاری مراجعه کردم ؛ قبل از رفتن به دفترخانه اسناد رسمی در طبقه ی سوم مجتمع ، من با پسر حسین در طبقه همکف درگیری پیدا کردم اما با این وجود به دفترخانه رفته و منتظر قربانی ماندم ؛ پس از گذشت دقایقی اطلاع پیدا کردم که وی در پله کان طبقه دوم بیهوش شده و گویا از ناحیه پشت سر نیز دچار جراحت شدیدی شده است ".

 

 

در شرایطی که رمضان منکر هرگونه دخالت در مرگ جانباخته شده بود ، اما وکیل حسین با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی عنوان داشت : " قربانی در درگیری با رمضان . هـ و توسط ایشان به قتل رسید من در زمان درگیری قصد دخالت و میانجیگری داشتم اما هنگام درگیری ، ناگهان قربانی روی زمین افتاده و از ناحیه پشت گردن دچار خونریزی شد ؛ بلافاصله من به طبقه ی همکف آمده و پسر جانباخته را مطلع کردم اما متأسفانه حسین در داخل بیمارستان جان باخت".

 

با وجود اظهارات وکیل قربانی مبنی بر وقوع جنایت توسط رمضان ، وی در اظهارات بعدی خود همچنان منکر هرگونه دخالت در مرگ مقتول شد ؛ با توجه به تناقض بین اظهارات وکیل قربانی و رمضان . هـ ، کارآگاهان جنایی به مجتمع تجاری  مراجعه و در بررسی های میدانی اطلاع پیدا کردند که دقیقا در طبقه ای که پیکر قربانی قرار داشته  یک دوریین مدار بسته ی متعلق به یکی از واحدهای تجاری مجتمع نیز قرار دارد ؛ بلافاصله تصاویر ضبط شده ی مربوط به روز حادثه مورد بازبینی قرار گرفت.

 

با بازبینی تصاویر بدست آمده از دوربین مداربسته ، تصاویر درگیری مرگبار در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران  قرار گرفت ؛ بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین مداربسته نشان داد که قربانی به همراه وکیل خود و "رمضان . هـ" در زمان پایین آمدن از مجتمع تجاری هستند که ناگهان مقتول و رمضان . هـ  با هم درگیر شده و در یک لحظه رمضان با چاقوی همراهش ضربه ای به پشت گردن مقتول وارد می کند که همین ضربه باعث مرگ و ارتکاب جنایت می شود.

 

"رمضان . هـ" پس از روبرو شدن با تصاویر بدست آمده از لحظه جنایت چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان داشت : " از شدت ترس به طبقه بالا بازگشتم ؛ چاقو را داخل سطل آشغال انداختم و به داخل دفترخانه بازگشتم و وانمود کردم که منتظر آمدن حسین هستم ".

 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران ، با اشاره به کشف آلت قتل در محل جنایت در پایان این خبر گفت : "با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده ، گواهی شاهد صحنه ی جنایت و سرانجام اعتراف صریح رمضان، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس  پرونده صادر و  رمضان جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران  قرار گرفت".

رادیو سهام

110

کلیدواژه ها:
محضر  |  مخفی  |  خانه  |  قتل  |  دوربین  | 
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top