|
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 26, 2021
کد خبر: 757869
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۹:۲۱
دو هدف مشترک دونالد ترامپ و ابوبکر البغدادی
سیاست سختگیرانه مهاجرتی ترامپ حاکی از آن است که اهداف رئیس جمهور آمریکا و ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک راستا قرار گرفته است
ترامپ ابوبکر بغدادی داعش دو هدف مشترک دونالد ترامپ و ابوبکر البغدادی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، پایگاه اینترنتی «ای تی وی» در مطلبی نوشت: دستور اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، درباره ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور به آمریکا یکی از رویکردهای جدید رئیس جمهور این کشور برای مقابله با تهدید گروه های تروریستی همچون داعش عنوان شده است. با این حال، این سیاست سختگیرانه مهاجرتی ترامپ حاکی از آن است که اهداف رئیس جمهور آمریکا و ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک راستا قرار گرفته است و جهان خطرناک ما با این دستور اجرایی وارد مسیر مخاطره آمیزی می شود. 

 

در ادامه به دو هدف مشترک دونالد ترامپ و ابوبکر البغدادی اشاره شده است:

1. مبلغان گروه تروریستی داعش این‌چنین استدلال می کنند که غرب به رهبری آمریکا به دنبال شعله ور کردن جنگ فرقه ای میان ادیان و علیه اسلام ساختگی آنها است. آمریکا خود را یکی از سردمداران مبارزه با افراط گرایی معرفی کرده است. با این حال، فرمان اجرایی دونالد ترامپ در مورد ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور عمدتا مسلمان به آمریکا نوعی ترویج افراط گرایی و صحه ای بر استدلال مبلغان گروه تروریستی داعش است و اینکه ترامپ با این اقدام در پی برقراری جنگ میان مسیحیان و یهودیان علیه اسلام است. بنابراین عقاید افراطی ترامپ درباره مسلمانان با آنچه ابوبکر بغدادی نسبت به دیگر ادیان دارد مغایرت چندانی ندارد.

 

2. هضم این نکته که شرکای آمریکا در خاورمیانه همچون عربستان با گروه تروریستی داعش می‌جنگند کمی مشکل است. در ظاهر به نظر می رسد عربستان به نیابت از آمریکا سهم بزرگی در مبارزه با داعش دارد و شاید بیشتر از آمریکایی ها در معرض خطر تروریسم باشد. مطالعات موسسه کاتو در سالهای 1975 تا 2015 نشان می دهد اتباع عربستان بیشترین عملیات تروریستی را در آمریکا داشته اند(که نمونه آن حادثه 11 سپتامبر است) و اقدامات تروریستی 7 کشور مورد نظر ترامپ در آمریکا تقریبا صفر بوده است. اما واقعیت مسئله این است که آمریکا از منافع زیادی در عربستان برخوردار است و همین موضوع این کشور را از قرار گرفتن در فهرست 7 کشور خارج کرده است. بنابراین می توان دریافت عربستان به نیابت از آمریکا بخشی از سیاستهای این کشور در روشن کردن آتش جنگ در منطقه و حمایت از گروه تروریستی داعش و ترویج افراط گرایی را دنبال می کند.

 

باشگاه خبرنگاران

233

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top