|
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, November 24, 2020
کد خبر: 757982
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۰۷:۲۲
جوان ایرانی مرد و زنده شد!
معجزه در تهران؛ مردی که پس از مرگ دوباره زنده شد!
۱۱ دی ماه امسال جوان ۳۲ ساله‌ای زمانی که در کنار خانواده بود، به طور ناگهان دچار مشکل قلبی شده که خانواده آن بلافاصله پس از احساس مشکل شدید در فرزندشان با نیروهای اورژانس جهت کمک‌رسانی تماس می‌گیرند.
زنده شدن مرده/ قلب از کار افتاده پس از یک ساعت شروع به تپیدن کرد! معجزه در تهران؛ مردی که پس از مرگ دوباره زنده شد!
به این مطلب امتیاز دهید
90.9% 9.1% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، نیروهای اورژانس بعد از اعلام مأموریت به آنها بلافاصله در محل حاضر شده و اقدامات لازم را جهت نجات جان جوان ۳۲ انجام می‌دهند. زمانی که اورژانسی‌ها بر بالین جوان حاضر می‌شوند ۶ دقیقه از مرگ آن گذشته بود و بیمار با ایست کامل تنفسی و قلبی در پاگرد ساختمان افتاده و خانواده نگران و حیران از این مسئله در شوک هستند.

 

تکنسین فوریت‌های پزشکی و کارمند اورژانس تهران در ارتباط با این حادثه گفت: پس از اینکه به ما اعلام مأموریت شد به منزل مورد نظر اعزام شده ولی زمانی که به محل رسیدیم پس از معاینات مشخص شد جوان ایست کامل تنفسی و قلبی کرده است ولی با این حال و بر حسب مأموریت اقدام احیا را انجام داده و خوشبختانه موفق شدیم پس از چند دقیقه قلب فرد را به مدد الهی فعال کنیم. مهدی احمدی با اشاره به اینکه زمان طلایی برای نجات جان افرادی که دچار سکته قلبی و یا گرفتگی عروق قلبی شده‌اند ۴ تا ۶ دقیقه است تا بتوانیم اکسیژن ‌رسانی به مغز را داشته باشیم، گفت: پس از احیای قلبی، ریوی و استفاده از وسایل و داروهای مناسب بیمار نبضش برگشت و سعی در انتقال آن به بیمارستان کردیم ولی حین انتقال مجدد فرد دچار مشکل شد ولی در آن زمان نیز اقدامات لازم صورت گرفت، سرانجام بیمار به بیمارستان مهدیه انتقال یافت اما با این وجود ما نیز در کنار کادر اورژانس بیمارستان هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

 

وی با اشاره به اینکه نجات جان این جوان از مرگ در حالی که حدود ۶ دقیقه از مرگ آن و در واقع ایست کامل قلبی تنفسی‌اش می‌‌گذشت یک معجزه بود طی ۱۰ سال سابقه کار در اورژانس تا کنون با چنین مسئله‌ای مواجه نشده بودم البته برای افراد مختلف احیای قلبی و ریوی صورت گرفته بود اما پس از ۱۰ روز تا یک ماه بستری بیمار در CCU سرانجام بیمار جان به جان آفرین تسلیم می‌کرد و در واقع تولد دوباره جوان ۳۲ ساله برایمان بسیار عجیب بود. احمدی با اشاره به اینکه تولد دوباره موضوعی نادر است،‌گفت: این جوان مجرد و تک‌پسر خانواده بود و اکنون پس از ۱۰ روز بستری در بیمارستان ترخیص شده و همچون سایر افراد در جامعه و خانواده مشغول ادامه زندگی است.

 

این در حالی بوده که این فرد اکنون مشکلی ندارد ولی در روزهای گذشته دچار گرفتگی ۱۰۰درصد عروق کرونر شده است. این تکنسین فوریت‌های پزشکی خاطر نشان کرد: آموزش‌های عمومی در ارتباط با بیماری‌های همچون سکته‌های قلبی بسیار اهمیت دارند و اگر خانواده‌ها نسبت به آموزش کمک‌های اولیه اقدام کنند، قطعاً‌ خانواده‌های زیادی داغدار عزیزانشان نخواهند شد چرا که تا قبل از رسیدن نیروهای اورژانس با ماساژ قلبی و ریوی و اقدامات اولیه می‌توان زمان طلایی را جهت نجات جان بیمار انجام داد.

 ساتین

110

این اخبار را از دست ندهید:

پیکر نگهبان پلاسکو بالاخره شناسایی شد + عکس

آخرین تماس از زیر آوار پلاسکو + عکس

خارج شدن معجزه آسای آتشنشانی از حادثه پلاسکو / کسی که از برج آهنی بیرون آمد

معجزه در تهران؛ مردی که پس از مرگ دوباره زنده شد!

 

 

کلیدواژه ها:
زنده  |  ایرانی  |  مرد  |  جوان  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top