|
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ السبت ١٥ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 27, 2021
کد خبر: 758141
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۱۷:۴۵
ساخت دهکده عجیب و رویایی در هلند
یک استارت اپ املاک تصمیم دارد دهکده ای خودکفا بسازد که قابلیت تامین غذا و انرژی خود را بدون آسیب به محیط زیست دارا باشد.
ساخت دهکده رویایی در هلند ساخت دهکده عجیب و رویایی در هلند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، رویای شهری خودکفا که هیچ آسیبی به محیط زیست نرساند از دیرباز همراه انسان بوده است. اکنون یک استارت آپ املاک به نام ReGen تصمیم دارد دهکده ای در منطقه آلمر هلند بسازد که می تواند غذای مورد نیاز و برق خود را تامین کند. این دهکده در ۲۰۱۸ میلادی ساخته خواهد شد.

 

 

جیمز ارلیش موسس RenGen می گوید: ما قصد داریم دهکده ای بسازیم که قابلیت احیا کنندگی داشته باشد. این قابلیت در سیستم هایی تعریف می شود که بازده یکی از آنها ماده اولیه برای سیستم دیگر است.

 

 

او در ادامه می افراید: در این شهر پسماند غذای خانوار به کامپوست تبدیل و به عنوان کود برای محصولات کشاورزی و حشرات استفاده می شود. هر دوی این موارد را می توان برای تغذیه ماهی ها به کار برد. ماهی ها نیز در توسعه باغ های آبی استفاده می شوند. همچنین این باغ ها پرورش ماهی را با کشاورزی هیدروپونیک ترکیب می کنند و به تدریج موادغذایی تولید می کنند و به خانوار تحویل می دهند.

 

 

همچنین هر خانواده گلخانه ای مخصوص خود خواهد داشت که با آب باران آبیاری می شود. پانل های خورشیدی نیز بدون آسیب به محیط برق تولید می کنند.

 

 

قرار است این دهکده با جمعیت ۱۰۰ خانوار ساخته شود.

 

 

مهر/2024

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top