|
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ السبت ١٥ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 27, 2021
کد خبر: 758199
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۱:۳۱
سقوط 20 کارگر معدن از وانت در طبس
20 نفر از کارگران معدن زغال‌سنگ پویش شهرستان طبس از توابع خراسان جنوبی یکشنبه شب بعد از اتمام کار و در حال انتقال به محل خوابگاه از عقب وانت نیسان سقوط کردند.
تصادف وانت سقوط 20 کارگر معدن از وانت در طبس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، علت این حادثه عمل کردن جک کمپرس وانت عنوان شد که تعدادی از کارگران حادثه دیده در محل درمان و هفت نفر که برخی از آنان دچار شکستگی شده بودند، به بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی (ره) طبس منتقل شدند.

 

این شهرستان شش ناحیه اصلی زغالسنگ پروده، مزینو، نایبند، آبدوغی، کلشانه و کالشور دارد.

 

زغالسنگ طبس شامل دو نوع کک شو و حرارتی است، بیشترین استفاده زغال کک شو مربوط به ذوب آهن اصفهان است و زغال حرارتی عمدتا به چین و ترکیه صادر می ‌شود.

 

طبس چهار کارخانه زغالشویی دارد که سه کارخانه در حال بهره برداری و یک کارخانه در حال ساخت است که با تکمیل آخرین کارخانه زغالشویی ظرفیت کارخانه های زغالشویی منطقه سالانه به حدود سه میلیون تن زغال خواهد رسید.

 

ذخیره زغالسنگ شهرستان طبس، 76 درصد ذخایر زغال سنگ کشور را شامل می شود که ذخیره معدنی پروانه های بهره برداری صادر شده بیش از 860 میلیون تن و ذخیره زمین شناسی شهرستان بیش از پنج میلیارد تن است.

 

سالانه بیش از 1.7 میلیون تن زغالسنگ از حوزه معادن زغالسنگ طبس استخراج می‌شود و بیش از چهار هزار نفر در این حوزه مشغول کار هستند.

ایرنا

110

کلیدواژه ها:
طبس  |  وانت  |  کارگر  |  سقوط  |  معدن  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top