|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 758311
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۳
سناتور دموکرات:
پیروزی بزرگ برای «تندروها»؛ کار برای «روحانی» سخت شد
«اگر شما درباره حریق بزرگ بین آمریکا و ایران نگرانی دارید، اقداماتی از این دست، چنین چیزی را محتمل‌تر میکند. من معتقدم در نهایت، این سبب کشته شدن آمریکاییها خواهد شد.»
روحانی پیروزی بزرگ برای «تندروها»؛ کار برای «روحانی» سخت شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک سناتور آمریکایی در اظهاراتی در انتقاد از اقدام دونالد ترامپ در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی، از تاثیرات این اقدام بر ایران سخن گفته است.

 

«کریس مورفی» عضو دموکرات کمیته امور خارجی سنای آمریکا که از منتقدان سرسخت اقدام رئیس جمهور این کشور در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی به ایالات متحده بوده، امروز در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» در این باره صحبت کرد.

 

سناتور ایالت «کنتیکت» آمریکا در ابتدا از تحرکات خود و هم‌حزبیهایش در کنگره برای جلب حمایت تعدادی از جمهوریخواهان به منظور مقابله با طرح مذکور شدند.

 

مورفی با تاکید بر اینکه اقداماتی شبیه به ممنوعیت ورود اتباع کشورهای اسلامی، سبب تقویت توان گروه تروریستی داعش برای جذب نیرو خواهد شد، درباره تقویت این گروه تروریستی و کم شدن امنیت آمریکا هشدار داد.

 

 

سناتور دموکرات در بخشی از هشدارش درباره تاثیرات منفی این اقدام جنجالی، از ایران و حسن روحانی رئیس جمهور این کشور صحبت کرد.

 

قانونگذار آمریکایی مانند دیگر مقامات این کشور ادعاهایی درباره سیاست داخلی ایران و مواضع سیاست خارجی احزاب و گروه ها در قبال غرب مطرح کرده است.

 

مورفی مدعی شد: «به طور خاص در مورد ایران، کشوری که هم اکنون بین تندروها و میانه روها در نوسان و حرکت است؛ میانه‌روهایی که خواهان تعامل با غرب هستند و این (ممنوعیت ورود مهاجران) یک پیروزی بزرگ برای تندروها است و کار را برای (حسن) روحانی مشکل تر و سخت تر میکند و اگر شما درباره حریق بزرگ (درگیری و تنش) بین آمریکا و ایران نگرانی دارید، اقداماتی از این دست، چنین چیزی را محتمل‌تر میکند. من معتقدم در نهایت، این سبب کشته شدن آمریکاییها خواهد شد».

 

وی در ادامه ارتباط دادن ممنوعیت ورود هفت کشور اسلامی به تلاش برای مقابله با حملات تروریستی مانند حمله 11 سپتامبر 2001 را رد کرد و گفت: «ببینید 4 کشوری که منشا حمله 11 سپتامبر بودند اصلا در این لیست نیستند».

 

فارس

233

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top