|
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 29, 2020
کد خبر: 758544
نظرات: 9
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۰۵:۴۷
سرمقاله رای الیوم؛
ترامپ تنش با تهران را آغاز کرد/ بسیج کشورهای عربی برای جنگ جدید با ایران
«اینک ما در آستانه بحران بین المللی قرار گرفته ایم که محور آن مسئله موشک های بالستیک ایران و نقض توافق هسته ای می باشد.»
ش ترامپ تنش با تهران را آغاز کرد/ بسیج کشورهای عربی برای جنگ جدید با ایران
به این مطلب امتیاز دهید
62.5% 37.5% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه رای الیوم در سرمقاله خود نوشت: «ترامپ اینک به بهانه آزمایش موشکی ایران تنش را با تهران آغاز کرده است و آن را نقض قطعنامه های سازمان ملل می داند به همین خاطر هم آمریکا شورای امنیت را برای برگزاری نشست دعوت کرده است.»

 

رای الیوم افزود: «اینک ما در آستانه بحران بین المللی قرار گرفته ایم که محور آن مسئله موشک های بالستیک ایران و نقض توافق هسته ای می باشد. از سویی آمریکا آزمایش موشکی ایران را خلاف قوانین بین المللی می داند و از سوی دیگر هم روسیه آن را حق قانونی تهران توصیف کرده است.»

 

این روزنامه در ادامه سرمقاله خود نوشت: «ترامپ قصد دارد تا کشورهای عربی را علیه ایران بسیج کند تا جنگ سرد جدیدی با این کشور را آغاز کند و مسئله مقابله با ایران را به دوران قبل از توافق هسته ای برگرداند.»

 

 گفتنی است که رسانه های آمریکایی به بهانه "آزمایش موشک بالستیک" توسط ایران به فضاسازی رسانه ای علیه ایران می پردازند و از جنگ و تحریم های سنگین سخن به میان می آورند.

 

در همین راستا، پایگاه "اینترنشنال بیزینس تایمز" (International Business Times) با انتشار گزارشی تحت عنوان "آمریکا در سال 2017 [با ایران] وارد جنگ می شود؟ وزارت خارجه آزمایش موشک بالستیک ایران را به شدت محکوم کرده است" به این موضوع پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است: «وزارت خارجه آمریکا آزمایش موشک بالستیک ایران را محکوم کرده است. مقامات ایران نیز اعلام کرده اند که در مقابل ممنوعیت های اعمال شده از سوی ترامپ در رابطه با صدور روادید اقدام متقابل انجام خواهد داد.

 

مارک تونر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانه ای که در اختیار "آی بی تایمز" قرار گرفته عنوان کرده است که "ما از گزارش آزمایش موشکی بالستیک ایران و فعالیت های غیر مسئولانه و تحریک آمیز این کشور کاملا مطلع هستیم و به ایران می گوییم که به این فعالیت های خود پایان دهد.»

 

 

512

 

مشاهده نظرات

ترامپ= آمریکا بدون نقاب

پاسخ

۹

۳

الفرار خادمین چند ملیتی

پاسخ

۸

۲

ترامپ پر رویی نکن اینجا ایران است خاک دلیران است

پاسخ

۹

۱

بزرگتر از ترامیپی‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند

پاسخ

۶

۲

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top