|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 758555
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۰۷:۲۰
شلاق و اخراج از کشور ؛ مجازات عاملان آزار توریست فرانسوی + عکس
۲ جوان افغان که به اتهام آزار و اذیت توریستی فرانسوی در فرحزاد بازداشت شده و حتی تا یک‌قدمی چوبه دار نیز پیش رفته بودند در آخرین دور از رسیدگی به پرونده‌شان از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شده و به شلاق و اخراج از کشور محکوم شدند.
متهم شلاق و اخراج از کشور ؛ مجازات عاملان آزار توریست فرانسوی + عکس
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، 28شهريور سال‌94 زن 23ساله فرانسوي كه فارغ‌التحصيل رشته مردم‌شناسي بود و به‌تازگي براي كوهنوردي به ايران آمده بود، به‌تنهايي راهي ارتفاعات فرحزاد شد. با تاريك شدن هوا او به يك باغ گردو كه 4كارگر افغان در آنجا بودند رفت. كارگران از او با چاي و غذا پذيرايي كردند و از وي خواستند به‌دليل تاريك بودن هوا و خطر حيوانات درنده شب را در آنجا بماند اما هنگام خواب 3نفر از كارگران، زن فرانسوي را مورد آزار و اذيت قرار دادند تا اينكه يكي ديگر از كارگران، اين زن را نجات داد.

 

ساعتي بعد با شكايت توريست فرانسوي تلاش‌ها براي دستگيري متهمان آغاز شد اما آنها به مكان نامعلومي گريخته بودند. بررسي‌ها نشان مي‌داد 3نفر از متهمان به سوي مرز افغانستان گريخته‌اند. به اين ترتيب مأموران چند روز بعد موفق شدند آنها را دستگير كنند. همه شواهد و مدارك ازجمله گزارش پزشكي قانوني و نمونه دي‌ان‌اي از آزار و اذيت توريست فرانسوي توسط 2جوان افغان حكايت داشت. با اين حال وقتي آنها در شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران محاكمه شدند اتهام‌شان را انكار كردند. با وجود اين قضات دادگاه آنها را مجرم شناخته و به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محكوم كردند. همچنين فردي كه آنها را فراري داده بود به پرداخت جزاي نقدي محكوم شد.

 

 

بخشش در دقيقه‌90

اين رأي با اعتراض متهمان به ديوان‌عالي كشور فرستاده شد اما پيش از آنكه قضات ديوان نظر خود را درباره حكم دادگاه اعلام كنند وكيل مدافع توريست فرانسوي به دادگاه رفت و اعلام كرد موكلش نسبت به متهمان اعلام گذشت كرده است. او گفت: وقتي موكلم فهميد كه چه مجازاتي براي متهمان درنظر گرفته شده است تصميم گرفت آنها را ببخشد. به اين ترتيب قضات ديوان با وارد دانستن ايراداتي در راي، حكم دادگاه را نقض كردند و مقرر شد بار ديگر متهمان محاكمه شوند.

 

در دادگاه

در آخرين جلسه رسيدگي به اين پرونده كه صبح ديروز در شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي حسين اصغرزاده و با حضور قاضي حشمت‌الله توكلي به شكل غيرعلني برگزار شد، در شرايطي كه شاكي در جلسه حضور نداشت رئيس دادگاه اتهام تجاوز به عنف و ورود غيرمجاز به ايران را به متهم رديف اول تفهيم كرد و از او خواست به دفاع از خودش بپردازد. متهم رديف اول كه جواني 19ساله است، گفت: اتهام ورود غيرقانوني را قبول دارم اما من توريست فرانسوي را مورد آزار و اذيت قرار ندادم. وي ادامه داد: ما در باغي در فرحزاد زندگي مي‌كرديم كه توريست فرانسوي سراغ‌مان آمد. او براي كوهنوردي آمده بود اما چون هوا تاريك بود داخل اتاق ما آمد ما به او چاي و نان داديم اما او رفت و ما كاري به كارش نداشتيم. سپس متهم رديف دوم كه 25سال دارد در جايگاه ايستاد و او نيز مثل دوستش اتهام تجاوز به عنف را انكار كرد و گفت: آن شب آن خانم خودش به اتاق ما آمد و ما فقط از او پذيرايي كرديم.

 

ما اصلا نمي‌دانستيم كه او چه مي‌خواهد و نمي‌توانستيم با يكديگر صحبت كنيم. چون ما او را شب در اتاق‌مان نگه نداشتيم و بيرونش كرديم از ما شكايت كرد. ما بي‌گناهيم.متهم رديف سوم مردي است كه 2متهم را از تهران فراري داده و آنها را تا نزديكي مرز افغانستان برده بود. او در دفاع از خودش گفت: من سال‌هاست كه در ايران زندگي مي‌كنم و تا حالا هم مرتكب كار خلافي نشده بودم. اين 2جوان سراغم آمدند و گفتند مي‌خواهند به افغانستان برگردند من هم آنها را به حوالي مشهد بردم. نمي‌دانستم كه آنها چه كرده‌اند اما وقتي فهميدم خودم را با هواپيما به تهران رساندم و نزد پليس رفتم و همه‌‌چيز را گفتم. قبول دارم كه متهمان را فراري دادم اما نمي‌دانستم آنها گناهكارند.

 

در پايان اين جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و رأي خود را صادر كردند. قاضي اصغرزاده در اين‌باره به همشهري گفت: در چنين جرايمي بايد يقين كامل ايجاد شود اما با توجه به اعلام رضايت شاكي، در اتهام تجاوز به عنف شبهه ايجاد شد. با اين حال اتهام زنا توسط 2متهم محرز است. بنابر اين آنها به 100ضربه تازيانه و به اتهام ورود غيرقانوني به كشور به اخراج از كشور محكوم شدند. همچنين متهم رديف سوم به‌دليل اينكه سابقه كيفري نداشت با تخفيف به پرداخت 300هزار تومان جزاي نقدي محكوم شد.

همشهری

110

این اخبار را از دست ندهید:

پلیس آگاهی از مردم خواست این قاتل تهرانی را شناسایی کنند + عکس

اقدام کثیف و باورنکردی مادری با دو دخترش

جوانی که مادرش و خواهرش را به سَبک داعش سربُرید! + عکس

بلاتکلیفی خانواده نگهبان پلاسکو/ جسد قاسم را هنوز تحویل نداده‌اند+ عکس

خدا کند دیگر هیچ پدری این بلایی که بر سر این دختر آمده است را نبیند! +عکس

شكايت از تازه عروس پس از بازگشت از ماه عسل

 

کلیدواژه ها:
زن  |  افغان  |  فرانسوی  |  توریست  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top