|
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٦ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 6, 2020
کد خبر: 758623
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۴
در مراسم روز ملی فناوری فضایی؛
روحانی: ترامپ آدم خاصی است؛ تا بفهمد دنیا چه خبر است به همه خسارت می‌زند
«اینها کسانی هستند که در سیاست نبودند و تازه آمدند، در عالم دیگری بودند و حالا آمده‌اند در عالم سیاست و در این فضای کاملا جدید خود و اطرافیانش تا بفهمند دنیا چه خبر است هم خسارت‌هایی به خودشان می‌زنند و هم به دیگران.»
روحانی روحانی: ترامپ آدم خاصی است؛ تا بفهمد دنیا چه خبر است به همه خسارت می‌زند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش  سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز در مراسم روز ملی فناوری فضایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد در واکنش به اقدام ترامپ در لغو صدور روادید به مردم ایران و چند کشور جهان اظهارداشت: اینها کسانی هستند که در سیاست نبودند و تازه آمدند، در عالم دیگری بودند و حالا آمده‌اند در عالم سیاست و در این فضای کاملا جدید خود و اطرافیانش تا بفهمند دنیا چه خبر است هم خسارت‌هایی به خودشان می‌زنند و هم به دیگران.

 

وی تصریح‌کرد: اصلا دنیای امروز دنیای این حرف‌هاست؟ سال‌ها شعار می‌دادند ما با دولت ایران مخالفیم اما طرفدار مردم ایران هستم.

 

روحانی ادامه داد: چون این آدم، آدم خاصی است پرده دورویی را برداشت و آنچه را که در دل دارند را به نمایش می‌گذارد. اقداماتی که صرفاً علیه تعدادی از هموطنان عزیز ماست و یا مسلمانان و کسانی از کشورهای دیگر است.

 

وی افزود: اصلاً شعار این‌ها در دنیا عدم تبعیض بود می‌گفتند دوران تبعیض سپری شده، خب اساس این کار غلط اخیر آمریکا بر مبنای تبعیض غلط و ناروا است. این‌ها همیشه می‌گفتند حقوق انسان‌ها را مراعات می‌کنیم، حقوق بشر را مراعات می‌کنیم. این زیر پا گذاشتن حقوق انسان‌ها است.

 

رئیس جمهور اضاف کرد: این‌ها می‌گفتند به تعهدات وفا داریم چطور سفارتخانه شما ویزا صادر کرده و در گذرنامه‌زده و امضا کرده حال می‌گویید من آن را قبول ندارم و حق نداری به کشور من سفر کنی! این‌ها تمام اصول و تعهدات بین المللی را زیر پا گذاشته‌اند. دنیا دنیای ارتباطات است. جهان، جهان اتصال افکار مردم جهان است. دوران اینکه بخواهیم از دیوار برای فاصله بین کشورها و بین ملت‌ها استفاده کنیم، خیلی وقت است که این دوران سپری شده است.

 

روحانی خاطرنشان کرد: ما در خیلی عرصه‌ها توانمندی‌های مان را به نمایش گذاشتیم. در انقلاب توانمندی یک ملت را برای یک قیام به نمایش گذاشتیم. ما در دفاع 8 ساله توانمندی دفاعی خودمان را به نمایش گذاشتیم ما در دوران تحریم استقامت یک ملت را به نمایش گذاشتیم.

 

وی گفت: ما لازم بود در مقطعی قدرت و توان سیاسی و مذاکراتی‌مان را به نمایش بگذاریم. یک حرفی مطرح بود (یا ترس بود یا شبهه) می‌گفتند نمی‌شود ما در برابر قدرت بزرگ بشینیم و مذاکره کنیم. در این وضعیت معلوم است که ما موفق نمی‌شویم آن هم نه با یک قدرت بلکه با 6قدرت بزرگ آن هم بزرگ‌ترین کشورها و قدرت‌های جهان! می‌خواهیم مذاکره کنیم؟

 

رئیس جمهور تصریح کرد: در مذاکرات، مقررات را آنان درست کرده‌اند. همه مقررات آژانس و منشورسازمان ملل و غیره همه را آن‌ها نوشته‌اند. پس اصول مذاکراتی از یک مبنا مال آنان است. زور تبلیغاتی هم به عهده آنان است سازمان‌های بین المللی هم تحت نفوذ آنان است. می‌گفتند ما چگونه می‌توانیم پیروز شویم؟ ظاهراً مثل‌ همان انقلاب که می‌گفتند دست خالی در برابر تانک چگونه پیروز می‌شویم و می‌گفتند شدنی نیست این هم ظاهرش استدلالی داشت و می‌گفتند آنان همه چیز دارند و ما چگونه می‌توانیم در یک مذاکرات موفق شویم.

 

روحانی ادامه داد: ما از روز اول معتقد بودیم و ملت ما از روز اول معتقد بود که ایران این توان را دارد این منطق و دانش و هنر را دارد که در یک مذاکرات پیچیده علمی، فنی و سیاسی و حقوقی بتواند در برابر بزرگترین قدرت‌های جهان بنشیند، استدلال کند و پیروز شود و به یک قراردادی برسد که منافع ملی و خط قرمزهای کشور را بخوبی مراعات کند.

 

233

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top