|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 758719
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۸:۱۱
دختری که بیماری اش قلب هر انسانی را به درد می آورد/ ببینید
دختر نوجوان هندی با بیماری عجیبی درگیر است که ذره ذره جان او را می‌گیرد و پزشکان برای آن هیچ راه درمانی نیافته‌اند.
وو دختری که بیماری اش  قلب هر انسانی را به درد می آورد/ ببینید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز، دختر ۱۶ ساله هندی از بیماری نادری رنج می‌برد که پزشکان آن را به نام اریترودرمی می‌شناسند.

 

 

این نوجوان هندی که شالینی نام دارد از بدو تولد با بیماری نادر خود درگیر است و اکنون چند سال است که به دلیل نارضایتی خانواده‌ها از حضور او در مدرسه جلوگیری می‌شود.

 

 

بیماری‌ که شالینی با آن درگیر است اریترودرمی نام دارد؛ اریترودرمی یک بیماری شدید پوستی است که می تواند همراه اختلالات متابولیک وخیم باشد و به همین علت نیازمند توجه و رسیدگی فوری است. شناخت علل اریترودرمی در بیماران بستری مشکل و پیچیده است. در مطالعات انجام شده در کشورهای مختلف این علل متفاوت بوده‌اند.

 

این بیماری موجب شده پوست بدن او خشک و حالت زخم داشته باشد و مانند مار هر چند وقت یک بار پوست بی‌اندازد. شالینی هر یک ساعت باید بدن خود را خیس کند تا از زخم‌ شدن آن جلوگیری شود. هم‌چنین هر سه ساعت نیز باید با کرم‌های مرطوب‌کننده قوی که مخصوص این بیماری است بدن خود را چرب کند.

 

مادر این نوجوان هندی می‌گوید:‌”از زمانی که شالینی به دنیا آمده هر ۴۵ روز یک بار بدنش پوست می‌اندازد و همیشه بدنش زخم و قرمز است”.

 

پدر شالینی که کارگر روزمزد است و از پس هزینه‌های درمان دخترش بر نمی‌آید می‌گوید:‌” هنگام تولد شرایط بدنی او عادی بود و پس از ۴۵ روز متوجه زخم شدن و عوض شدن پوست او شدیم”.

 

این خانواده که می‌دانند بیماری دخترشان درمان ندارد باور دارند، این بیماری دردناک ذره ذره جان فرزندشان را می‌گیرد و نه کاری از دست آنها و نه از دست پزشکان برمی‌آید.

 

 

2024

کلیدواژه ها:
مرطوب  |  گوناگون  |  خشک  |  دختر  |  بیماری  |  جام نیوز  |  قلب  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top